"Prezidentė pasakė (...), kad partijos turėtų susitarti dėl atominės. Ir tokiu atveju iš tikrųjų reikėtų susitarus ir susiderėjus ir pasiekus tinkamą ir gerą rezultatą tiek su strateginiu investuotuoju, tiek su regiono partneriais - be abejo, kad negalima užmiršti žmonių išsakytos nuomonės referendume. Tokiu atveju reikia vėl žmones bandyti įtikinti, kad tai yra naudingiausias sprendimas, ir vėl jų paklausti, ar jie tam pritaria", - trečiadienį "Žinių radijui" sakė A. Kubilius.
"O kokiais būdais dar galima paklausti žmonių? Aš nežinau kitų", - žurnalisto paklaustas, ar tai reiškia, kad reikėtų naujo referendumo, atsakė buvęs Premjeras.
Lietuvai yra prasminga statyti atominę elektrinę, nes šalis nėra pakankamai turtinga, kad sau leistų visą reikalingą energiją gaminti tik iš atsinaujinančių išteklių. Tačiau jei bus nuspręsta statyti atominę elektrinę, reikės dar vieno referendumo, pirmadienį vizito į Daniją metu per spaudos konferenciją sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
"Mes vis dar nesame tokie turtingi, kad leistume tik alternatyvios energetikos plėtrą, tad yra prasmė statyti atominę elektrinę. Tačiau šis politinis sprendimas turi būti padarytas visų politinių partijų, nes tai bus ilgalaikis projektas: vien statyboms reikės 10-15 metų, o tai reikš 3-4 Vyriausybių dalyvavimą projekte. Tačiau jei toks sprendimas bus padarytas, vėl reikės atsiklausti žmonių, nes konsultacinis referendumas buvo neigiamas", - teigė Lietuvos vadovė.
Referendumo, vykusio kartu su Seimo rinkimais, metu 62,68 proc. rinkėjų nepritarė naujos atominės elektrinės statybai. Referendumui teiktą nuostatą palaikė 34,09 proc. rinkėjų.