Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas rudenį planuojamiems Seimo rinkimams pradeda telkti savo vardo koaliciją, kurioje tikisi sulaukti gera reputacija ir valstybiniu mąstymu garsėjančių politikų iš įvairių partijų.
"Svarstau, jog reikėtų suburti į koaliciją žmonės, kurie yra už valstybę, už pilietiškumą", - antradienio vakarą BNS sakė A.Paulauskas.
Jis teigė, jog rinkėjams būtų svarbu "pateikti vertybes", pristatyti teigiamus šios Vyriausybės veiklos rezultatus ir "geras perspektyvas ateičiai".
Pasak A.Paulausko, jo idėjai jau pritarė Naujosios sąjungos (socialliberalų) vadovybė.
Seimo pirmininko teigimu, į koaliciją galėtų telktis ir kitų partijų atstovai, dėl to jau vyksta pokalbiai. A.Paulauskas neįvardijo kitų partijų konkrečių politikų, tačiau pripažino, jog socialdemokratai ir liberalcentristai "pirmieji, su kuo kalbamasi".
BNS šaltinių teigimu, A.Paulausko ir jo artimiausių bendražygių svarstymus apie galimybę Seimo rinkimuose suburti platesnį nei vienos partijos kandidatų sąrašą paskatino pastarųjų metų politiniai procesai Lietuvoje - populistinių ir radikaliųjų jėgų stiprėjimas, susikompromitavusio prezidento Rolando Pakso apkalta, parlamentarų korupcijos skandalas.
Minėtieji procesai, stebėtojų manymu, silpnina rinkėjų pasitikėjimą tradicinėmis partijomis ir žinomais politikais bei verčia juos balsuoti už populistines idėjas.
Todėl, BNS šaltinių teigimu, vienas svarbiausių A.Paulausko kriterijų telkiant į koaliciją bendraminčius būtų ne jų partinė ideologija, o garbingumas, nepriekaištinga reputacija ir valstybinis požiūris.
Tokia "politinės vaivorykštės" grupė, propaguojanti tradicines vertybes ir atsakingą požiūrį į valstybės problemas galėtų atsverti populistų įtaką.
Sociologinės apklausos rodo, jog Seimo rinkimuose triumfuotų neseniai birželį Europos Parlamento rinkimus Lietuvoje laimėjusi populistinė Viktoro Uspaskicho Darbo partija.
Paprašytas pakomentuoti šią Seimo pirmininko iniciatyvą, Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Raimundas Lopata BNS teigė teigiamai vertinantis tokį sprendimą, tačiau tuo pačiu pažymėjo, kad ši iniciatyva "stiprina įspūdį dėl partijų krizės Lietuvoje".
Politologo teigimu, šiuo metu tokia koalicija būtų viena efektyviausių alternatyvų įveikiant partijų krizę Lietuvoje ir stabdant populizmą.
"Visgi reikia viltis, kad ateityje nereikės burti tokių koalicijų, ir tai Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, darys partijos", - sakė R.Lopata.
BNS