Vis dažniau „1-ojo pasaulio“ gyventojai meta gerai apmokamus tačiau varginančius darbus ir leidžiasi į keliones po pasaulį. Arba, pradeda dirbti internetu ir apsigyvena kraštuose, apie kuriuos vaikystėje tik svajojo. Tačiau likimas tokiems keliautojams ne visada palankus: Indija sunkina vizų išdavimo tvarką o turistų pamėgtoje Goa valstijoje valdžia grasinasi registruoti ir išmesti visus nelegaliai čia gyvenančius asmenis.
Neseniai pasikeitė ir vizos reikalavimai Šri Lankoje. Dabar patekti į šią šalį galima turint tik pasą, kuris galios dar 6 mėn. po kelionės pabaigos.
Tačiau pasaulyje tebėra daugybė vietų, palankių ilgalaikėms „atostogoms“ ar pertraukai.
Tailandas
Patekti į Tailandą – paprasta. Nesunku surasti ir būstą, kuris, jei ne oro kondicionavimo sistema, kainuotų skatikus. Ieškote ramybės – laikykitės nuo Pattaya regiono. Taip, čia daug pigiau, tačiau čia būriais plūsta turistai, tad vietoj išsvajotų baltų paplūdimių, jūs rasite purvą, triukšmą ir vagišius. Daug geriau vietos ieškoti Samui ar Krabi. Paplūdimiai jūsų nedomina? Pagalvokite apie Chiang Mei provinciją. Sunku pasakyti, kiek išleisite maistui, tačiau paprastai užsieniečiams prireikia apie1500 litų, jog galėtų gyventi gana laisvai. Tiesa, reikės priprasti, jog apie absoliučią vienatvę savo namuose galėsite pamiršti – juos teks dalintis su įvairiais vabzdžiais bei ropliais.
Lietuvos piliečiai, vykstantys į turistinę kelionę Tailande, šios šalies pasienyje gali gauti 15 d. galiojančią turistinę vizą (Visa on Arrival). Lietuvos piliečiai ir asmenys, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, dėl vizų į Tailando Karalystę gali kreiptis į Tailando Karalystės konsulatą.
Šri Lanka
Geranoriški žmonės, šiltas klimatas, gausybė pigių daržovių bei vaisių, Indijos vandenynas – ko daugiau reikia? Tiesa, jei jūs norėtumėte dirbti nuotoliniu būdu, prisiminkite, jog daug kur čia neveikia internetas. Be to, nors vyriausybė mėgina spręsti separatistų problemą, jie kartais primena apie save išpuoliais.
Labai pavojingos zonos: šalies šiaurinė (ypač A9 kelias į Džafnos miestą) ir rytinė dalys; mažiau pavojingos zonos: sostinė Kolombas, pietiniai pajūrio miestai (Kandy, Anuradhapura, Sigiriya, Polonaruwa).
Neblogam gyvenimui reikės panašios sumos kaip ir Tailande.
Turistams, kurie Šri Lankoje nesiruošia prabūti ilgiau kaip 30 parų, viza nereikalinga. Dėl ilgalaikės vizos reikia kreiptis į Šri Lankos atstovybę.
Filipinai
Jei esate vyresnis nei 35 metų (beje, sakoma ilgalaikėms pertraukoms toks amžius – geriausias), vyriausybė gali išduoti specialias vizas nuolatiniam gyvenimui. Tik norėdami jas gauti, turėsite pateikti duomenis apie kelis dešimtis tūkstančių dolerių savo sąskaitoje. Tačiau gyvenimas čia – gerokai brangesnis nei Tailande ar Indijoje.
Be to, Filipinai nėra pati saugiausia šalis keliautojams. Pavojingos Mindanao salos centrinė, pietinė ir vakarinė dalys, Basilano, Tawi-Tawi, Sulu archipelagai, Manilos, Davao miestai, kur teroristinių išpuolių tikimybė didžiausia. Kitas dalykas, kurį reikia turėti galvoje – liūtys ir gamtinės katastrofos.
Malaizija
Malaizija turi visus Azijos šalių privalumus – vaisius, jūrą, nuostabią gamtą ir puikų klimatą. Be to, teigiama, jog šios šalies gyventojai, kitaip nei kaimynai, nesistengia išpūsti kainų. Nors daugelis gyventojų – musulmonai, islamo teisė nereguliuoja vietinių papročių taip smarkiai.
Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga (iki 30 d.). Dėl jos pratęsimo reikia kreiptis į šalies konsulatą.
Šalis išskėstomis rankomis sutinka turtingus keliautojus – jie gali prašyti vizos 10-iai metų. Tačiau tam reikia turėti 100 tūkst. JAV dolerių.
Meksika
Pigus pragyvenimas, draugiški vietiniai, nuostabūs paplūdimiai ir milžiniška įvairovė. Kodėl negyventi čia? Tiesa, tarp minusų – nusikalstamumo lygis bei tai, kad kaimuose be ispanų kalbos neišsiversite.
Ramiam gyvenimui čia užtenka 1500 – 2000 litų. Taip galima išsinuomoti padorų 1-2 kambarių butą ir mėgautis nebrangiais tačiau geros kokybės produktais.
Atvykstantiems iš Lietuvos vizų nereikia. Meksikos muitinėje sugaištama palyginus mažai laiko. Prieš atvykdami į Meksiką turite užpildyti FMT (turisto kortelę) ir bagažo deklaracijos formą, kurios pateikiamos oro uoste arba lėktuve.