• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad ir kaip būtų sunku pačiai laikytis disciplinos, dauguma mamų sutiks: prižiūrėti, kad disciplinos laikytųsi neklaužados mažieji – kur kas sunkiau. Specialistai vieningai sutaria, jog norint, kad disciplinos bokštelis nesugriūtų kaip oro pilis, svarbu pastovumas. Kuo daugiau chaoso, kuo labiau sujaukta šeimos narių dienotvarkė – tuo sunkiau vaikams įdiegti, kad būtina laiku atlikti savo pareigas. Ir tuo mažiau tikimybės, kad jums pavyks išvengti nuolatinės suirutės namuose. Nusprendėte pagaliau susiimti ir vis dėlto nustatyti namų taisykles ar kiek sugriežtinti jau esamas? Šie 7 triukai padės jums pasiekti savo tikslo.

REKLAMA
REKLAMA

Nustatykite prioritetus. Jei iš paskutiniųjų stengsitės taisyklingai padaryti viską, galiausiai nepadarysite nieko. Arba visiškai išsekinsite ir save, ir namiškius. Todėl jei manote, kad atėjo metas nustatyti vaikams tam tikras taisykles ar išgyvendinti kokias nors netinkamo elgesio apraiškas, susikoncentruoktie ties svarbiausiais tikslais. Galbūt dabar svarbiausia – įpratinti vaiką susitvarkyti savo kambarį ir neišmėtyti žaislų? O gal iš pradžių pamėginkite įveikti jo įprotį atsikalbinėti? Išsirinkite prioritetą ir iš pradžių pasirūpinkite, kad šis tikslas būtų pasiektas, o jau paskui, neapleisdama pirmojo, imkitės kitų.

REKLAMA

 

Nusiteikite ilgai distancijai. Pasak ekspertų, vienos kokios nors blogo elgesio apraiškos išgyvendinimas vidutiniškai užtrunka 3 savaites. Pamėginkite įsivaizduoti situaciją vaiko akimis: „Mama niekada nesakė, kad norėtų, jog žaislus susitvarkyčiau dar prieš tai, kai ji pradeda rėkti“. Padėtis tikrai gali pasikeisti, tačiau savo norus turėsite ramiai ir suprantamai paaiškinti ne vieną ir ne du kartus.

REKLAMA
REKLAMA

 

Priminimai sau. Jei norite, kad vaikas pagaliau susitaikytų su namų taisyklėmis, pasistenkite nepamiršti ir tų taisyklių, kurias nusistatėte sau. Elementaru, tačiau kartais labai sunkiai įvykdoma. Tad užrašykite sau priminimus ir priklijuokite matomoje vietoje – pvz., ant šaldytuvo durelių. Arba užsirašykite į savo darbo sąsiuvinį. Pavyzdžiui: „Nesiginčyk“, „Nepasiduok zirzimui“ ir pan. Beje, pravers ir nuolat pasikartoti 3 R taisyklę: kas bebūtų, likite Rami, Reikli, Rūpestinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Įvertinkite laiką. Kad ir kaip norėtumėte tvarkos ir ramybės, netinkamiausias laikas disciplinos įvedimui ar griežtinimui – tada, kai gyvenimo tempas ir taip tampa chaotiškesnis. Pavyzdžiui, prieš Kalėdas ar vaiko gimtadienį, prieš pat gimstant broliukui ar sesutei, prieš pradedant eiti į naują mokyklą ar darželį ir pan. Tuo metu pasistenkite tiesiog daugiau laiko praleisti su savo mažyliu, paprasčiausiai pasikalbėti, ramiai aptarti dienos įvykius, paaiškinti, dėl kokių jo poelgių didžiuojatės, o kokie jums visai ne prie širdies ir kodėl.

REKLAMA

 

Laukite pasipriešinimo. Kad ir kokias taisykles benustatytumėte, kiekvienas vaikas būtinai ras būtų joms pasipriešinti. Ir tikrai pasipriešins – ne tiek bandydamas jūsų kantrybę, kiek vertindamas, ar taisyklė labai svarbi. Nusiteikite ramiai reaguoti į tokią „reviziją“, dar kartą paaiškinkite, jei reikia – patikslinkite, kodėl tokia taisyklė egzistuoja ir jūs vis dar norite, kad jos būtų laikomasi.

REKLAMA

 

Vienas lauke – ne karys. Todėl jei pasiryžote nustatyti kokias taisykles, pasirūpinkite, kad visi namiškiai jas žinotų. Jei jūs primygtinai reikalausite valgant nežiūrėti televizoriaus, o tėtis ar močiutė patys mažajam pasiūlys pietų metu paspoksoti „Tomą ir Džerį“, pastangos nueis šuniui ant uodegos.

 

Išimtys sustiprina taisyklę. Svarbiausia – žinoti, kada daromos išimtys. Todėl iš anksto pasakykite atžalėlei, kad per Naujuosius leisite vakaroti iki pat vidurnakčio fejerverko, tačiau jau kitą dieną jis, kaip ir anksčiau, 21 val. gulės lovoje ir klausysis pasakos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų