Esminis dalykas virtuvės projektavime yra teisingas pagrindinių prietaisų – plautuvės, kaitlentės ir orkaitės – funkcinis išdėstymas.
„Labai svarbu tarp šitų prietaisų palikti pakankamai atstumo. Jei plotas yra per didelis, maisto gamyba bus nefunkcionali, kadangi daugiau vaikščiosim nuo vieno prie kito prietaiso, negu gaminsime maistą“, – sakė MB „Dizaino grupė“ vadovas, dizaineris Mantas Veržbickas.
Dažnai virtuvę įsirenginėjantys žmonės nori turėti aukštų segmentų sieną, o pačią darbo zoną – saloje. Pasak eksperto, šis sprendimas yra geras ir teisingai suprojektavus – praktiškas. Tačiau atsiranda problema, ką daryti su gartraukiu.
„Yra į salą integruoti gartraukiai. Kai kurie modeliai man labai patinka dėl išlendančio stiklo, kai salą naudojame ne tik kaip stalviršį, bet iš kitos pusės turime prisėdimą, barą. Kepant stiklas apsaugo nuo riebalų taškymosi“, – sakė M. Veržbickas.
Reikia nepamiršti, kad virtuvės prietaisai taip pat yra ir didžiulė interjero dalis. Šiuo metu itin populiarios yra tamsių atspalvių virtuvės, tačiau, anot dizainerio, čia būtina atsižvelgti į kelis niuansus.
„Tamsius fasadus reikia naudoti vietose, kur neturime tiesioginio kontakto su vandeniu ir riebalais“, – patarė M. Veržbickas.
Anot dizainerio, įrenginėjant virtuvę svarbiausi yra penki dalykai: įvertinti erdvę, tinkamai išdėstyti funkcines virtuvės zonas, pasirinkti savo gaminimo įpročius atitinkančią buitinę techniką, pasirinkti tinkamas plokštes ir surasti patikimą baldininką.
Daugiau patarimų, kaip įrengti funkcionalią virtuvę, pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:00 per TV3 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Penkių žvaigždučių būstas“.