„Gerai, kad norite siekti žinių. Žinios yra svarbiausia – svarbiau nei diplomas, nes tik žinios gali padėti pasiekti sėkmę. Kaip sakė Konfucijus – rask darbą, kurį mėgsti, ir nereikės dirbti nė vienos dienos savo gyvenime“, – kalbą pradėjo A. Guoga.
Anot jo, darbą reikia ne rasti, o pasirinkti. Ir būtinai tokį, kuris teiktų malonumą.
„Svarbiausia – pozityvus mąstymas. Pradėjęs žaisti pokerį sakydavau – aš jus visus aplošiu. Ir aplošdavau. Gal ne kasdien, bet kas mėnesį“, – sakė verslininkas, kurio kelias į plačiuosius verslo vandenis nebuvo lengvas.
„Pamenu, vijausi traukinį, kai mama išvyko į Australiją. Penkerius metus gyvenau vienas. Galėjau būti nuskriaustas vaikas, bet man buvo visai įdomu“, – sakė A. Guoga, kurio viena pirmųjų verslo patirčių buvo turguje pardavinėjant pomidorus.
Verslininkas mano, kad labai svarbu įvertinti tai, ką turime Lietuvoje. „Jau vien tai, kad galime įkvėpti gryno oro, yra vertybė. Lietuvai dabar yra labai geras momentas, įvyko lūžis, kai žmonės supranta, kad Lietuva – jau yra užsienis. Žmonės išvyksta atostogų ir grįžta. Atlyginimai Lietuvoje taip pat tikrai augs“, – kalbėjo A. Guoga.
Jo manymu, per ateinančius 20 metų pažanga bus didžiulė. Svarbiausia – nebūti abejingiems, dalyvauti renkant valdžią, patiems kurti verslo bendruomenę ir pozityviai į viską žiūrėti.
„Reikia tik noro, darbo ir žinių, o ne diplomo. Globaliame pasaulyje reikia žinių, inovatyvumo. Šiais laikais nebeužtenka popieriaus ir rasti darbą. Reikia turėti žinių, kad galėtumėte ką nors sukurti“, – įsitikinęs A. Guoga.
Paklaustas, ar jau galima džiaugtis uždirbus pirmąjį milijoną – net jei tie pinigai tik „virtualūs“, verslininkas ragino nepasiduoti iliuzijoms.
„Kaip sakė vėlgi tas pats Konfucijus, ne vienas pasiekimas, o daug nesėkmių sukuria sėkmę. Aš taip pat patyriau daug nesėkmių. Jei milijoną uždirbate greitai, greičiausiai jo greitai ir neteksite“, – sakė A. Guoga.
Jis pabrėžė, kad savo pašaukimą reikia vertinti labai rimtai, o jei kas nors traukia – užsibrėžti tikslą ir to siekti.
„Panašiai kaip teisininko specialybė. Vienu metu ji buvo populiarumo viršūnėje – visi eina su mase ir nežiūri, kaip pasaulis gali pasikeisti. Tačiau tie, kurie sugeba išsiskirti, sugeba pasiekti didesnę sėkmę. Kuo daugiau nišinių idėjų, tuo geriau. Visada prisiminkite „black swan“ teoriją“, – sakė verslininkas.
Pokerio profesionalas mano, kad pokeris, jei „vartojamas“ saikingai, gali verslininkui tapti puikia mokykla.
„Net mokytojai sako, kad vaikai turėtų žaisti pokerį mokyklose – žinoma ne iš pinigų. Pokeris duoda labai gerų savybių žmogui – išmoko mąstyti strategiškai, kontroliuoti savo smalsumą. Jauni žmonės padaro vieną klaidą – jie pokerį paverčia gyvenimu. Tačiau tai yra tik labai geras hobis, to nereikia pamiršti“, – sakė A. Guoga.
Verslininkas mano, kad jaunimo nedarbo problema yra iš dalies jų pačių kaltė.
„Mums reikia pradėti kitaip gyventi – reikia dirbti pradėti tada, kai dar mokaisi universitete. Reikia siūlytis dirbti nemokamai ar už mažesnį atlygį – už žinias, už patirtį“, – sakė A. Guoga.
Renginių ciklas „Verslas veža“– naujas verslumo skatinimo renginių ciklas, siekiantis įtraukti iš visos Lietuvos jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius, kurie brandina savyje verslumo idėjas ir nori jas įgyvendinti. „Verslas veža“ – tai savo kelio ieškančiam žmogui galimybė sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti verslą, padėti jam suvokti, kad už savo ir savo šalies ateitį bei gerovę yra atsakingas kiekvienas iš mūsų.