Filipinai sudarytame reitinge užima aštuntąją vietą, tačiau pirmauja pasaulyje ir pagal keletą atskirų kategorijų – išsilavinimo prieinamumu ir sveikatos apsauga. Šią savaitę valstybės senatas priėmė įstatymo projektą, nukreiptą prieš lyčių diskriminaciją darbe.
Moterys Filipinų mokykloje (nuotr. SCANPIX)
Buvęs Ispanijos, sąraše užimančios 12 vietą, ministras pirmininkas Jose Luisas Rodriguezas Zapatero, šaliai vadovavęs nuo 2004 iki 2011 metų, viešai pasiskelbė esąs feministas, o moterų teisių gynimą pavertė vienu iš savo Vyriausybės prioritetų. Jo antrosios kadencijos pradžioje ministrų kabinetą sudarė 9 moterys ir tik 8 vyrai.
Moteris Ispanijoje (nuotr. SCANPIX)
Pietų Afrikos Respublika ir Lesotas
Pietų Afrikos Respublika (PAR) ir Lesotas tapo vienintelėmis pietinės Afrikos valstybėmis, patekusiomis į lyderių dvidešimtuką. 45 proc. PAR parlamento narių sudaro moterys.
Lesotas užėmė dar didesnę poziciją nei PAR lyčių lygybės kategorijoje – čia nėra skirtumų tarp vyrų ir moterų švietimo ir sveikatos apsaugos srityse.
Moteris Lesote (nuotr. SCANPIX)
2010 metų duomenimis, moterys Latvijoje sudarė 71 proc. universitetus baigusių žmonių, 50 proc. Aukščiausiojo teismo teisėjų. Vaira Vike-Freiberga tapo pirmąja šalies prezidente.
Vaira Vike-Freiberga (Reuters/Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Sąraše 20 vietą užėmė Kuba – aukščiausią vietą tarp visų Lotynų Amerikos ir Karibų regiono valstybių. Kuboje daugybė moterų dirba su profesionalia technika, nemažai – parlamente ir švietimo srityje.
Moteris Kuboje (nuotr. SCANPIX)