• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybė turi prisidėti prie tėvystės įgūdžių ugdymo, tai gali sumažinti smurtą prieš vaikus, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Valstybė turi prisidėti prie tėvystės įgūdžių ugdymo, tai gali sumažinti smurtą prieš vaikus, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turime pasakyti, kad tėvystės įgūdžių ugdymas nėra sisteminis“, - žurnalistams Santaros klinikų Vaikų ligoninėje antradienį sakė ministras.

REKLAMA

„Tokios praktikos turi atsirasti visur, nes nei vienas nebuvome mokytas būti gera mama arba geru tėčiu, nes ne visi iš savęs galime žinoti, koks tas elgesys yra tinkamas“, - pridūrė jis.

A.Veryga teigė, jog valstybė turi mechanizmų, leidžiančių remti gerąsias iniciatyvas.

„Tai nebūtinai turi būti valstybės tarnautojai ir pareigūnai. Tuos geruosius pavyzdžius galima finansuoti kaip nevyriausybines idėjas“, - kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, geras Lietuvoje veikiantis tėvystės įgūdžių ugdymo pavyzdys yra vadinamasis Šeimų universitetas. A.Veryga taip pat sveikino Lietuvoje veikiančias organizacijas, vienijančias tėvus, kurių atžalos turi tokių pačių sutrikimų.

Politikai pastaraisiais mėnesiais ieško būdų sumažinti smurtą prieš vaikus po kelių visuomenę sukrėtusių tokio smurto atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diskusijas apie tai paskatino dar 2016 metų sausį įvykusi tragedija Kėdainių rajono Saviečių kaime, kai jo gyventojas nužudė dvimetį sūnų ir keturių mėnesių mergaitę, sumetęs juos į kieme esantį šulinį. Po mėnesio savo vaiką į šulinį įmetė ir viena moteris, vaikas išgyveno.

REKLAMA

Policija šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl keturmečio vaiko nužudymo Kėdainiuose. Įtariama, jog mažametį šių metų pradžioje nužudė jo tėvai.

Po šios tragedijos Seimas priėmė įstatymų pataisas, uždraudžiančias bet kokį smurtą prieš vaikus, įskaitant fizines bausmes.

Nauja tvarka apibrėžia visų rūšių smurtą prieš vaiką: fizinį, psichologinį, seksualinį, nepriežiūrą.

REKLAMA

Tačiau kai kurie medikai sako, kad kartais yra sunku atpažinti, ar prieš vaiką buvo smurtaujama. Todėl jie teigia negalintys visada tinkamai įvertinti tėvų elgesio ir kreiptis į vaiko teises užtikrinančias institucijas.

„Būna kartais labai sunku diferencijuoti, kur yra smurtas, o kur yra nelaimingas atsitikimas. Tai čia daugiausiai liečia vaiko nepriežiūrą“, - sakė Vaikų ligoninės traumatologė Jolanta Labanauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jai antrino gydytojas neurochirurgas Ramūnas Raugalas.

„Labai sunku diferencijuotą smurtą, nepriežiūrą ir atsitiktinę traumą. (...) Vaikas iki vienerių metų iškrito per langą, tai atsitiktinė trauma, ar nepriežiūra? Per eismo įvykį vaikas neturėjo apsaugos priemonių, tai atsitiktinė trauma, ar nepriežiūra? Vaikas nukrito nuo stalo, tai atsitiktinė trauma, ar nepriežiūra?“, - kalbėjo medikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų