2013-ieji jau prasidėjo, kai kurie ekspertai tikina, kad šiemet bus pasiektas išmaniųjų įrenginių pardavimo rekordas, taip pat vis daugiau naudotojų pirks planšetinius kompiuterius, o stacionarių kompiuterių skaičius mažės. Prognozės vis dėlto taip ir lieka prognozėmis, o išlaidų vis daugėja...Tad kaip gi papildyti savo kelnių kišenes?
Nesvarbu, ar ieškote papildomo pajamų šaltinio, ar tiesiog norite susipažinti su elektroninėmis priemonėmis ir paslaugomis, idėjos, kurias pateikiame, padės nepasiklysti ir 2013-aisiais gyventi geriau.
Parduokite meno kūrinius, rankdarbius ar vertingus, bet nereikalingus sendaikčius
Jeigu kuriate papuošalus, kolekcionuojate monetas, rublius ir kitus antikvarinius daiktus, tačiau nežinote, ką su jais daryti – parduokite juos internete. Tai paprasčiausias būdas užsidirbti.
Tad, jeigu sugalvojote parduoti rankų darbo papuošalą, knygą ar kitą nereikalingą daiktą, tiesiog apsilankykite tokiose mainų bei skelbimų tinklalapiuose kaip Manodrabuziai.lt, Mainyk.lt arba Skelbiu.lt. Šių svetainių lankytojai visuomet turi du tikslus: pirkti arba parduoti.
Apklausos internete
Papildomai užsidirbti galite pildydami elektronines apklausas. Visa tai vyksta labai paprastai: didžiosios pasaulio kompanijos rengia tam tikras apklausas, kurių metu siekiama sužinoti, ką klientai galvoja apie būsimą prekę ar produktą. Už tai, kad aukojate savo laiką, įmonės kartais moka tam tikrą atlygį. Už vienos anketos atsakymus gali būti sumokėta nuo 1 JAV dolerio (maždaug 2 litų) iki 5 JAV dolerių (apie 12 litų). Tokių anketų klausimai dažniausiai siunčiami paštu. Viskas, ko reikia – atrasti tinkamą laiką ir užpildyti elektroninę anketą. Daugiau su apklausomis galima susipažinti apsilankius Surveymastermind.com tinklalapyje.
Tiesa, yra tokių svetainių, kuriose mokami dar didesni pinigai – mokestis gali siekti net 40 JAV dolerių (maždaug 100 litų). Tačiau viskas priklauso nuo to, kiek anketų užpildote ir į kokios įmonės siunčiamų anketų klausimus atsakote.
PTC reklama
PTC (angl. Paid to click) – uždarbio būdas, kai naudotojui mokamas tam tikras užmokestis už tai, kad jis lankosi paskirtuose tinklalapiuose tam tikrą laiką ir atveria puslapyje esančias reklamas, tokiu būdu didindamas ne tik lankomumą, bet ir reklamos paspaudimų kiekį. Atlikus paskirtą darbą internautui mokami pinigai – tai gali būti 1 JAV doleris, gali būti ir 100 JAV dolerių, taigi užsidirbti nėra paprasta ir teks paplušėti iš peties.
Pradedantieji turėtų žinoti ir kaip veikia ši sistema. Pirmiausia paslaugos tiekėjas sumoka PTC atstovams už tai, kad nuorodą paspaudęs internautas patektų į nurodytą tinklalapį, kuriame reikia naršyti nustatytą laiką. Jeigu naršantysis įvykdo reikalavimus, gautos pajamos paskirstomos į tris dalis – dalį pelno gauna internautas, dalį paslaugos tiekėjas ir dalį PTC savininkas.
Išbandyti ir daugiau sužinoti apie šį uždarbio būdą galite užsukę į Neobux.com, Buxp.org ir Clixsense.com tinklalapius.
Parduokite fotografijas
Esate pamišęs dėl fotografijos ir norite parduoti svarbias įamžintas akimirkas? Tuomet vertėtų pagalvoti apie fotografijų pardavimą nuotraukų bankuose (angl. Microstock).
Nuotraukų bankai – vieta, kurioje kaupiamos paklausios fotografijos, o vėliau už jas gaunami pinigai. Lietuvoje šiuo metu veikia nuotraukų bankas Fotobankas.lt. Šioje interneto svetainėje talpinamos nuotraukos, kuriose įamžintos akimirkos iš įvairių miesto švenčių, susitikimų ir ceremonijų. Trumpiau tariant, pardavinėjamos tik tos nuotraukos, kurios aktualios visuomenei, tad nereikšmingų fotografijų parduoti greičiausiai nepavyks. Šiuo metu „Fotobanke“ parduodamos nuotraukos kaina maždaug 70 litų.
Lietuvoje nuotraukų bankai nėra populiarūs, o užsienyje, atvirkščiai – jų populiarumas gana didelis. Susidomėję nuotraukų bankų veikla, naudingos informacijos gali ieškoti Istockphoto.com ir Shutterstock.com nuotraukų bankuose.
Minija Sidrūnė