Trečiadienį posėdžiavusi galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje ir sostinės mero Artūro Zuoko veiksmus tirianti parlamentinė komisija į daugelį Vilniaus vicemerui Gediminui Paviržiui pateiktų klausimų atsakymų negavo.
Tą pripažįsta ir komisijos pirmininkė Loreta Graužinienė. Jos nuomone, ateityje komisijai tikriausia dar kartą teks kviesti apklausai G. Paviržį.
Trečiadienį sostinės vicemeras komisijos nariams plačiau paaiškino epizodą, susijusį su Vilniaus savivaldybės ir "Eksimetos" santykiais, tačiau paaiškinti reikalų, susijusių su "Rubicon group", Šiaurės miesteliu ir kitais savivaldybės veiklos aspektais, negalėjo, nes pavėluotai gavo jam komisijos suformuluotus klausimus.
G. Paviržis atmetė įtarimus, esą Vilniaus savivaldybė protegavo Maskvos Vyriausybėje "Eksimetą". "Santykiuose su "Eksimeta" žodį protegavimas atmetu. Visi projektai buvo kuriami atvirai, žinant Ūkio, Užsienio reikalų ministerijoms, Lietuvos ambasadai Maskvoje. Jeigu būtume protegavę, tai būtume viską darę slaptai", - teigė G. Paviržis.
Vicemeras sakė nežinąs, kas yra "abonentas" ir "Rubicon group" vadinamoji "juodoji buhalterija". "Apie "juodą buhalteriją" ir "abonentą" žinau tik iš žiniasklaidos, todėl negaliu komentuoti", - tepasakė G. Paviržis.
A. Zuoko veiksmus tirianti komisija ketvirtadienį ketina surengti išvažiuojamąjį posėdį. Komisijos nariai ketina apsilankyti Šiaurės miestelyje, apžiūrėti "Siemens" areną ir kitus objektus. Pareigūnų apklausas ši komisija ketina tęsti kitą antradienį.
Seimo laikinajai komisijai teks išsiaiškinti, ar Vilniaus mero A. Zuoko, Tarybos narių bei savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų veiksmais nebuvo pažeisti teisės aktai, tarnybinė etika bei viešųjų ir privačių interesų derinimo principai, taip pat nustatyti, ar buvo proteguojama UAB "Eksimeta" Maskvos vyriausybėje.
Kaip ELTA jau skelbė, ūkio ministras V. Uspaskichas apkaltino sostinės merą, esą jis be konkurso ir reikiamų valdžios institucijų sprendimų siekė, kad Lietuvos UAB "Eksimeta" galėtų statyti Lietuvos didmeninės prekybos bazę bei logistikos centrą Maskvoje.
Be to, komisija turės ištirti, ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Generalinės prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovai ar specialistai žinojo apie galimus korupcijos faktus bei kokių priemonių šios institucijos ėmėsi jiems ištirti ir užkardyti.
Komisija tyrimo išvadas Seimui turėtų pateikti iki birželio pabaigos.