Ananasas
Ananasas – vienas populiariausių tropinių vaisių, iš kurio dažnai gaminami maisto papildai virškinimui gerinti. Jame gausu natūralių virškinimo fermentų, padedančių skaidyti sudėtingas maistines medžiagas. Tarkime, ananasuose yra bromelaino, kuris padeda skaidyti baltymus į peptidus ir dar smulkesnes baltymų daleles - aminorūgštis. Ananasai ypatingai naudingi tiems, kurie valgo daugiau baltyminio maisto, tarkime, sportininkams ar nusilpusiems asmenims, kuriems baltymai mityboje – ypatingai svarbūs. Įdomu tai, kad ananasai ne be reikalo dažnai naudojami marinuojant mėsą – jie padeda ją sėkmingai suminkštinti.
Mangas
Mangas – dar vienas puikaus skonio egzotinis vaisius, kuriame gausu amilazių, skaidančių sudėtinguosius angliavandenius į paprastesnius cukrus. Kuo geriau išnokęs mangas, tuo jis saldesnis ir tuo jame daugiau aktyviosios amilazės. Tad jei mėgstate mangus, pasimėgaukite jais dažniau ir virškinimo sutrikimų turėtų sumažėti. Švieži mangai naudingesni nei džiovinti ar marinuoti, be to, juose mažiau cukraus nei apdirbtuose vaisiuose, kuriuose gali būti pridėta ir papildomai cukrų, ir konservantų.
Bananas
Visai skanios tropinės ir virškinimui naudingos salotos gali būti pagamintos iš pirmųjų trijų vaisių, ar ne? Bananai – ne ką mažiau naudingi nei mangai ar ananasai, ypač kalbant apie naudą virškinimui. Bananuose esančios amilazės padeda skaidyti angliavandenius. Būtent dėl to nokstantys bananai tampa saldesni. Negana to, bananuose yra ne tik kalio ir magnio, bet ir virškinimui naudingų maistinių skaidulų, kurios saugo nuo vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo ir sunkumo jausmo. Bananai – puikus maistas gerosioms žarnyno bakterijoms, todėl jie tikrai veiksmingai padeda palaikyti sveiką žarnyno florą. Bananai rekomenduojami ir įvairių virškinimo sutrikimų turintiems asmenims, mat jie daug lengviau virškinami ir mažiau pučia pilvą nei kriaušės, obuoliai ar vynuogės.
Kivis
Tęsiame temą apie skanius vaisius, kurie veiksmingai padeda virškinimo procesui ir norime pristatyti skanią valgomąją uogą – kivį. Kiviuose daug baltymus skaidančių virškinimo fermentų (proteazių), todėl kiviai tinkami ir mėsai marinuoti, ir virškinimui pagerinti. Kivių negalima dėti į želė desertus, nes jie, greičiausiai, nesustings dėl šiose skaniose uogose esančių aktyvių fermentų, jie taip pat gali apkartinti ir varškę. Kiviuose esantis aktinidinas padeda išvengti virškinimo sutrikimų – vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo, sunkumo jausmo ir raižymo. Persivalgius po kurio laiko naudinga suvalgyti kivį – virškinimo procesas tikrai pagreitės ir sparčiau grįš lengvumo jausmas.
Imbieras
Imbieras savo populiarumą įgavo jau labai seniai ir viena iš šios „garsenybės“ priežasčių yra būtent itin vertinga sudėtis, kurioje yra ir virškinimo fermentų. Imbieras padeda skaidyti baltymus, pagreitinti virškinimo sistemos judesius, išvengti pykinimo ir vėmimo (dažnai rekomenduojamas tiems, kuriems sunku skristi ar plaukti laivu dėl nemalonaus pykinimo pojūčio, galinčio pereiti į vėmimą). Jei pykina, gali pakakti sukramtyti imbiero gabaliuką ir pykinimas turėtų sumažėti ar net dingti, o jei pučia pilvą, jį raižo ir skauda – puikiai tiks imbiero arbata su citrina.
Mezym – kai reikia skubios ir efektyvios pagalbos
Kai reikia skubios ir efektyvios pagalbos dėl kamuojančių virškinimo sutrikimų, atsiradusių, pavyzdžiui, dėl persivalgymo, gali padėti Mezym 10000 V skrandyje neirios tabletės. Mezym vartojamas tuomet, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų. Mezym dozės priklauso nuo virškinimo sutrikimų laipsnio, optimali dozė nustatoma individualiai. Jeigu kitaip nenurodyta, valgant išgeriamos 2-4 plėvele dengtos tabletės. Priklausomai nuo maisto ir virškinimo sutrikimo sunkumo, rekomenduojama dozė gali būti žymiai padidinta, vis dėlto dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku, o netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.