1. „Aš esu dėkingas (-a) už...“
Jausdamas dėkingumą žmogus ne tik padidina savo laimės jausmą, sustiprina imuninę sistemą, pagerina santykius su aplinkiniais, bet ir miega kur kas geriau. Prieš eidami miegoti pamąstykite, už ką jaučiatės dėkingi (geriau tai dar ir užsirašykite).
2. „Tebūnie“
Ar girdėjote, kad niekada negalima nueiti miegoti piktam? Tyrimai rodo, kad atsigulę miegoti su neigiamomis emocijomis vargu ar gerai pailsėsime. Žinoma, tai nereiškia, kad prieš užmigdami turime išspręsti visus konfliktus (kartais netgi geriau tai atidėti rytui), tiesiog geriau savo protą išvalyti nuo negatyvių minčių.
3. „Aš esu stiprus (-i)“
Arba, jei jums priimtiniau, naudokite kitą būdvardį: geras (-a), drąsus (-i) ir pan. Svarbiausia yra apmąstyti savo pasiekimus, privalumus, stipriąsias charakterio savybes. Tyrimais įrodyta, kad savęs pagyrimas yra labai svarbus siekiant asmeninės laimės, tačiau mes, deja, labai retai save linkę paskatinti teigiamais žodžiais. Kiekvienas iš mūsų galėtų save nors truputį taip paglostyti užuot galvoję, kokia netikusi buvo diena.
4. „Kaip visa tai galėčiau atlikti geriau?“
Jeigu jus vargina įvairių sprendimų paieškos, ir vis nerandate teisingo/norimo atsakymo, jums gali padėti sapnai. Klauskite savęs to, kas jums aktulu, pamąstykite apie konkrečius klausimus ruošdamiesi miegoti. Kaip teigia populiarus autorius Stevenas Kotleris, atsakymas į jūsų klausimą gali nugulti jūsų miegančiuose smegenyse per aiškius sapnus. Nesvarbu, balsu ar tyliai, tiesiog paklauskite ir jus gali aplankyti netikėtas nušvitimas, rasite atsakymą, kurio tiek laiko sąmoningai siekėte.
5. „Aš rasiu ramybę“
Jei jau kurį laiką gyvenimas jus blaško, niekaip nesugebate rasti sau vietos, nusiraminimą jūs galite atrasti susitelkdami į vieną konkrečią raminančią frazę, moko gerovės ekspertas Deepakas Chopra. Tiesiog tyliai sau kartokite mantrą. Jei jaučiate, kad pradedate blaškytis, švelniai nukreipkite savo mintį į frazės kartojimą.