Seimas po pateikimo nepritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kurias šalies vadovės vardu parlamentarams pristatė prezidentės vyriausioji patarėja Rūta Kačkutė.
Pasak jos, „priešiška propaganda, dezinformacija, karo ir neapykantos kurstymas kelia grėsmę mūsų šalies demokratijos saugumui“, todėl pataisomis siūloma suteikti didesnius įgaliojimus Radijo ir televizijos komisijai, kad ji galėtų taikyti poveikio priemones „visiems be išimties retransliuotojams, pažeidusiems reikalavimus“. Kitaip sakant, kad nepasikartotų situacija, kai nutarus laikinai riboti kai kurių rusiškų kanalų transliavimą, dalis retransliuotojų galėjo to nepaisyti,.
Parlamentarai iš pradžių nusprendė siūlomoms pataisoms po pateikimo nepritarti (už pataisas balsavo 33, prieš 13, susilaikė 49), o po to, balsuodami dar kartą nutarė, kad įstatymo pataisas tobulinti turi patys iniciatoriai, tai yra prezidentūra.
A. Kubilius: arba jūs nesuprantat, arba jūsų smegenys paveikti
Tai labai papiktino opozicijos lyderį konservatorių Andrių Kubilių. Po to, kai Seimas nepritarė prezidentės siūlomoms pataisoms, jis sakė siūlantis gražinti jas tobulinti ir pridūrė:
„Aš manau, kad visų pirma reikia tobulinti savimonę valdančiosios koalicijos, kuri atrodo, kad jau pamiršo, kur ir kokiom aplinkybėm dabar gyvename. Jeigu jūs taip balsuojate, nustokit po to kalbėti apie informacinių karų pavojus ir tai, kad informaciniai karai yra tapę sudėtine ginkluotų ir neginkluotų agresijų dalim. Jūsų balsavimas šiandien – parodymas, kad arba jūs kažko nesuprantat, arba jau jūsų smegenys informacinių karų yra labai stipriai paveikti“.
Jis taip pat siūlė sudaryti Seime specialią darbo grupę, kuri tobulintų projerktą, nes „tai, kaip vieningai valdanti koalicija atmetė šį projektą, mane labiau gasdina, negu pačių informacinių karų situacija mūsų televizijos erdvėj“.
A. Sysas: visų smegenys deformuoti
Jam atsakydamas socialdemokratas Algirdas Sysas pareiškė, kad „buvo akivaizdus įžeidimas kitų Seimo narių – turinčių kitokią nuomnonę“. „Ir nereikia gasdinti, nes smegenys pas visus biškį deformuotos“, – pridūrė jis.
Seimo vicepirmininkas, kviesdamas neįžeidinėti vieniems kitų, pridūrė, kad „ne Seimo čia darbas, o iniciatorių“ tobulinti projektą.
Po to parlamentarai nusprendė gražinti įstatymo projektą prezidentūrai tobulinti. Šiam pasiūlymui pritarė 62 parlamentarai, tuo metu 35 Seimo nariai siūlo pataisas atmesti.