Ir fizinis krūvis, ir badavimas, sukelia stresą, organizme pradeda kauptis kortizolis - hormonas, įtakojantis riebalų kaupimąsi, ypač pilvo srityje. Praktikoje viskas išeina priešingai - nereikalingo svorio atsikratymo būdai neefektyvūs.
Taigi, kaip atsikratyti nereikalingo svorio?
1. Pralinksminkite save
Kaip parodė tyrimai, daugelis valgo visiškai ne todėl, kad nori valgyti. Jie valgo iš nuobodulio, vienatvės bei nusivylimo. Pamėginkite suvokti, dėl kokios priežasties jūs einate prie šaldytuvo ir darotės sumuštinį. Jeigu dėl to, kad jums liūdna, pasistenkite rasti kitą išsiblaškymo būdą. Jeigu niekada nenuobodžiautumėte, galėtumėte žymiai sumažinti sunaudojamų kalorijų kiekį.
2. Susiraskite tinkamą porą
Kai kuriems žmonems "valgymas - tai meilė". Tyrimai parodė, kad neįsimylėję žmones sunaudoja daugiau maisto nei tie, kurių asmeninis gyvenimas pasisekė. Valgydami jie nori kompensuoti meilės trūkumą gyvenime. Gal geriau laiką skirti tam, kad susirastum draugą, negu stovėti parduotuvėje ir galvoti, ką skaniau nusipirkti vakarienei.
3. Pakeiskite hobį
Daugelis žmonių mėgsta praleisti vakarus prie televizoriaus ar kompiuterių ekranų. Tai - jų hobis. Bet šis hobis tiesiogiai susijęs su maisto valgymu. Jeigu, pavyzdžiui, užuot žiurėję televizorių pasivažinėtumėte dviračiu, baigtųsi bereikalingas valgymas.
4. Teisingai švęskite savo laimėjimus
Daugelis žmonių, pasiekę kokiu nors laimėjimų, eina švęsti į restoraną ar barą. Pamėginkite pakeisti savo įpročius ir atžymėkite savo sėkmę kine, boulinge arba biliardinėje. Taip jūs suderinsite malonumą su nauda ir nepakenksite savo sveikatai.
5. Šokite
Varginančios treniruotės sporto salėje - ne kiekvieno mėgstamas užsiėmimas. To negalima pasakyti apie šokius. Į diskotekas ir vakarėlius eina daugiau žmonių nei į sporto salę. Bet pagal naudą ir efektyvumą kovojant su papildomu svoriu, abi priemonės vienodai naudingos. Mokslininkai nustatė, kad per aktyvių šokių vakarą sudeginama tiek pat kalorijų, kiek dvi valandas sportuojant sporto salėje.