Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Nuomonė: visa tai bent kiek besidomintys Lietuvos istorija žino, bet mokyklose apie tai beveik nekalbama. Ypač apie tai nutyli, nežino, nekalba vyresnės kartos istorijos mokytojai. Tokius straipsnius būtina spausdinti ir visuomenę šviesti kuo daugiau. Lietuvos žmonės turi suprasti, kad didžiausias blogis per visą Lietuvos raidą- rusų ordos.
Galima sutikti, kad Žalgirio laimėjimas iš tikro buvo Lietuvos nelaimė. Kaip gyvenome ir kaip gyvename dabar, žinome visi. O štai, jei būtume pralaimėję, situacija tikriausiai būtų tokia. Pirma, tai netektume kalbos ir šnekėtume vokiškai. Tai minusas. O gal pliusas? Pliusu galime laikyti dėl to, kad taptume didelės tautos dalimi, su turtinga literatūra, vėliau garsiais mokslininkais ir tobula švietimo sistema. Knygos būtų prieinamos didžiuliais tiražais o ne po šimtą egzempliorių. Gyventume ne medinėse bakūžėse, bet mūro namuose. Lenkija tylėtų kaip pelytė po šluota kažkur Europos pietuose ir nekeltų čia mums visokių problemų. Vokietija tęstųsi bent iki Maskvos jei ne toliau ir nebūtų kilęs nei pirmasis, nei antrasis pasauliniai karai. Štai škotai šneka angliškai o ne keltų tarme, bet užtai jiems atsivėrė visos Britų imperijos galimybės. Nežinia, kas iš tikro vertingiau. O dabar galit mėtyti į mane akmenis :)
@Soleil
Dėl kalbos, tai dar didelis klausimas ar kalbėtume vokiškai. Rytprūsiuose lietuviškumas pradėtas slopinti tik po I pasaulinio. Iki tol vokiečiai kunigai ten privalėjo mokėti lietuviškai, buvo lietuviškas švietimas ir spauda. Lietuviška sapuda juk iš ten. Latviai su estais nenutautėjo, nors po vokiečiais (na, estai iš pradžių po danais) buvo nuo XIII a. Be to nepamirškim, kad diaugumoje Vokietijos žemių nugalėjo bažnyčios reformacija, tai gi ir mentalitetas būtų visai kitas. Beje, LDK reformacija pralaimėjo, nes ji pirmiau buvo palaužta Lenkijoje ir tada jau, be abejo, Lietuvoje ji išsilaikyti neturėjo jokių galimybių, nes jos slopinimu užsiėmė ne tik savi, bet ir lenkai. Jei ne tai, būtųme protestantiškas kraštas. Šiaip straipsnelio mintys teisingos. Tik dėstymas kiek padrikas.
REKLAMA
REKLAMA
A. Damijonaitis: kas sugriovė Gedimino pilį?