A lyga: „Žalgiris“ sutriuškino „Atlantą“

Antradienį VMFD „Žalgiris“ ekipa Lietuvos čempionato IV turo rungtynėse LFF stadione 4:0 (3:0) sumindė šalies vicečempioną Klaipėdos "Atlantą"

Lietuvos čempionams įvarčius pelnė Jakubas Wilkas (9 min), 11 metrų baudinį realizavęs Linas Pilibaitis (25 min) ir dukart pasižymėjęs Kristis Andreou (40 min ir 52 min).

Pirmosiomis rungtynių minutėmis svečiai iš Klaipėdos daugiau laiko praleido „Žalgirio“ aikštės pusėje, tačiau Lietuvos čempionai 9-ąją rungtynių minutę uostamieščio ekipai smogė tiesiai į paširdžius. Baudos aikštelėje atsidūręs S.Nyuiadzis perdavė kamuolį J.Wilkui, ir lenkas tiksliu smūgiu į dešinįjį vartų kampą nuginklavo Mantą Galdiką.

Įgiję pranašumą, žalgiriečiai dažniau atakavo „Atlanto“ vartus. 25–ąją minutę Kristį Andreou baudos aikštelėje pargriovė klaipėdiečių vartų sargas. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo L.Pilibaitis. Įpusėjus pirmajam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 2:0.

Antroje pirmoje kėlinio pusėje uostamiesčio futbolininkai bandė perimti iniciatyvą, bet Lietuvos čempionai visas „Atlanto“ pastangos vertė niekais. 38-ąją minutę pirmojo įvarčio autorius J.Wilkas šovė į vartus, tačiau smūgis praskriejo virš skersinio.

40-ąją minutė „Žalgiris“ nokautavo „Atlantą“. Po J.Wilko pakelto kampinio K.Andreou pirmas suskubo prie kamuolio ir pasiuntė jį į vartų tinklą.

Per likusias pirmojo kėlinio minutes abi komandos pavojingų progų nesukūrė. Teisėjui sušvilpus kėlinio pabaigą, Lietuvos čempionai prieš vicečempionus turėjo solidžią persvarą 3:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ vėl smogė „Atlantui“. 52–ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Serge‘as Nyuiadzis tiksliai perdavė kamuolį K.Andreou. Aukštai iššokęs kiprietis nuginklavo M.Galdiką ir privertė jį ketvirtąjį kartą ištraukti kamuolį iš vartų tinklo.

Įgiję dar didesnį pranašumą, Lietuvos čempionai nesiliovė atakavę. Neseniai aikštėje pasirodęs Rytis Leliūga 59-ąją minutę galėjo pelnyti penktąjį rungtynių įvartį, bet galva nepataikė į vartus. „Atlanto“ futbolininkai atsakė pavieniais išpuoliais, tačiau pralaužti sostinės ekipos gynybos jiems nesisekė.

Visą antrąjį kėlinį „Žalgiris“ kontroliavo žaidimą ir ramiai baigė rungtynes. Iškovoję triuškinančią pergalę 4:0, žaliai balti įsitvirtino pirmojoje „SMScredit.lt“ A lygos turnyrinės lentelės vietoje.

9‘ [1-0] J.Wilkas

25‘ [2-0] L.Pilibaitis (11 m baudinys)

40‘ [3-0] K.Andreou

52‘ [4-0] K.Andreou