Septintas rezultatas pusfinalyje vietos geriausiųjų aštuntuke negarantavo. Ciuriche (Šveicarija) vykstančio Europos lengvosios atletikos čempionato moterų 400 m rungties pusfinalyje Lietuvos atstovė Agnė Šerkšnienė finišavo per 52,32 sek. ir savo bėgime užėmė šeštą vietą. Į finalą pateko po tris geriausias dviejų pusfinalių dalyves ir dvi pagal laikus, o iki penktos pozicijos, šįkart garantavusios vietą finale, lietuvei pritrūko vos 0,1 sek.

„Devinta? Gaila, kad pritrūko iki aštuntuko, bet devinta vieta yra neblogai. Yra kaip yra, viskas gerai, – su šypsena pasakojo A.Šerkšnienė. – Ne pirmą kartą startuoju aštuntame take, jau išmokau savo pamoką, todėl šis takas nėra didelė bėda. Įvyko kaip įvyko, gal kiek pritrūko sėkmės ir sveikatos. Dabar bėgsime estafetę.“

Dar šį sezoną A.Šerkšnienei 400 m pavyko įveikti per 51,62 sek. Su šiuo rezultatu lietuvė tarp visų pusfinalio dalyvių būtų užėmusi trečią vietą.

„Laikas manęs netenkina, bet šiuo atveju buvo svarbiau skaičiuoti vietas. Sunku paaiškinti, kas sutrukdė. Gal oras, gal tai, kad vėlavo varžybos apie valandą. Teko laukti tiek apšilimo aikštėje, tiek „call room‘e“, bet sąlygos visoms vienodos.

Konkurentės visos žinomos, vienas esu aplenkusi, kitoms – pralaimėjusi. Sakyčiau, kad buvo smagu dalyvauti ir truputį gaila dėl išsprūdusio aštuntuko.“

Visos pusfinalio dalyvės stadiono pranešėjos buvo pristatytos angliškai, A.Šerkšnienė – vokiškai.

„Paminėjo, kad atstovauju Lietuvai, kad esu iš Ciuricho lengvosios atletikos klubo, čia treniruojuosi. Tam, kad šveicarai fanai palaikytų, – juokėsi lietuvė. – Sulaukiau daugiau dėmesio, daugiau žmonių paplojo, visiems smagu.“

Greičiausiai pusfinalyje bėgo ukrainietė Olga Zemliak (51,24 sek.). Beje, po starto pusfinalyje A.Šerkšnienė atsitiktine tvarka buvo duoti mėginį dopingo kontrolieriams.

A.Šerkšnienė su komandos draugėmis šeštadienį dalyvaus estafečių keturios po 400 m rungtyje.

Sprinteriai į finalą nepateko

Į finalą nepavyko patekti nė vienam 100 m rungtyje startavusiam Lietuvos sprinteriui. Moterų varžybose Lina Grinčikaitė nuotolį įveikė per 11,52 sek., savo bėgime užėmė 7 vietą, o tarp visų dalyvių liko 18-ta. Prieš dvejus metus Helsinkyje (Suomija) vykusiame Europos čempionate lietuvė lipo ant podiumo bei iškovojo bronzą.

Greičiausia tarp pusfinalio dalyvių buvo Dafne Schippers, distanciją įveikusi per 11,08 sek.

Vyrų 100 m rungtyje Rytis Sakalauskas užėmė 19 vietą, finišavęs per 10,44 sek. Pusfinalyje greičiausias buvo britas Jamesas Dasalou (10,04 sek.), aplenkęs tituluotą prancūzą Christophe Lemaitre (10,10 sek.).

„Tikėjausi tikrai geriau, bėgosi geriau nei vakar, tačiau pritrūko poros gerų treniruočių. Tai, jog teko laukti starto neturėjo jokios įtakos, tačiau oras sprintui nebuvo geras. Svarbiausia, jog be traumų, sezonas tikriausiai jau baigtas“, – po finišo dėstė R.Sakalauskas.

Nesėkmingai varžybos susiklostė trišuolininkei Dovilei Dzindzaletaitei. 2012 metų pasaulio jaunimo čempionė geriausiu trečiuoju bandymu nušoko 13,44 m bei užėmė 16 vietą. Norint startuoti finale, lietuvei reikėjo šokti 23 cm toliau.

Trečiadienio vakarą disko metimo rungties finale dalyvaus Andrius Gudžius.