Šanchajus džiūgauja: jame vyksta milijonus lankytojų sutraukianti „World Expo“ paroda, o pasaulio dėmesys krypsta į šį iš žvejų gyvenvietės į septintu pagal dydį pasaulyje virtusį miestą.
Taigi šįsyk kviečiame pažvelgti į keistas, tačiau įtikinamas priežastis, kodėl didžiausias Kinijos miestas galėtų pretenduoti tapti „geriausiu miestu pasaulyje“.
1. Viskas pristatoma į namus
Ir kalba čia eina ne tik apie kinų maistą. Mieste savo mobiliojo telefono numerį jums pakišti gali net moteris, stumdanti sunkų gėlių vežimėlį. Lėktuvo bilietai, buities prekės ar sunkiasvoris vazonas, kurį seniai nusižiūrėjote parduotuvėje? Be problemų..Viskas šiame mieste gali atsirasti ant jūsų durų slenksčio daug greičiau, nei būtumėt pamanę.
2. Masinis „vestuvių turgus“
Šis neįprastas renginys vyksta „Žmonių aikštėje“, į kurią kiekvieną šeštadienį suguža savo vaikus apvesdinti norinčių kinų masės. Jie visokiais būdais stengiasi atskleisti geriausias savo atžalų savybes. Dažniausiai tam tikslui paimamas popieriaus lapelis, kuriame rūpestingi tėvas surašo vaikų ūgį, svorį, pomėgius, išsilavinimą ir, galbūt, priklijuoja nuotrauką.
„Turiu jaunuolį, ką tu turi?“, - sako moteris.
„Turiu merginą“, - atkerta vyras.
„Puiku“, - užbaigia moteris ir susitarimas laikomas pasiektu.
Po to tėvai išleidžia savo atžalas į aklą pasimatymą ir tikisi, kad netrukus skambės vestuvių varpai.
3. Šokiai, kuriems nereikia parketo
Anksti rytais ar savaitgaliais Šanchajuje sklando bendruomeniškumo dvasia: į miesto parkus ir skverus nešini magnetolomis susirenka pensininkai. Suskambus muzikai visi pradeda judėti elegantiško šokio ritmu. Kai kurie, tiesa, ateina tik pažiūrėti, tačiau vis tiek kažkokiu būdu atsiduria šokių sūkury.
4. Naktinė pliušinių žaislų prekyba
Neįtikėtina, tačiau gigantiškus meškinus Šanchajuje galima įsigyti vidurnaktį. Juos iš klubų grįžtantiems pramogautojams bando įsiūlyti gatvės prekeiviai, traukiantys didžiulius meškinų stendus.
Apskritai, apie Šanchajaus verslumą sklinda legendos. Vienas šį straipsnį rengusios autorės draugas ironiškai pasakojo, kad įsigijęs padirbtą prabangios „Patek Philippe“ firmos laikrodį su žėruojančiais „deimantais“ už dvidešimt dolerių dovanų gavo penkis „Mont Blanc“ firmos rašiklius.
5. Žmonės su pižamomis
Nepaisant daugybės kinų valdžios pastangų iš Šanchajaus gatvių išbrukti šią keistą madą (rengiantis „World Expo“ parodai – Balsas.lt), mieste vis dar galima pamatyti su pižamomis apsipirkinėjančius, geriančius arbatą ar žaidžiančius kortomis žmones. Kas keisčiausia, žmonių su pižamomis Šanchajaus gatvėse apstu ir žiemą.
6. Psichodelinis „Bund“ tunelis
Šiek tiek anksčiau mūsų portale rašėme apie įdomiausias pasaulio metro stotis. Į sąrašą neabejotinai pateko Šanchajaus „Bund“ tunelis, nes tai - viena iš labiausiai psichodelinių ir siurrealistinių viešojo transporto atkarpų. Dvi Šanchajaus miesto dalis jungiantis ryškiomis šviesomis blyksintis metro tunelis, kuris tęsiasi 647 metrus, visiems keleiviams palieka išskirtinių prisiminimų.
Dažnai žmonės, pasivažinėję „Bund“ tuneliu, į gatvę išeina su vienu klausimu – „ką?“. Sakoma, kad mažai žmonių nori trasa pasivažinėti dar kartą, tačiau mažai ir tokių, kurie psichodelinės kelionės gailisi.
7. „Tai Či“ respublika
Atsidūrę Šanchajuje neretai išvysite „atbuline pavara“ vaikščiojančius, rankomis mosikuojančius ar į medžius nugarą daužančius žmones. Neišsigąskite, nes jie tiesiog praktikuoja „tai či“ (kinų kovos meną, pasižymintį judesių minkštumu, lėtumu, atsipalaidavimu – Balsas.lt). O vaikščiojimas atbulomis, kaip tikima, žmonėms gali grąžinti prabėgusius metus.
8. Musulmonų makaronų parduotuvės
Daugelis užsieniečių sutiks: visi mėgsta stebėti, kaip prieš pat jų nosį vietinėse musulmonų parduotuvėlėse yra gaminami makaronai.
Standaus tešlos gumulo profesionalų rankose mikliai virsta „ilgais siūlais“. Tačiau šauniausia yra tai, kad skanus dubuo makaronų ir nuotaikingas reginys kainuoja mažiau nei dolerį.