• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas sako esantis nekantrus ir per daug atleidžiantis, kitas – brutaliai nuoširdus, trečias – per greitai reikalaujantis rezultatų, ketvirtas pabrėžia esąs per daug patiklus ir prieinamas, – tokias savo nuodėmes įvardija garsių Europos ir JAV įmonių vykdomieji direktoriai.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaruosius pusantrų metų finansų dienraštis ,,The Finantial Times„ verslo lyderiams pateikė 20 paprastų klausimų, pavyzdžiui: ,,Kokios jūsų trys blogiausios savybės?“ Išanalizavus įmonių vadovų atsakymus paaiškėjo, kad daugiausia jų mano stingantys savęs pažinimo ir per daug abejojantys.

Atskleisdami savo tamsiąsias savybes 58 iš 60 verslo vadovų paminėjo nekantrumą, perfekcionizmą ir per didelius reikalavimus darbuotojams, bet panašu, kad visi šie dalykai yra stiprioji bet kurio vadovo savybė.

REKLAMA

Vienas iš dviejų verslininkų savo trūkumus minėjo kartu pažerdami krūvą pasiteisinimų. Štai interneto įmonę valdantis Seanas Parkeris teigė, kad jo trūkumas yra nuolatinis vėlavimas, kuris dažniausiai rodo, kad jo laikas yra daug brangesnis nei kitų. Bet verslininkas suskubo pasiteisinti: ,,Kartais juk reikia atsitraukti minutei, pasisemti įkvėpimo."

REKLAMA
REKLAMA

Stebina ir tai, kad tyrimas parodė, jog nėra skirtumo tarp vyrų ir moterų ar amerikiečių ir europiečių vadovavimo trūkumų – visi jie vienodai blogi.

Visi, kurie bent penkias minutes yra kalbėję su vykdomuoju direktoriumi, gali pasakyti, kad paprastai šie turi daugiau trūkumų nei bet kuris kitas. Taip yra dėl to, kad juos vertiname kitaip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

15 metų vadovų psichologiją tirianti ,,The Finantial Times" apžvalgininkė Lucy Kellaway teigė išskyrusi 7 didžiausias vadovų nuodėmes: jie linkę kontroliuoti, yra garbėtroškos, neryžtingi, neįsiklausantys, pagyrūnai, bijo konflikto ir nemoka šnekučiuotis.

Dauguma vadovų, pasak apžvalgininkės, nemoka pripažinti savo klaidų. Valdžios skonio paragavę žmonės niekada nekalba tiesos.

REKLAMA

,,Per savo karjerą pažinau tik vieną vadovą, kuris pasirodė esąs visai be trūkumų. Bet tai neleido man jo laikyti vadovo idealu, greičiau puikiu apsimetėliu", – rašo L. Kellaway.

Ji teigė, kad iš 60 pastaraisiais metais apklaustų lyderių savo tikrąsias nuodėmes pripažino vos du. Marcusas Wareingas pripažino nemokantis įsiklausyti į kitų nuomonę, bet suskubo pagrįsti savo trūkumą, kad jis esąs vadovas, o vadovams nereikia klausytis – jie turi įsakinėti.

Apžvalgininkė aukščiausią apdovanojimą skyrė Jonui Moultonui, privataus kapitalo magnatui, kuris sakė uždirbęs pakankamai pinigų, kad galėtų pasakyti, jog bet kokia vadovo silpnybė yra tabu, bet patikino esąs egoistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų