Premjeras nesieja Vyriausybės sprendimo dėl valstybės kontroliuojamų įmonių vadovų atlyginimų su taupymo politikos pabaiga.
„Nesiečiau vakar priimtų sprendimų, kuriais iš esmės gal tik vienam sektoriui atlyginimai buvo peržiūrėti, su kažkokiais vertinimais, kad Vyriausybė atsisako taupymo politikos, mes ir toliau liekame labai taupiai besielgianti Vyriausybė, bet taip pat labai taupiai norime žiūrėti į tai, kaip yra valdomas valstybės turtas“, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“.
ELTA primena, jog trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo susiejo stambių valstybės kontroliuojamų bendrovių vadovų, jų pavaduotojų ir vyr. buhalterių darbo užmokestį su vidutiniu statistiniu darbo užmokesčiu. Iki šiol jis buvo susietas su vidutine tos įmonės darbuotojų alga ir negalėjo viršyti 5 vidutinių įmonės darbuotojų užmokesčių. Tad, jeigu stambios valstybės kontroliuojamos bendrovės dirbs sėkmingai, jų vadovai, vadovų pavaduotojai ir vyr. buhalteriai turės galimybę uždirbti daugiau nei dabar.
Tą leidžiantį Vyriausybės nutarimą susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pasitiko skambiu pareiškimu, kad tuo metu, kai valstybiniame sektoriuje alga yra 5 tūkst. litų, o privačiame profesionalūs vadybininkai uždirba ir po 15–25 tūkst. litų, į pirmąjį „papuola arba bepročiai, arba vagys“.
„Čia gal – ne visai vykęs ministro pasakytas kalambūras. Tikrai, žmonės dirba už įvairius atlyginimus, ir tikrai yra šaunių žmonių, kuriems gal ir pats darbas yra svarbiau nei mokamas atlyginimas, bet faktas, kad, norint tinkamai valdyti valstybei priklausantį nemažą turtą – svarbias įmones, tai iš tikrųjų reikia tokių įmonių vadovavimui samdyti aukščiausios kvalifikacijos žmones. Tokius žmones, kuriuos samdo ir privačios bendrovės, stambios, dirbančios tarptautinėse rinkose bendrovės, ir kurios tokiems žmonėms moka ženkliai didesnius atlyginimus, negu valstybė sugeba mokėti“, – sakė A. Kubilius.
Premjeras tikino, kad Vyriausybė sprendžia tokias problemas – „anksčiau atlyginimai buvo labai stipriai išpūsti, jie nepriklausė net ir nuo įmonės darbo rezultatų. Dabar jie susieti su darbo rezultatais“.
„Valstybės įmonių valdymo gerinimui ir tinkamų rezultatų pasiekimui mes skiriame daug dėmesio“, – tikino A. Kubilius.