Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
ir kažkaip, bičeli, pamiršai, kad dujotekana labiausiai rėmė Naująją sąjungą, tai ar užmest lygybės ženklą taip, kaip tu užmetei ?
jojo, tik kiek žinom tuos socdemus visada ir Paulausko partija rėmė, su tuo pačiu Monkevičium, ką jau bekalbėt apie Blinkevičiūtę ar Valionį, ar socdemais, ar socialliberalais bepasivadintų, kad tik valdžioj išlikti
Stai kokia situacija gaunasi: socialdemokratu partija su jos nare Svietimo ministre R.Zakaitiene nuskurdino visa svietimo sistema, mazumos vyriausybe pagal 2K projekta susitare del kapitalistines svietimo sistemos reformos, kuri is esmes tik "legalizuoja" kysiu sistema, Konstitucinis Teismas pripazino kai kuriuos sio istatymo priestaravimus konstitucijai. Stai, prasom, gerb. A.Monkeviciau, jus turite igyvendinti toki projekta, kuris is Lietuvos gali isvyti dar ir studentus. Gerai, kad A.Monkevicius neskuba, pateikia savo argumentus, kritika - jis supranta, kad svietimo sistema yra komoje, o skubeti su "gydymo" metodikomis nereikia. Jau 20 metu ji beveik niekuo nesiskiria nuo sovietines ir per viena vasara ja kokybiskai nepakeisi. Jeigu p. G.Kirkilas (avantiuristas) serga frustracija ir reikalauja valiuntarizmo, tai jo problemos. Svietimo sistemai reikia sisteminiu pakeitimu, vien jos kapitalizacija nieko padarysi. Gerb. A.Monkevicius turi keleta privalumu sioje srityje: 1. jis turi savo centristine vizija, kuri gali buti "aukso viduriu" arba kompromisine; 2. jis daug demesio skiria bendruomeniu puoselejimui (globoja pilietine visuomene=studentija, apskritai universitetu bendruomene); 3. jis- tai svietimo sistemos elita. Siuo atveju akivaizdu, kad gerb. A.Monkevicius yra sudetingoje situacijoje del socialdemokratu, tame tarpe ir TS, padarytu darbu. Pavyzdziui, TS kituose projektuose siulo mokytojams po 7 darbo metu suteikti kurybines, metines atostogas (akademines atostogos), kas mokytojus de facto prilygina prie studentu lygio- tokie pasiulymai tai avantiura. Vienu zodziu dabar su svietimo sistema atliekamas greitas, kapitalistinis, atsitiktinis (mazumos vyriausybe ir "MAXIMA.LT" patvirtintas) avantiurinis eksperimentas- turi po truputi bankrutuoti kai kurie universitetai, kuriuos su malonumu uz likutine kaina nusipirks socialdemokatai=MAXIMA.LT arba buvusieji konservatoriai, o dabar TS-krikscionys demokratai=MG Baltic. Siuo atveju atsiranda tokia dilema- kas geriau: tusti arba pilni "universitetu" pastatai arba kokybiska, kompetentinga svietimo sistemos bendruomene. Svietimas tai pastatai (kapitalas) arba issilavinimas (kompetencija, kokybiskos, gyvybiskai reikalingos zinios), kur yra prioritetas?
..kai kam ir smardus bezdejimas atrodo ,kaip reforma , atrodo ,kad Sauliui taip pat...patarciau autoriui vartoti zodzius atitinkancius reikalo esme - ne reforma ,o visu studentu tevu papildomas apmokestinimas vardan..ko ...Kubilas sako vardan Lietuvos...o Lietuva tikrai nera studentu tevai,tai Kubilai ,Kirkilai ,maksimai ir t.t.
Is teksto: "A. Monkevičius vaikšto ir visiems aiškina, jog partijų sutarta ir vyriausybės parengta aukštojo mokslo reforma esanti „pavojinga“, „kenksminga“, netgi „pražūtinga“. Būtent ta reforma, kurią jis turėtų įgyvendinti tapęs ministru. Į šią „smulkmeną“ atkreipęs dėmesį prezidentas Valdas Adamkus suabejojo, ar A. Monkevičius yra tinkamas kandidatas į ministro postą."

Su A. Monkeviciaus nuomone galima sutikti, o del to kas tinkamas kandidatas,o kas ne, tai JE Prezidento tinkamu pareigu atlikimu yra daug pagrindu suabejoti. Kaip cia pasakius, neautoritetinga nuomone. Kur buvo visa laika berinkdamas garbes daktarus?
Del pacio A.Monkeviciaus, tai jis jau buvo ministru ir kaip atsimenu, kazko ryztingo nenuveike, kad visa Ausktojo mokslo sistema neriedetu zemyn! Riedejo iki jo, riedejo ir po jo. Buvo kaip buvo, o ar pades toji pozicija: "....visų pirma nuodugniai aptarti planuojamus žingsnius su visomis suinteresuotomis pusėmis.", tai dar labai neaisku. Neaisku, nes neaisku kuo suinteresuota puse yra suinteresuota. Viena puse bus suinteresuota esama padetimi, kita puse zlugdymu, trecia puse sieks uzgrobti turta, tai kaip ir nesurasime tos suinteresuotos puses, kuri butu suinteresuota universitetu suklestejimu. Savo interesu intersu grupes neskuba viesai deklaruoti. Stai suinteresuotai pusei, del universitetu suklestejimo, turetu greiztai atstovauti Valstybe Ministro asmenyje ir nepamirsti, kad universitetu pagrindas yra ne jo sienos ar pastatu geras strateginis isdestymas mieste, o ju akademine bendruomene. Neprikleisti akademines nomenklaturos prie sios problemos sprendimo, nes si suinteresuotoji puse jau parode ko nori is universtetu, jie nori islikti valdzioje ir disponuoti universitetu turtu savo nuoziura. Ta jau kai kur daro, tas zinoma is spaudos, bet jei cia parasysiu, tai komentara istrins, taip jau buvo. O metodas paprastas, uztato universitetu turta bankams, po to "gerio" siekdami isparceliuos tuos pinigus ir universitetu turtas atiteks bankams! Taip dabar atrodo civilizuota vagyste!

Tai visos iki siol reformu grupes, o ir ta situacija, kai A. Monkevicius buvo ministras, visada buvo pamirsta akademine bendruomene. Patikslinsiu savoka, ne akademines bendruomenes nomenklatura, kuri turi savo aiskius interesus, bet visa akademine bendruomene buvo ir yra palikta beteise, paniekinta. Net studentai ir tie jos nepripazista, galvoja tik apie savo pinigelius, kas nera blogai, bet galvoti reikia placiau. Studentai gal galvoja, kad zinias jie igis "poilsio" kabinetuose....cia perlenkiau. Bet studentija su savo streikais ir nematydama akademines bendruomenes , o tik savo pinigine, toli nenuvaziuos. Beje mano nuomone, austasis mokslas yra valstybes strateginis tikslas ir turi buti nemokamas, i universitetus turi buti priimami asmenys, kurie preina griezta universitetu filtra per stojamuosius egzaminus. Kas to nepajegia, tam ne vieta universitete....ziniu patikrinimas sveiku jaunu smegenu nesutraumuos.

Is teksto: "Žinoma, gerai, kad A. Monkevičius turi savo požiūrį, tačiau ir patį save, ir prezidentą jis pats ir įstūmė į absurdišką padėtį."
Reiktu ne prezidento padeties ziureti, o ziureti, kaip turi buti vykdoma reforma, kad universitetai suklestetu, maziau kalejimu reikes! Nereikia advkatu JE Prezidentui, kai jis to ne nepraso.

Taigi is dalies kaltinu A.Monkeviciu ir del esamos krizines situacijos Aukstajame moksle. Bet kai sis nesutinka su suzverejusiu suinteresuotu pusiu pozicijomis, tai verta ji palaikyti, nes gal but pavyks tas pozicijas susvelninti ir priciauti placiai isziotas gerkles del universitetu turto, arba kitaip tariant pudykio privatizvaimo.

Savo ruoztu priminsiu ka siulau del akademines bendruomenes teisiu atkurimo:

As siuliau ir siulau i Mokslo ir Studiju istatyma itraukti siuos punktus apie universitetu valdzios formavima tokiu budu, kuris suteikia universitetu akademinei bendruomenei teises ir kartu suponuoja pareigas ir atsakomybe:

1) Universiteto Rektorius yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu aukstaji issilavinima, susirinkime. Studentu atstovams skirti 10 procentu balsu.
2) Universiteto Senatas yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu mokslo laipsni (pedagogini varda), susirinkime.

Siu punktu neitraukimas reiskia, kad nuo universiteto valdymo yra nusalinama akademine bendruomene, is ju atimama teise rinkti, kas yra antidemokratiska ir gal net antikonstituciska. Tas visiskai nereiskia, kad akademine bendruomene privalo rinkti tik asmenis is savo universiteto.
Jei eiliniam Lietuvos pilieciui yra suteikta teise rinkti gerokai aukstesnius igaliojimus turincius Seima, Prezidenta, Savivaldybiu tarybas, tai kokiu gi pagrindu akademine visuomene su aukstuoju issilavinimu ir net turintys mokslo laipsnius yra nusalinti nuo tiesioginiu Rektoriaus ir Senato rinkimo. Tai kas dabar egzistuoja, tai nera tas pats ka siulau, dabar yra renkamas ne Senatas, o renkami atskirose grupese atskiri Senato nariai ir tai yra didele blogybe, nes mazu grupiu darbuotojai privalo “rinkti” paskirtuosius asmenis, o tai ir yra dar viena besifromuojancios krizes priezastis. Pasityciojama is teises rinkti.
Praktiskai sios placiosios demokratijos panaikinimas is Atkuriamojo Seimo 1991 m vasario 12 priimto Mokslo ir Studiju Istatymo paliko beteisius akademines bendruomenes narius ir kas salygojo visu siu ivairiu reformu, padarytu su aukstuoju mokslu, krize. Dabartiniame projekte vaziuojama tais paciais begiais, vadinasi turesime ir ta pati apverktina rezultata.
Visiskai nepriimtina ir visai nesuprantama, kas ir del ko kazkokiems isoriniams tarybos nariams (socialiniams partneriams) suteikia teises, kurios atimtos is akademines bendruomenes? Tai aiskiai ves i dar gilesne korupcija ir baudziavine tvarka universitetuose.
Negaledami dalyvauti rinkimuose, akademines bendruomenes nariai yra nusalinami nuo kurybiskumo ir itakos universtetui ir kazkokie, su universitetu nesusije asmenys prades spresti jo likima? Is kur tokiu nesamoniu prisigalvojo?
Taip visai suniekinama akademine bendruomene . Tai ar toks yra reformos tikslas, kad suniekinus akademine bendruomene uzvaldyti universitetu turta?

As siulau ir siuos pasiulymus kur tik galejau viesai skelbiau, siunciau i Svietimo ir mokslo ministerija taip pat ir vis prasydavau, kad mano pasiulymai butu sukritikuoti is esmes ir kad as suvokciau, kad “reformatoriu” pasiekiamas tikslas palikti beteise akademine universitetu bendruomene beteise yra tas geris, kurio turi siekti Seimas ir Lietuvos valstybe. Ne vienas ne jokiu aspektu niekaip nesukritikavo to ka siulau, taciau tik ignoravo, o tai parodo dar karta “reformatoriu” nesazinguma. Jie remesi “uzsienio” autoritetu, kai tame uzsienyje galima surasti visko ko tik nori.



pastebejimai. Truksta idejinio aiskumo, beveik visos partijos neturi profilio. Tiesa, Monkevicius, nors ir nera partijos vedlys, bet kaip politikas yra gana nuoseklus ir prognozuojamas. Perskaiciau ka jis kabejo pastaruosius metus apie aukstaji moksla - ta pati, pakankamai argumentuota pozicija. Tai jau pliusas.
Aiški panorama. Tautinikus su jų euroskepticizmu reikėtų išspjauti. Liberalų sąjūdis,kai pažiūri į Masiūlio utopijas dėl AE darbo pratęsimo,niekam tikęs,nes nežino politinės abėcėlės. Įsipareigojimus reikia vykdyti.Gal derėtų abu šie euroskeptikai.
Geras straipsnis. Noriu paminėti,kad į Oleką jau atkreipė dėmesį Rusijos televizija žiniose Lietuvai.Pagyrė.Paprastai,kai ministras nesutinka su ministru pirmininku ir prezidentu - atsistatydina. Olekas laukia atvirkščios reakcijos. Juokiasi žmonės iš tokio bejėgiškumo aukštų pareigūnų ...
Labai klystate-NE VIENAS.
Ačiū Sauliui Spurgai už gerą straipsnį. Viskas gražiai, tvarkingai sudėliota.
Labai malonu pastebėti, kad Socialliberalai ne tik moka naudotis nepanaudota ikiteisminio tyrimo VSD operatyvine medžiaga, bet ir sugebėjo šį kartą iš savęs išspausti politinę "social" priedermę A.Monkevičiaus asmenyje.
O dėl A.Monkevičiaus klausimo, tai jo poziciją galėtų sustiprinti moksleivių ir studentų organizacijos bei Švietimo darbuotojų profsąjungos. Gerbiamieji, netūpėkite krūmuose - arba paremkite arba sukritikuokite A.Monkevičių, bet niekad nebūkite drungni, nes už tai pagal Evangeliją BAUDŽIAMA labiausiai.
Pagarbiai
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų