• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus Seimo rudens sesijai, kol kas nepavyksta iš mirties taško pajudinti Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininko paskyrimo klausimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Neseniai komisija buvo susirinkusi, ketino svarstyti šį klausimą, turėjo pateikti naują kandidatą į pirmininko pareigas, bet taip ir nepateikė. Ketvirti metai komisija neturi vadovo, negali šitiek metų komisija būti be pirmininko“, – BNS sakė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros (ŠMKK) pirmininkė „darbietė“ Audronė Pitrėnienė.

REKLAMA

Ji tvirtino siūlysianti komitetui ieškoti kitos išeities – tai yra iš dalies keisti šios komisijos pirmininko skyrimo tvarką, kad būtų rasta išeitis iš aklavietės.

„Dabar situacija – labai prasta, komitetas nieko negali padaryti, nors tai svarbi valstybės institucija, norint, kad ji gerai funkcionuotų, ji privalo turėti vadovą“, – sakė ŠMKK pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pavasario sesijoje birželio 12 dieną ŠMMK nepritarė Gražinos Drėmaitės kandidatūrai vadovauti Valstybinei kultūros paveldo komisijai.

Įstatyme sakoma, kad „pirmininką Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu iš komisijos narių dvejiem metams skiria ir atleidžia Seimas. Komisijos pirmininko kandidatūrą Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui teikia komisija“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal galiojančią praktiką, ŠMKK, prieš pateikdamas Seimui šią kandidatūrą, pats ją patvirtina. Šiuo atveju kandidatūra nebuvo patvirtinta, todėl pasak komiteto pirmininkės, komisija turi pateikti naują pirmininko kandidatūrą.

Nuolatinio vadovo Valstybinė kultūros paveldo komisija neturi nuo 2009 metų. Nuo tada jai laikinai vadovauja G.Drėmaitė.

REKLAMA

Komisiją sudaro 12 narių: du narius skiria ir atleidžia prezidentas, keturis narius – Seimas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu, keturis narius – ministras pirmininkas kultūros ministro teikimu, du narius renka ir atšaukia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos visuomeninės organizacijos, kurių veikla susijusi su kultūros paveldo paieška, saugojimu ir propagavimu. Jie skiriami 4 metams.

REKLAMA

Komisija yra Seimo, prezidento ir Vyriausybės ekspertė bei patarėja kultūros paveldo valstybinės politikos ir jos įgyvendinimo klausimais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų