Jis geriausias – paklauskite jo
Yra dviejų tipų narcizai, tačiau abi rūšys yra protingos ir velniškai nori šlovės. Pirmasis tipas, tai „legendos savo pačių mintyse“. Dažniausiai jie baigia pozicijoje, kuri yra žemiau jų intelekto lygio. Tai vyrukas, kuris dar gyvena su tėvais ir kaltina kitus, kad šie nemato jo potencialo ir mano, jog jis per daug ypatingas, jog laikytųsi taisyklių. Kitas narcizų tipas yra „superžvaigždės“, kurias Bernsteinas apibūdina kaip tuos, kurie laikosi taisyklių, tačiau daro viską, kad manipuliacijomis patektų į patį viršų.
Jam reikia, kad jo Ego būtų keliamas visą laiką
Aišku, kiekvienas vyrukas mėgsta, kai jį pagiria, tačiau narcizams to reikia visą laiką. Narcizai moka įtikinti kitus, kad jų reikalai yra svarbiausi ir iš kitų reikalauja labai daug, kai kurie net elgiasi su aplinkiniais labai griežtai, paaiškina Bernsteinas.
Jis tiesiog „maudo“ tave savo dėmesyje... iš pradžių
Kaip ir geras tavęs trokštantis vyrukas, narcizai iš pradžių lepina ir sako komplimentus, tačiau jų tikslas yra kitoks. Narcizai visada galvoja, kas jiems iš to. Tad kaip atskirti ar tai geras vyrukas, ar narcizas? Narcizai viską daro charizmatiškai ir yra linkę persistengti. Paklausk savęs, jei jis taip daro, kas jam iš to, kokie jo motyvai? Narcizas gali susimauti pirkdamas dovaną tarsi tau, bet iš tikrųjų jums arba sau. Sakydamas komplimentus jis dažnai vis tiek neaplenkia pagirti ir savęs.
Jis nesupranta žodžio „ne“
Iš pradžių tai gali atrodyti miela ir net herojiška, ypač jei jis nori po darbo susitikti su tavimi, tačiau Barnsteinas sako, jog narcizai sunkiai susitaiko su neigiamu atsakymu ir priima tai labai asmeniškai. Jei matai, kad iš esmės jis nori, kad gyventum tik jo gyvenimą, tikėtina, jog jis – narcizas.
Jis sako viską teisingai... išskyrus tada, kai klysta
Narcizai yra puikūs manipuliavimo meistrai, protingi, apsukrūs, mokantys užkalbėti dantį, nors ir nesugebantys mylėti kitų. Aišku, nesitikėkite, jog po konflikto narcizas atsiprašys. Netgi priešingai, jau konflikto metu jis stengsis išversti situaciją taip, jog kalta jaustumėtės jūs. Jie negalvos apie jūsų jausmus, jie tik bandys įrodyti, jog kalčiausia esate jūs, kad veliau apipiltumėte juos atsiprašymais, komplimentais, dovanomis, aiškina mokslų daktaras. Tad jei manote, jog sutikote tokį vyrą – bėkite. Jis myli tik save.