Lenkijos teismas priteisė 30 tūkst. zlotų (11 tūkst. dolerių) kompensaciją moteriai, kurią vienas katalikų žurnalas pavadino vaikžude dėl to, kad ji norėjo pasidaryti abortą. Be to, abortai straipsnyje buvo lyginami su nacių Antrojo pasaulinio karo metais vykdytais eksperimentais Aušvico koncentracijos stovykloje.
Alicja Tysiac, kuri jau laukėsi kūdikio, medikai perspėjo, kad tokiu atveju, jei ji ryšis gimdyti, tai gali prarasti regėjimą. Tačiau moteriai nebuvo leista pasidaryti aborto, kuris daugeliu atveju Lenkijoje yra laikomas nelegaliu. Po gimdymo moters regėjimas smarkiai suprastėjo.
Savo ruožtu katalikų žurnalas „Gosc Niedzielny“ savo straipsnyje moters veiksmus palygino su nacių karo nusikaltimais. Teisėjas nusprendė, kad leidinys parodė 38 metų moteriai „panieką, priešiškumą ir pagiežą“.
Teismas pareiškė, kad katalikai turi teisę išreikšti savo nepritarimą abortams ir netgi juos vadinti žmogžudyste, tačiau neturi teisės šmeižti atskirų asmenų.
Lenkijoje abortus galima atlikti tik tuomet, kai kyla pavojus moters arba dar negimusio vaisiaus gyvybei.
Prieš porą metų Europos žmogaus teisių teismas nurodė Lenkijai sumokėti A. Tysiac 25 tūkst. eurų kompensaciją, nes medikai nesutiko atlikti moteriai aborto. Tuomet ir prabilo „Gosc Niedzielny“, kuris pareiškė, kad kompensacija moteriai mokama už tai, kad ši norėjo nužudyti savo kūdikį.
Žurnalo vyriausiasis redaktorius tėvas Marekas Ganczarczykas pareiškė, kad teismo sprendimas yra negarbingas, nes moteris nebuvo lyginama su naciais. Teisininkai teigia pateiksiantys apeliaciją, nes buvo pažeistas žodžio laisvės principas.