• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Margarita PŪDŽIUVIENĖ

Ar niekada nesuabejojote, ar tikrai supjaustytos ir pasvertos daržovės sveria tiek, kiek nurodyta ant etikečių? Skaitytojo pastebėjimo dėl parduotuvėse užfiksuotų neatitikimų paskatinti, surengėme eksperimentą. Svėrėme daržoves ir vaisius bei tikrinome, ar etiketėse nurodytas svoris iš tiesų toks ir yra.

REKLAMA
REKLAMA

Arbūzai – „gramas į gramą“

 

Kadangi didžiausių abejonių dėl pardavėjų sąžiningumo skaitytojui sukėlė prekybos centre pjaustomos daržovės, pirmiausia aplankytuose ant svarstyklių keliavo arbūzai ir lietuviški bei kiniški kopūstai. Medalius už tikslumą būtų galima atiduoti „Maxima“ ir „Iki“ pardavėjoms, nes kopūsto svoris etiketėje ir svarstyklėse atitiko gramo tikslumu. Porą gramų „nusuko“ „Rimi“ pardavėjos. Kininio kopūsto pusė svėrė (0,920 kg) dvidešimt dviem gramais mažiau nei buvo nurodyta (0,898 kg). Tačiau už tai būtų galima atleisti, nes pusės ananaso svoris šioje parduotuvėje ant etiketės buvo nurodytas tikslus, o arbūzo pastarosios „atriekė“ dviem gramais daugiau nei skelbė etiketė. Svarstyklės rodė 1,432 kg, o etiketėje buvo nurodyta, kad arbūzas sveria 1,430 kg. Taigi visi keturi mūsų mieste veikiantys prekybos centrai arbūzų svorį nurodė itin tiksliai arba net 2–5 g mažesnį nei užfiksavau sverdama.

REKLAMA

 

Sufasuoti vaisiai abejones išsklaidė

 

Besisukiojant prie vaisių lentynų prekybos centre „Maxima“ teko išgirsti persikais susidomėjusios poros nusistebėjimą, ar tikrai 4 persikai gali sverti pusę kilogramo. Patikrinau – pastarieji lygiai tiek ir svėrė.

Patikrinus tiek tiekėjų sufasuotų vaisių, tiek prekybos centruose supjaustytų daržovių svorį abejonės išsisklaidė: prekės svėrė tiksliai tiek, kiek skelbė etiketės ar net daugiau. Kaip tvirtino prekybos centrų atstovai, „piktybinių“ atvejų, kad pardavėjos sverdamos nurodytų didesnį svorį ir atitinkamai – kainą, nepasitaikė, nors pirkėjų skundų dėl svorio neatitikimų sulaukiama.

REKLAMA
REKLAMA

– Pardavėjos klaidinti nesuinteresuotos, nes joms iš to jokios naudos, – sakė Darius Ryliškis, „Norfa“ atstovas spaudai.

O Renata Saulytė, „Maximos“ atstovė, tikino, kad svorių neatitikimai labiau tikėtini ne siekiant apgaudinėti, o dėl svarstyklių gedimų.

 

Bausti pardavėjų neskubėtų

 

„Kontrolinėms svarstyklėms metrologinis patikrinimas nėra būtinas. Vis tik šios svarstyklės, jų tikslumas periodiškai tikrinamas mūsų įmonės inžinierių. Kaip ir nurodoma ant kontrolinių svarstyklių, galima svorio paklaida – 5 g. Esant didesnei paklaidai svarstykles nedelsdami remontuojame. Klientas, suabejojęs kontrolinių svarstyklių duomenimis, visuomet gali paprašyti produktą pasverti kasose esančiomis svarstyklėmis. Jei abejonių kyla ir dėl šių svarstyklių tikslumo, klientų labai prašome informuoti parduotuvės administraciją, kad pavyktų išvengti nesusipratimų ir klientas nesijaustų apgaudinėjamas. Suprantame, kad svarstyklės, kaip ir bet kuri kita įranga, gali sugesti, tad su pirkėjais visuomet stengiamės šiuos atvejus išspręsti taikiai, surasti kitas svarstykles, persverti produktą, ir jei išties nustatomas svorio neatitikimas, nedelsdami sugrąžinti permoką“, – redakcijai adresuotame laiške teigė prekybos centro „Maxima“ komunikacijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Svarstyklės periodiškai tikrinamos

 

O Andrius Petraitis, prekybos tinklo „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas, tikino, jog visos parduotuvių svarstyklės yra periodiškai tikrinamos ir kruopščiai prižiūrimos. Paklaustas, kaip būtų baudžiamos pardavėjos arba parduotuvių administracija, jei būtų užfiksuota, jog etiketėje nurodytas kitoks svoris nei prekė sveria iš tikrųjų, tinklų atstovai teigė, jog pirmiausia būtų mėginama išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių atsirado neatitikimai. Bausti pardavėjų nebūtų skubama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų