Ekonomistė Aušra Maldeikienė iš esmės teigiamai vertina Ūkio banko krizės valdymą, šaiposi iš sąmokslo teorijų ir mano, kad valstybės finansus tvarkančių asmenų algos yra per mažos.
„Krizė nėra netikėta, labiau keista, kad ji įvyko taip vėlai. Pagirtina Lietuvos banko veikla, kad imasi pjauti įsisenėjusius pūlinius. Dėl valstybės įmonių — kiek suprantu biudžetinės įmonės apskritai neturėtų turėti jokių indėlių neaišku kur. Taigi, turi būti patikslintos taisyklės, jeigu tai nėra reglamentuota. Kita vertus, čia gali būti kitos dvi priežastys. Valstybinių įmonių vadovai tokiomis papildomomis pajamomis galbūt buvo skatinami laikyti pinigus tuose bankuose, kita vertus, tikėtina, kad dėl nekonkurencingų atlyginimų dalis biudžetinių įstaigų turi prastus finansininkus“, – portalui balsas.lt teigė A. Maldeikienė.
Pastebėjus, kad didžioji tautos dalis yra įsitikinusi, jog viešasis sektorius kaip tik „išgeria visą jos kraują“, A. Maldeikienė sakė: „Ką padarysi. Šita tauta tiesiog turėtų būti paprašyta susimokėti prie kiekvienų durų – mokyklos, ligoninės, registrų centro (tikra kaina) ir t. t. Tuoj ims mąstyti.“
Internete jau plintančias sąmokslo teorijas, kad užvaldyti Ūkio banką yra suinteresuotas Šiaulių banko akcijų turintis Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, A. Maldeikienė komentavo taip: „Kvailiams padėti negali niekas. Lietuvių liaudies patarlė sako, kad kuprotą išlygins tik „grabas“. Jei žmogus turi laiko sąmokslo teorijoms kurti ir platinti, jam jau niekas nepadės. Užuot ėmęsis rimto darbo ir rimtų dalykų analizės, jis užsiima kliedesiais. Tik tiek. Galite taip žodis žodin ir parašyti, jei norite.“ Anot ekonomistės, valstybės institucijų ar įmonių, laikiusių ten (Ūkio banke – balsas.lt) pinigus, vadovai turi būti atleisti, nes nėra kompetentingi vadovauti.
***
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Bronius Bradauskas tvirtina, kad valstybės įmonės ir institucijos bankrutuojančiame banke laikė apie 150 milijonų litų.