Yra labai sunku apibūdinti patrauklumą. Štai pavyzdžiui tokie veiksniai kaip žmogaus nuotaika, kultūra, kurioje jis augo, ir gebėjimas sutarti su kitais gali radikaliai paveikti žmogaus požiūrį į tai, kas yra seksualu, o kas – ne.
Tačiau tyrėjai atrado tam tikrų bruožų, kurie suteikia žmogui daugiau žavesio. Jie taip pat gali būti vertingi norint suprasti, kaip pasaulis mato mus.
Čia yra pateikiami aštuoni, moksliškai patikimi pavyzdžiai. Tačiau prieš skaitant verta prisiminti, kad labai daug psichologinių tyrimų yra atliekami su heteroseksualiais asmenimis, o tikrasis pasaulis yra daug įvairesnis. Taigi nesijaudinkite, jeigu šiame sąraše pateikti būdai jums netinka.
Būkite šmaikštūs
Humoro jausmas yra labai svarbus, ypač jeigu esate vyras, norintis susitikinėti su moterimis. Net keli tyrimai parodė, kad moteris labiau traukia vyrai, kurie gali jas prajuokinti.
Juk tai logiška – juoktis gera! Tačiau šis privalumas nėra tolygus: moters gebėjimas prajuokinti vyrą paprastai nėra didelis pranašumas. Kitaip tariant, vyrams nėra taip svarbu, kad jų partnerė galėtų juos prajuokinti. Kodėl?
Yra tam tikrų spėlionių apie tai, kokia yra šio skirtumo priežastis.
„Didelis gero humoro jausmo poveikis moters suvokimui ar vyras yra patrauklus, gali būti paaiškinamas fakto, kad šmaikštūs žmonės aplinkiniams paprastai atrodo draugiški ir protingi, o moterys ieško partnerių su šiomis savybėmis“, – „Psychology Today“ rašo antropologas Gilas Greengrossas.
Tačiau, jeigu galite prajuokinti kitus, vargu ar šis gebėjimas pakenks jūsų šansams, ir visai nesvarbu, kokia jūsų anatominė lytis.
Būkite apsupti draugų
Ar kada pastebėjote, kad kartais muzikinės grupės gali pasirodyti seksualios, nors jų individualūs nariai tokie nėra?
Na, galite nustoti spėlioti kodėl. 2014 m. Kalifornijos universitete San Diege atliktas tyrimas parodė, kad asmuo beveik visada atrodo patrauklesnis, kai jį supa kiti žmonės.
Rašytojas Jamesas Hamblinas puikiai aprašė šį juokingą efektą „The Atlantic“. Taip tikriausiai nutinka todėl, kad mūsų smegenys apdoroja visų grupės narių veidus vienu metu, taigi kiekvienas veidas atrodo labiau „vidutiniškas“ ir todėl – patrauklesnis.
„Būti kartu su savo draugais ar draugėmis gali būti puiki strategija, ypač jeigu jūsų veidai tarpusavyje dera ir paslepia kiekvieno nario nepatrauklius savitumus“, – tyrime rašė autoriai Drewas Walkeris ir Edwardas Vulas.
Tačiau neverta praleisti per daug laiko jaudinantis, ar jūsų draugų veidai atsveria jūsų nepatrauklius bruožus. Vien išėjimas į miestą su draugais yra, tikriausiai, geriausias patarimas.
Praleiskite tuščias šnekas
Įdomus būdas pradėti pirmąjį jūsų pasimatymą tikrai nėra klausiant: „Kiek brolių ar seserų turi?“ Taigi pataupykite šiuos neįdomius klausimus vėlesniam laikui.
Niujorko valstijos universitete 1997 m. buvo atliktas tyrimas, kurio metu psichologas Arthuras Aronas suskirstė dalyvius į dvi grupes, o paskui – poromis, kurios turėjo 45 minutes atsakyti į jiems parengtus klausimus.
Viename klausimyne buvo pateiki klausimai apie kasdienius dalykus, o kitame – iškart sudominantys klausimai. Žmonės, kurie priklausė pastarajai grupei, sugebėjo užmegzti daug gilesnį ryšį. Viena pora net įsimylėjo.
Remiantis Harvarde atliktais tyrimais, kalbėjimas apie save stimuliuoja tas pačias smegenų sritis kaip ir seksas arba skanus maistas. Tai nereiškia, kad šnekėjimas yra tas pats, kaip seksas ar geras patiekalas, tačiau tai suteikia laimės. Ir jeigu leisite jums patinkančiam žmogui pasidalinti jam reikšmingomis patirtimis, jis irgi jausis laimingas.
Išlaikykite atvirą laikyseną
Trumpai tariant, nesukryžiuokite savo rankų.
Tyrėjai pastebėjo, kad pirmą kartą susipažinus su kitu žmogumi, atvira ir pasitikėjimą savimi išduodanti laikysena paverčia jus patrauklesniais. Ir pasistenkite stovėti patogiai, nes ir tai gali pagelbėti. (Tai irgi yra geras patarimas net nesusitikinėjant).
Būkite lyderis
Daugelį žmonių traukia įtaka.
2014 m. atlikto tyrimo metu buvo atrasta, kad žmonių grupės nariai mano, kad jų grupės lyderis yra patrauklesnis nei žmonės, nepriklausantys jų grupei. Pavyzdžiui, kompanijos generalinis direktorius įmonės darbuotojams bus patrauklesnis, nei žmonėms, neturintiems nieko bendra su šiuo verslu.
„Priešingai nei tradiciniai tyrimai, kurie teigia, kad patrauklumas yra nekintantis požymis, mūsų pastebėjimai pabrėžia, kad priklausymas tam tikrai grupei gali būti kaip lęšis, kuris keičia mums pažįstamų veidų fizinio patrauklumo suvokimą“, – teigia pagrindinis tyrimo autorius Kevinas Kniffinas ir jo kolegos.
Daugiau šypsokitės
Nėra nieko labiau erzinančio nei žmonės, liepiantys daugiau šypsotis. Su šiuo „patarimu“ ypač dažnai susiduria moterys.
Tačiau net du Šveicarijos tyrėjų atlikti eksperimentai bandė suprasti, kaip šypsojimasis veikia žmogaus patrauklumą. Pasirodo, kuo šypsena didesnė – tuo veidas kitiems atrodė patrauklesnis. Iš tiesų, laiminga veido išraiška „kompensavo“ reliatyvų nepatrauklumą.
Taigi, kasdieniame gyvenime galite šypsotis, galite nesišypsoti – darykite, ką norite. Bet jeigu siekiate ką nors sužavėti, dažnesnis šyptelėjimas tikrai nepakenks.
Būkite malonūs
Šis patarimas yra ypač naudingas, nes juk tai akivaizdu.
2014 m. Kinijoje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad kai žmonės girdi, jog kas nors yra malonus, jiems šio žmogaus veidas pasirodo patrauklesnis.
„Būdo bruožai gali būti susiję su fiziniu patrauklumu. Manome, kad teigiami asmenybės bruožai gali didinti patrauklumą, o negatyvios charakterio savybės – jį sumažinti“, – rašo autoriai Yan Zhang, Fanchangas Kongas, Yanli Zhong ir Hui Kou.
Taigi jeigu kam nors jaučiate simpatiją, būkite malonūs. Iš tiesų, būkite geri net ir tiems, kurių nemėgstate. Tai tik padidins jūsų patrauklumą žmonių, kurie patinka jums, akyse. Be to, tai padarys pasaulį geresne vieta.
Būkite savimi
Tiesa tokia, kad nėra nei vieno teisingo būdo, kaip tapti patraukliu.
2015 m. buvo atliktas tyrimas, įrodęs, kad pats svarbiausias veiksnys, nulemiantis kurie veidai jums atrodo patrauklūs, yra ne jūsų genai, o aplinka – jūsų patirtys ir tam tikros su laiku įgautos nuostatos, kurios, tarkime, verčia jus pamėgti raudonas barzdas arba „išsikišusias“ bambas. Kitų žmonių nuomonė apie jus susiformuoja lygiai taip pat.
Verta paminėti ir 2016 m. tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 3 000 savanorių. Jis parodė, kad santykių pradžioje žmones labiau traukia panašumai, o ne skirtumai. Taigi jeigu apsimetinėsite, kad esate kitoks, nei iš tiesų, tai jums tikrai nepadės.
Bus tokių žmonių, kuriems patiks jūsų tatuiruotės ir kūno auskarai, o štai kitus jie atbaidys. Galbūt jūs esate nuolat niūrus kitų pasekėjas – tačiau nesijaudinkite. Atsiras žmogus, kuriam šie bruožai pasirodys patrauklūs ir viliojantys.