Specialistai teigia, jog prioritetus dažnas dėlioja klaidingai – studijas renkasi atsižvelgdamas tik į tėvų ar giminių nuomonę, baiminasi nesėkmės istorijų, kurios ne visuomet teisingos, neapsvarsto, ar ateityje tokia specialybė bus paklausi. „Jiems svarbu ar galiu gauti valstybės finansuojamą vietą. Kuriame mieste studijuoti, ar tai arčiau namų. Taip pat yra svarbus ir aukštosios mokyklos prestižas. Ne pirmoje vietoje yra studijų programa. Tai yra ką studijuoti“, - sako MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.
Na, o moksleivių sąjungos prezidentės nuomone, dėl prastos situacijos kaltas ir milžiniškas studijų programų skaičius. Pernai net 62 programų nepasirinko nė vienas pirmakursis.
„Programų yra tikrai per daug. Juolab, kad dažnai jų pavadinimai neatspindi realybės. Mažai abiturientų supranta, kad gali pasižiūrėti, kas sudaro tą programą, kokie dalykai į ją įeina. Būna, kad apsigauna ir įstoję pamato, kad tai ne tai, ko jie tikėjosi“, - tvirtina Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Akvilė Burneikaitė.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.