Išrinkus naują Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinį direktorių Audrių Siaurusevičių netyla diskusijos, kokių permainų galima tikėtis Nacionalinio transliuotojo eteryje. Apie būsimus darbus naująjį LRT vadovą pakalbino portalas „Balsas.lt“
Videointerviu su LRT vadovu A. Siaurusevičiumi pridedamas straipsnio pabaigoje.
A. Siaurusevičiaus teigimu, jis matąs keistinus dalykus, tačiau dabar, neturėdamas konkrečių rezultatų, nenorįs nieko komentuoti. Naujojo vadovo teigimu, rengdamas pakeitimus radijuje ir televizijoje pirmiausia jis atsižvelgs į televizijos atžvilgiu išsakomą pagrįstą kritiką – Seimo nariai atsisakė patvirtinti net dvi LRT ataskaitas bei aršiai kritikavo tiek nacionalinio transliuotojo veiklą, tiek jo vadovų aroganciją ir vis garsiau diskutavo apie galimus pokyčius LRT taryboje.
„Reikia į kritiką atsižvelgti ir bandyti geriau tenkinti visuomenės lūkesčius, tuo labiau, kad mes visuomeninė televizija“,- kalbėjo A. Siaurusevičius.
Pasak LRT generalinio direktoriaus, paskyrus Lietuvos televizijos vadovu Rimvydą Paleckį, išsispręs atsakomybės trūkumo problema - atsiras tikrai atsakingas už televiziją žmogus.
Be to, R. Paleckis – profesionalus žurnalistas. LTV jis vedė „Panoramą“, pokalbių laidas „Prašau žodžio!“, „Ieškau darbo“, „Prieštarauk!“. Yra dirbęs komercinėse televizijose, spaudoje, radijuje. Žurnalistas turi ir administracinio darbo patirties – yra dirbęs LRT administracijoje.
Anot A. Siaurusevičiaus, atėjus R. Paleckiui, pagrindinės diskusijų laidos keičiamos nebus – ir iki šiol LTV eteris, pasak LTV vadovo, buvo vieta nepriklausomoms, įvairioms ir objektyvioms diskusijoms.
Kita vertus, A. Siaurusevičius pripažino, kad LTV susiduria su techniniais sunkumais. Šiuo metu tiek radijas, tiek televizija transliuoja po tris programas, tad iškyla problemų užtikrinant, jog antrojo televizijos bei trečiojo radijo kanalo programos pasiektų visus Lietuvos kampelius.
Menką LTV populiarumą jaunimo tarpe, A. Siaurusevičius vadino greitai neišsprendžiama problema. Pasak jo, jaunimo interesai per daug skirtingi, kad formuojant televizijos turinį būtų galima vadovautis stereotipais. Kita vertus, jis pripažino, kad reikėtų aiškiai nuspręsti, kokias laidas skirti šiai auditorijos daliai.
Siekiant padaryti TV tinklelį patrauklesniu, ruošiamasi skelbti konkursus naujų laidų projektams. Finansavimo problemas tikimasi išspręsti turint iš tiesų geras ir patrauklias idėjas.
A.Siaurusevičiaus teigimu, tiek radijas, tiek televizija – per daug sudėtingi dariniai, procesai, todėl per vieną dieną pokyčių įvykdyti neįmanoma.
Jis pripažino, jog LTV problemų turi daugiau nei radijas, tačiau, A. Siaurusevičiaus teigimu, LTV jaučiasi pakankamai stipri ir komercinių kanalų apsuptyje, nepaisant to, kad jos tikslai – gerokai platesni.
Priekaištų išvengta nebus
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto docentas Žygintas Pečiulis, kalbėdamas portalui „Balsas.lt“, linkėjo naujajam LRT vadovui sėkmės ir stiprybės, nes jo darbas tikrai bus kritikuojamas.
Ž. Pečiulio teigimu, esminis klausimas, kalbant apie nacionalinį transliuotoją, tik toks, ar jis keisis drastiškai, ar bus palaikoma dviejų kanalų politika, vieną kanalą skiriant populiaresnėms laidoms, kitą - elitinėms.
Tačiau, pasak Ž. Pečiulio, kaip ir visai televizijai, taip ir Nacionaliniam transliuotojui priekaištų nemažės, nesvarbu, kas jam vadovautų. „Mes galime būti ramūs ir turim su tuo susitaikyti – visiems įtikti negalima. Kai kyla reitingai – piktinamasi televizijos komercializacija, jei krinta – klausiama, kodėl reikėtų mokėti už televiziją, kurią žiūri mažiau nei dešimtadalis gyventojų“, - sakė Ž. Pečiulis.
Jo teigimu, galima iš anksto nuspėti kritiką LRT vadovybei, tereikia sulaukti, kol ji paviešins pasirinktą kryptį. Ž. Pečiulis siūlė į kritiką nereaguoti, o ramiai dirbti ir žinoti kuria linkme norima judėti.
„Seimo narių siūlymas kurt sporto televiziją – visokių nesąmonių būna“, - sakė Ž. Pečiulis, teigdamas, jog LRT visada bus sunku – Lietuvos auditorija nėra didelė, tuo tarpu televizijų konkurencija – pakankamai arši.
Visuomeniniam kanalui sunku tokioje aplinkoje – finansavimas prastas, į jo veiklą nuolat kišasi ir siekia reguliuoti politikai.
Ž. Pečiulis piktinosi parlamentarų siūlymais priimti įstatymus, leidžiančius paleisti LRT Tarybą, nepatvirtinus jos ataskaitos. Pasak jo, toks siūlymas – antikonstitucinis. „Valdžių išsidėstyme pagal LRT sumanymą LRT taryba nėra žemiau Seimo. Todėl ji neturėtų būti pavaldi jam ar vyriausybei.