• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pabaigę universitetus absolventai nežinomybėje. Vieni jau dabar varsto Darbo biržos duris, kiti kraunasi lagaminus ir važiuoja laimės ieškoti į užsienį.

REKLAMA
REKLAMA

Ruošiasi į užsienį

Nors jaunuoliai nedelsdami ryžtasi priimti kardinalius sprendimus, specialistai pataria jiems neskubėti. Jaunimui Lietuvoje pabaigus mokslus pradėti savarankišką gyvenimą be galo sunku. Todėl jie ir važiuoja į Norvegiją, Angliją ar kitą šalį, galvoja – pradėsiu nuo tokio darbo, kurį gausiu, vėliau kilsiu karjeros laiptais.

REKLAMA

Panevėžietis Tomas šiais metais baigė Kauno technologijos universitetą. Po ketverių metų vadybos studijų vaikinas nusprendė toliau mokslų nebetęsti. Tiesiog nebemato prasmės.

„Paskutiniame kurse jau bandžiau ieškotis darbo, tačiau pasiūlymo iki šiol negavau. Dabar užsiregistravau Darbo biržoje. Dar kelis mėnesius bandysiu ieškotis darbo Panevėžyje, neatmesiu pasiūlymų ir persikelti į kitą miestą. Tačiau jei per vasarą nerasiu darbo, ketinu vykti į Angliją“, – atvirauja Tomas. Pasak jo, užsienyje dirba keli draugai, kurie vietoj studijų, tik baigę mokyklas, išvyko uždarbiauti.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas draugas dirbti į Angliją statybų sektoriuje išvyko vos baigęs dvylika klasių. Per ketverius metus jis išmoko tokio darbo subtilybių ir dabar vadovauja grupei žmonių“, – teigia panevėžietis. Vaikinas įsitikinęs, kad, turėdamas specialybę ir gerai mokėdamas anglų bei vokiečių kalbas, Anglijoje lengviau ras darbą, nei Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlo nekvalifikuotus darbus

Panevėžietė Simona „Sekundei“ sakė, kad po ekonomikos bakalauro studijų magistrantūros studijas ketina tęsti Ispanijoje. Mergina prisipažįsta, kad iš pradžių ketino važiuoti uždarbiauti į Angliją, ten, kur dirba ir gyvena jos giminaičiai.

REKLAMA

„Tačiau paskaičiusi įvairių komentarų ir žmonių, gyvenančių užsienyje, istorijų, nusprendžiau tęsti mokslus ir tuomet bandyti įsitvirtinti svečioje šalyje. Pažįstu nemažai žmonių, kurie po studijų išvyko dirbti pramonės, statybų sektoriuose. Išdirbę ten daugiau nei po penkerius ar dešimt metų, jie jokios karjeros nepadarė. Studentai galvoja, kad jei jau išvyks dirbti į užsienį ir pradės nuo eilinio darbuotojo, tai ateityje pakils karjeros laiptais. Nieko panašaus. Todėl pirmiausia ketinu įgyti išsilavinimą, apsižiūrėti, o paskui ieškotis darbo “, – mąsto panevėžietė. Simona sako, kad darbo bandė ieškotis Vilniuje ir Panevėžyje, tačiau jai siūlomi nekvalifikuoti ir ne pagal specialybę darbai.

Vaida REPOVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų