Skaitmeninės fotografijos laikais atostogų įspūdžius greitai gali užtemdyti nekokybiškos nuotraukos. Šie paprasti ir praktiški patarimai padės to išvengti.
1. Praktikuokitės prieš palikdami namus
Šis patarimas ypač tinka tiems, kurie įsigijo naują fotoaparatą. Anot fotografijos ekspertų, paskaityti aparato vadovą lėktuve – nepakanka.
„Atostogų metu mokytis tampa per vėlu. Prieš fotografuojant svarbius objektus ar įvykius derėtų pasipraktikuoti namuose“, - teigė vienas iš ekspertų.
Pasak jo, praktikavimasis namie daug laiko neužims. Tam, kad darytumei geras nuotraukas, nereikia žinoti visų faktų apie naują fotoaparatą. Užtenka būti susipažinus su dešimtadaliu funkcijų.
2. Fotografuodami kraštovaizdį, paįvairinkite jį detale
„Paįvairinti fotografijas gali akmuo, medis ar statula “, - tikina „National Geographic" išleisto „Ultimate Field Guide to Travel Photography" vyriausiasis redaktorius Skotas Stuckey.
„Itin patartina fiksuoti žmones, kažką darančius kraštovaizdžio fone – savo tinklus apžiūrinėjantį žvejį ar ant arklio jojantį kaubojų. Tiks ir turistas, fotografuojantis tą patį, ką ir jūs“, - teigė redaktorius.
Pasako jo, saulėlydžių fotografijos nėra niekam įdomios. Jau geriau objektyvą nukreipti ten, kur krinta saulės šviesa ir pažiūrėti, ką tuo metu veikia žmonės.
3. „Nevaidinkite“ nuotraukų
„Atostogų nuotraukos mums primena akimirkas, o ne vietas“, - yra įsitikinusi „Associated Press" fotografė Susan Walsh. Fotografės manymu, nuotrauka, kurioje žmonės pozuoja, neatspindi visos istorijos.
Todėl stenkitės savo kelionės kompanionus užfiksuoti natūraliai besidžiaugiančius. Būtent tai primins, ką veikėte jūs. Draugų nuotraukas rekomenduojama paįvairinti vienu kitu vietiniu gyventoju.
„Svetimų šalių gyventojai geriausiai atspindi kelionės dvasią. Nebijokite jų fotografuoti bendraujančių su jūsų kompanijos nariais“, - patarė fotografė.
4. Kuo labiau priartėkite prie fotografuojamo objekto
„Jei galite priartėti prie įdomaus objekto – tą ir padarykite“, - sako kita „Associated Press" narė.
Pasak jos, priartinimo funkcijos derėtų vengti ten, kur blogas apšvietimas, nes tai padidina šansus „iškepti“ susiliejusią nuotrauką. Jei fotografuojate lauke, šis patarimas negalioja, tačiau kavinėse ar muziejuose prie fotografuojamo objekto derėtų priartėti kuo labiau.
5. Lauko nuotraukoms pasilikite „pirmąją" ir „paskutiniąją" saulę
Vidurdienio saulė turi tendenciją fotografuojamus objektus padaryti beformiais. Tinkama apšvita savo ruožtu suteiks jūsų nuotraukoms daugiau formos ir apibrėžties.
Jei fotografuojate pastatus, turėtume nepamiršti derinti dangaus, gatvių ir iš namo sklindančios šviesas.
5. Žinokite, kada įjungti ar išjungti blykstę
Tai ne visada atrodo taip aišku. Pavyzdžiui, blykstės gali prireikti ryškios saulės metamuose šešėliuose skendintiems veidams ar kitiems objektams.
„Daugelis žmonių galvoja, kad lauke blykstės naudoti nereikia, tačiau tai ne visada būna tiesa. Blykstė gali apšviesti šešėliuose skendinčias vietas, todėl jos nesigaus tokios tamsios“, - patarimu pasidalijo vienas kelionių fotografas.
Beje, fotografas ragino nepamiršti fotoaparatą laikyti stabiliai. Bet koks drebėjimas gali sulieti vaizdą. Puikia atrama fotoaparatui gali virsti net ir aukštyn kojom apverstas alaus bokalas.
6. Paisykite nuotraukos kompozicijos
Pirmiausia reikia pastebėti, kokių objektų nenorėtumėte matyti savo fotografijose: paplūdimyje tai gali būti šiukšlių dėžė, gatvėje – remonto darbų ženklas. Remiantis šia informacija, sudėliokite nuotraukos kompoziciją.
„Dauguma žmonių fotografuoja iš bet kurio taško, tačiau kartais derėtų pamąstyti, kokią informaciją iš nuotraukos geriau būtų eliminuoti“, - patarimu dalijosi kitas fotografas.
„Fotografuojant reikia matyti tiek detales, tiek visumą“, - pridėjo.
7. Įsigykite kuo didesnę atminties kortelę
„Fotografuokite į valias. Jei jau įsigijote skaitmeninį fotoaparatą, naudokitės jo teikiamais privalumais“, - paskutinį patarimą duoda fotografai.
Ilgose kelionėse nuotraukas kartais patariama įrašyti į kompaktinį diską ar kitą laikmeną ir parsisiųsti jas namo. Juk niekada nereikia atmesti galimybės, jog fotoaparatas įkris į vandenį ar bus pavogtas.
Vietoje epilogo: skaitmeniniai fotoaparatai nepadaro mūsų gerais fotografais, tačiau padidina šansus tokiais tapti.