Šiuo atveju labai tinka pamokanti indų filosofo Chanakya citata: „Prieš pradėdamas darbą, visada paklausk savęs trijų klausimų: kodėl aš tai darau, kokių laukiu rezultatų ir ar mane lydės sėkmė? Tik kai turi teigiamus atsakymus į šiuos klausimus, gali pradėti imtis darbo.“
Yra daug skirtingų taisyklių pradedantiems verslininkams, tačiau tinklalapis technology-information.net pateikia 5 esmines.
1. Paruošk save
Prieš pradedant bet kokį verslą, pirmiausia turi pasiruošti pats, tai yra aiškiai susidėlioti idėją bei dirbti organizuotai. Sėkmė ateina tik tuomet, kai yra daug sistemiškai dirbama. Psichologinis pasiruošimas šiuo atveju yra itin svarbus. Net jei tu investuosi nemažas finansines lėšas, tačiau tavo mintys bus nekoncentruotos ties verslo idėja, tau turbūt nepasiseks.
2. Pritrauk kuo daugiau vartotojų
Vienas iš svarbiausių sėkmingo verslo atributų – vartotojai. Todėl privalai dirbti daug, kad nuolatos pritrauktum naujų vartotojų. Kuo daugiau tikrų vartotojų pritrauksi, tuo didesni šansai, jog tavo verslą lydės sėkmė.
3. Siek kokybės, o ne kiekybės
Kokybės siekimas užtikrins ilgalaikę sėkmę ir jos ilgaamžiškumą. Jei tavo verslas koncentruosis į kiekybę, tuomet iš pradžių tave gali aplankyti trumpalaikė sėkmė, bet ilguoju laikotarpiu turi prarasi pasitikėjimą kitų žmonių akyse.
4. Dirbk su reikiamais žmonėmis, reikiamu laiku ir su tinkamu produktu
Trys pagrindiniai principai:
Dirbti su reikiamais žmonėmis
Dirbti tinkamu laiku
Dirbti su tinkamu produktu
Tai labai paprasta. Pavyzdžiui, jei nori parduoti skėčius, geriausias laikas tam yra tuomet, kai lyja arba smarkiai kaitina saulė. Taip pat turi rasti tinkamus žmones, kuriems reikia tavo parduodamo produkto. Jei bent viena iš trijų sąlygų nebus įgyvendinta, menkai tikėtina, kad tavo verslas bus sėkmingas.
5. Sukurk platų partnerių tinklą
Jei tu nori sukurti didesnį verslą, turi išvystyti didelį partnerių tinklą, kad turėtum pastovių verslo kanalų, kuriais naudojantis tiektum savo produkciją. Todėl tu turi būti susipažinęs su rinka, į kurią žengi, nes kitu atveju partnerių ieškojimas gali būti labai sudėtingas.