Vilniaus mieste Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija gavo 17,77 proc. (12 mandatų taryboje), Lenkų rinkimų akcija ir Rusų Aljanso koalicija surinko 15,16 proc. (11 mandatų), Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo 13,97 proc. balsų (10 mandatų).
10.20 val. Vilniuje laimėjo antilietuviškos ir prosovietinės jėgos, – teigia Atkuriamojo Seimo narys Ričardas Maceikianecas.
„Dar iki rinkimų sakiau, kad kiek balsų gaus Darbo partija, Lenkų rinkimų akcija kartu su rusų aljansu bei Tvarka ir teisingumas – tiek, pagal mus, Vilniuje gyvena antilietuviškai ir prosovietiškai nusiteikę rinkėjų. Tai, kalbant labai švelniai, Lietuvai nepalankios jėgos“, – teigia R. Maceikianecas.
Ypač kritiškai R. Maceikianecas atsiliepia apie Vilniaus rinkimuose gerai pasirodžiusią Lietuvos lenkų rinkimų akciją (LLRA) „Jeigu kalbėti apie LLRA, tai be abejonės, kad ją labai pastiprino priėmimas į koalicijas, praktiškai pastoviai nuo 2001 metų, o prieš pats rinkimus Vilniuje – tai ypač padėjo. Nepamirškime taip pat labai svarbaus lūžio, kada Voldemarui Tomaševskiui buvo pasiūlyta sudalyvauti prezidento rinkimuose, kas padidino aktyvumą ir leido prezidentei Daliai Grybauskaitei laimėti jau pirmame ture. Jam padeda ir antikonstitucinė (44 Konstitucijos straipsnis) situacija su masinės informacijos priemonėmis Vilniau regione. Nepamirškime ir apie padėtį Vilniaus bei Šalčininkų rajonuose, kur jau seniai rinkimo laisvė tampa neprieinama ir siaučia informacinis banditizmas“, – sakė R. Maceikianecas.
Pasak R. Maceikianeco, LLRA propagandos, įtakojimo, spaudimo metodai dabar sėkmingai persilieja į sostinę. „Ir atmosfera Vilniuje bus vis blogesnė, bus didinama konfrontacija, bus persekiojami tie, kurie turės kitokia nuomonę“, – įsitikinęs visuomenininkas.
R. Maceikianecas yra Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos (vėliau pavadintos Atkuriamuoju Seimu) 1990 metų Kovo 11 dieną paskelbusios Nepriklausomybės aktą narys ir visuomeninės organizacijos „Vilniaus klodai“ vadovas.
02:28 val. Išankstiniais savivaldos rinkimų duomenimis, suskaičiavus 100 iš 151 rinkimų apylinkių balsavimo rezultatus, priekyje – Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija.
A. Zuokas ir jo komanda 2 proc. jau lenkia Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koaliciją „Voldemaro Tomaševskio blokas“.
100 rinkimų apylinkių Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijai teko 17,45 proc. rinkėjų balsų, Lenkų ir rusų koalicijai – 15,77 proc. balsų.
Tretieji – Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai su 13,49 proc. balsų.
01:22 val. A. Zuoko ir Vilniaus koalicijos lyderis, buvęs sostinės meras Artūras Zuokas teigia esąs pasiryžęs kalbėtis su visomis rinkimuose daugiausia balsų laimėjusiomis partijomis, tačiau neskuba įvardyti konkrečių koalicijos partnerių.
„Kalbėjausi su visų keturių pirmaujančių partijų lyderiais ir sutarėme susėsti tartis vėliau, kai paaiškės rinkimų rezultatai“, – jau po vidurnakčio portalui Balsas.lt kalbėjo A. Zuokas.
Pasak jo, didelę Lenkų rinkimų akcijos ir Lietuvos rusų aljanso sėkmę rinkimuose galėjo lemti ir tai, kad ligšiol buvo daug diskutuojama apie pablogėjusius Lietuvos ir Lenkijos santykius. „Greičiausiai tai mobilizavo rinkėjus“, – svarstė A. Zuokas. V. Tomašėvskio koalicijos pasirodymą rinkimuose jis įvertino teigiamai ir neatmetė galimybės kurti koaliciją: „Jie gerai pasinaudojo esama situacija ir, manyčiau, su jais dialogas įmanomas“, – apibendrino A. Zuokas.
Vertindamas Nepartinių kandidatų nesėkmę, A. Zuokas pastebėjo ir anksčiau abejojęs pavienių kandidatų galimybėmis, tačiau džiaugėsi dideliu rinkėjų aktyvumu.
23: 59 val. Nors oficialiame Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje skelbiama, kad Vilniaus mieste pirmauja Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija, bet balsus rinkimų apylinkėse dar skaičiuojantys stebėtojai pergalę žada „Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijai“.
Pirminiai jų duomenimis, „Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija“ gavo apie 20 proc. rinkėjų balsų, antri Vilniuje veikiausiai liks Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, o Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija užims 3–4 vietą.
–––––––
„Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijos“ rinkiminis štabas apie 22 val. jau buvo linkęs švęsti pergalę sostinėje.
Vadindamas rinkimų kampaniją pakankamai korektiška, jis skundėsi, kad paskutinėmis dienomis, esą, prasidėjo purvo drabstymas.
„Pasakyčiau, kad rinkimų kampanija buvo gan korektiška. Tiesa, paskutinėmis dienomis kai kam, matyt, neišlaikė nervai ir prasidėjo purvo pilstymas, kreipimaisi į įvairias institucijas“, – skundėsi A. Zuokas.
Prieš pat rinkimus žiniasklaida paskelbė informaciją apie tai, kad garsioji „Fluxus“ meno kolekcija, esą, buvo A. Zuoko Vilniaus miestui nupirkta keliais milijonais brangiau nei ją vertino patys kolekcininkai. Politiniai oponentai dėl to kreipėsi į teisėsaugą.
A. Zuokas dar nebuvo linkęs spėlioti, ar pasitenkintų menkesniu postu nei Vilniaus mero. „Nenoriu nieko komentuoti, kol nematome rezultatų“, – sakė jis, tikindamas, kad jo tikslas nėra postai.
Jo bendražygis Žilvinas Šilgalis portalui „Balsas.lt“ teigė nesigailįs, kad paliko Liberalų ir Centro Sąjungą. „To gailėtis tikrai nereikės. Išvis gyvenime niekada nereikia gailėtis to, ką padarei. Aš kolegas iš Liberalų ir Centro Sąjungos perspėjau, kad nedarytų klaidos, nes Vilniuje A. Zuokas gali laimėti ir be liberalcentristų“, – šaipėsi jis.
Ž. Šilgalis taip ir neatskleidė, ar tikrai atsisakys Seimo nario mandato ir eis dirbti į savivaldybę. Politikas yra viešai sakęs, kad eis ten tik tuo atveju, jei galės gauti vicemero ar panašias pareigas. „Priklausys ne tik nuo balsavimo rezultatų, bet ir nuo derybų dėl koalicijos. Opozicijoje būti tikrai nematau prasmės“, – atvirai sakė Ž. Šilgalis.
„Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijos“ rinkimų štabas: