Chesteris Benningtonas išgarsėjo 2000-aisiais, kai jo vedamos grupės „Linkin Park“ albumas „Hybrid Theory“ ėmė kopti topų laipteliais į viršų, o vėliau buvo nominuotas ir „Grammy“ apdovanojimui.
Muzikantas savo dainų žodžiuose nevengė kalbėti apie sunkumus ir kovą su depresija bei priklausomybėmis. „Yra labai daug mūsų dainų apie depresiją, baimę ir paranoją. Manęs paklausė, ar aš tai išsigalvoju – aš atsakiau, kad ne“, – „Rolling Stone“ sakė Chesteris.
Ir iš tiesų, ilgi metai priklausomybių nuo narkotikų, abstinencijos laikotarpiai ir atkritimai tapo dainininko gyvenimo dalimi. Nors iš šalies galėjo pasirodyti, jog muzikantas jautėsi geriau, 2017 metų liepos 20-ąją jis mirė savo namuose, palikdamas žmoną ir šešis vaikus. Muzikanto mirties priežastis – įtariama savižudybė.
Sunki vaikystė ir priklausomybės užuomazgos
Ch. Benningtono gyvenimo tragedija prasidėjo dar vaikystėje. Berniuko mama buvo medicinos seselė, tėvas – policijos detektyvas. Laimingos šeimos Chesteris neturėjo – jo tėvai išsiskyrė, kai jam buvo 11 metų.
Po tėvų skyrybų berniukas apsigyveno su tėvu. Tiesa, čia jo laimė taip pat nelaukė – žurnalui „Kerrang!“ 2008 metais jis išdavė, jog jo tėvas „nebuvo labai emociškai stabilus“. „Buvo labai sunku. Nekenčiau visų savo šeimos narių. Vienintelis dalykas, ko norėjau – visus išžudyti ir pabėgti“, – sakė Benningtonas.
Būdamas 17-os Chesteris persikraustė atgal pas mamą. Tačiau čia gyvenimas nepagerėjo – muzikanto emocinės problemos pablogėjo ir jis ėmė piktnaudžiauti narkotikais ir alkoholiu.
„Žymiai labiau pasitikėjau savimi, kai buvau „apsinešęs“. Man atrodė, jog galiu žymiai geriau kontroliuoti savo aplinką, kai būdavau pavartojęs haliuciogenų ar alkoholio“, – sakė Ch. Benningtonas.
„Vartojau tiek LSD, kad man keista, jog vis dar galiu kalbėti. Prirūkydavau kreko, ant viršaus – metamfetamino – ir sėdėdavau. Tada parūkydavau opiumo, kad galėčiau nusiraminti.“
Nuo vilko ant meškos
1996-aisiais muzikantas nusprendė atsikratyti priklausomybės narkotikams – tada sutiko savo pirmąją žmoną Samanthą Olit. Tačiau nepraėjus septyniems mėnesiams nuo poros vestuvių, moteris suprato, jog sutuoktinis kasdien piktnaudžiauja alkoholiu.
„Gyvenau palaikomas alkoholio. Tai buvo arba alus, arba Jack Daniel‘s su kola, arba viskis su ledu“, – prisiminė muzikantas. „Neatsisakiau ir kitų dalykų, kurie tinka prie stereotipinio rokenrolo gyvenimo būdo paveikslo.“
Problemos su sveikata
„Linkin Park“ dainos neįsivaizduojamos be išskirtinio Chesterio Benningtono balso. Vyras ne veltui buvo vadinamas vienu geriausių vokalistų roko muzikos industrijoje – jo balsas buvo toks stiprus, jog kaip mat pritraukdavo auditorijos dėmesį.
Niekas nežinojo, jog kiekvieną kartą, kai rodydavo savo vokalinius sugebėjimus, muzikantui pasidarydavo bloga. 2003 metais grupė turėjo atšaukti savo koncertų Europoje turą po to, kai vokalistas ėmė skųstis nugaros ir pilvo skausmais, o galop atsidūrė ligoninėje.
Paaiškėjo, jog Chesteris kenčia nuo diafragmos išvaržos. Ši liga muzikantą kankino visą gyvenimą – nuo pykinimo ir skausmų jis kentėjo nuolat.
Gerbėjai nuėjo per toli
Chesteriui „Linkin Park“ šlovės viršūnėje patiko skaityti gerbėjų laiškus – juose fanai dažnai jam pasakodavo apie savo pačių problemas ir atskleisdavo, kaip grupės muzika padėjo įveikti sunkumus. Tačiau viena gerbėja savo meilės grupei rodymu nuėjo per toli.
„BBC News“ rašė, jog moteris vardu Devon Townsend pasinaudojo savo darbu nacionalinės apsaugos laboratorijoje, kad įsilaužtų į Chesterio kompiuterį. Išprotėjusi gerbėja gavo prieigą prie muzikanto elektroninio pašto, telefono autoatsakiklio, kelionių planų, net šeimos nuotraukų.
Maža to, ji kaip mat ėmė telefonu gąsdinti vyro žmoną Talindą. Pranešama, jog Devon namuose turėjo „altorių“ Chesteriui – jame buvo šimtai jo nuotraukų. Sulaikyta moteris pripažino visus kaltinimus priekabiavimu ir dvejus metus praleido už grotų.
Po Chesterio Benningtono mirties gerbėjams kilo daug klausimų – kas nutiko, kas galėjo išprovokuoti galimą muzikanto savižudybę. 2017 metų gegužę, vos du mėnesiai prieš Chesterio mirtį, vyras neteko savo artimo bičiulio – muzikanto Chriso Cornellio.
Teigiama, jog draugo mirtis jį itin sukrėtė. „Chesteris ir Chrisas buvo nepaprastai artimi. Po jo mirties, Chesteris niekada nebebuvo toks pat“, – sakė muzikantui artimi šaltiniai. Chesteris Benningtonas mirė tą dieną, kai Ch. Cornellis būtų šventęs 53-ąjį gimtadienį.