Antradienį, Lietuvos „A lygos“ XXIX turo rungtynėse Klaipėdoje, Vilniaus „Žalgiris“ po itin atkaklios kovos rezultatu 3:4 įveikė vietos „Atlantą“.

„Žalgiris“ į priekį išsiveržė pirmajame kėlinyje, kai 33 minutę kamuolį į uostamiesčio komandos vartus pasiuntė rusas Pavelas Komolovas. Tačiau netrukus, 39 minutę, „Atlanto“ saugas Gediminas Kruša atstatė pusiausvyrą.

Antrajame kėlinyje Klaipėdos miesto centriniam stadione susirinkę žiūrovai išvydo tikrą „įvarčių lietų“. 46 minutę pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs lenkas Kamilas Bilinskis, 50 minutę „žalgiriečių“ persvara padvigubėjo kamuolį į savus vartus įsimušus Malikui Nidiaye.

Vis dėlto „Atlantas“ rankų nenuleido ir 61 minutę, po gražios pozicinės atakos, galva pasižymėjo vienas klaipėdiečių lyderių, kroatas Tino Lagatoras.

„Žalgiriui“ savo ruožtu prireikė vos 5 minučių, kad trumpam atgijusi intriga vėl atslūgtų - labai gražų įvartį suklaidinęs „Atlanto“ gynėją pelnė tas pats K.Bilinskis.

Visgi „Atlantas“ ir po tokios nesėkmės nesutriko: 70 minutę tolimu šūviu atsilikimą nuo varžovų iki vieno įvarčio vėl sumažino T.Lagatoras. Pelnę trečiajį įvartį klaipėdiečiai kurį laiką „Žalgirį“ gerokai spaudė baudos aikštelėje, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo arba patikimai sužaisdavo vartininkas Marius Rapalis.

„Žalgirio“ strategas Marekas Zubas, matydamas, jog „Žalgirio“ gynyba „nežiba“, nusprendė likusį mačo laiką daugiau nerizikuoti, vieną puolėjų C.Elliotą pakeitė saugu Raimondu Vilėniškiu ir savo komandai liepė daugiau palaikyti kamuolį. Tą „žalgiriečiai“ puikiai įgyvendino ir šventė svarbią pergalę, kuri leido dviem taškais aplenkti pirmoje „A lygos“ turnyrinės lentelės pozicijoje ilgai „karaliavusį“ Panevėžio „Ekraną“. Tiesa, panevėžiečiai turi dvejas rungtynes atsargoje.

„Atlantas“ 3-4 „Žalgiris“