• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį (02.17) Seime vykusiame Seimo pirmininko Artūro Paulausko pasitarime su parlamentinių frakcijų atstovais nutarta, kad referendumas dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą turi būti privalomasis.

REKLAMA
REKLAMA

"Seimo pirmininko nuomone, referendumas dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą turi būti privalomasis, kadangi nėra abejonių, jog tai vienas svarbiausių valstybės gyvenimo klausimų", - BNS sakė Seimo pirmininko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas.

REKLAMA

Pagal šiemet Seimo priimtą referendumo įstatymą Lietuvoje gali būti rengiami dviejų tipų referendumai: privalomieji ir konsultaciniai.

Privalomasis referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų rinkimų teisę turinčių piliečių, o sprendimas priimtas - jeigu už jį balsuoja ne mažiau kaip trečdalis visų rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu konsultacinio referendumo sprendimas nėra privalomas Seimui. Net ir gavęs neigiamą piliečių atsakymą konsultaciniame referendume, Seimas teoriškai galėtų į jį neatsižvelgti ir ratifikuoti stojimo į ES sutartį.

Be to, konsultaciniam referendumui keliami mažesni reikalavimai. Sprendimas laikomas priimtu, jeigu konsultaciniame referendume už jį balsavo daugiau kaip pusė visų dalyvavusiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar galiojantis Referendumo įstatymas numato, jog dėl Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse organizacijose, jeigu šis dalyvavimas yra susijęs su Lietuvos valstybės organų kompetencijos daliniu perdavimu tarptautinių organizacijų institucijoms ar jų jurisdikcijai, yra rengiamas privalomas referendumas.

REKLAMA

Pasak A. Žilinsko, gegužės 11 dieną rengti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos prisijungimo prie ES sutarė visų parlamentinių partijų atstovai.

Komentuodamas informaciją, jog Seimas ruošiasi priimti sprendimą gegužės 11 dieną vietoj privalomojo referendumo surengti konsultacinį, Seimo pirmininko atstovas spaudai teigė, kad tai buvo tik vieši politikų pamąstymai.

Praėjusių metų pabaigoje sėkmingai derybas dėl narystės ES baigusi Lietuva tikisi tapti visateise šios organizacijos nare 2004 metais.

Stojimo sutartį, kurią ketinama pasirašyti balandžio 16 dieną Atėnuose, dar turės ratifikuoti ES valstybių parlamentai ir Europos Parlamentas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų