• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

4-metės dukters nužudymu Vievyje įtariama motina kol kas nesuimta, ji vis dar ligoninėje. Ką su ja daryti vėliau – suimti ar taikyti kitas priemones, – teisėsauga spręs ateityje.

4-metės dukters nužudymu Vievyje įtariama motina kol kas nesuimta, ji vis dar ligoninėje. Ką su ja daryti vėliau – suimti ar taikyti kitas priemones, – teisėsauga spręs ateityje.

REKLAMA

„Klausimas dėl kardomųjų priemonių įtariamajai skyrimo tikslingumo bei jų parinkimo bus sprendžiamas vėliau, atsižvelgiant į moters sveikatos būklę bei įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis“, – naujienų portalą Delfi informavo prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Delfi duomenimis, jei ekspertizė nustatys, kad moteris sugeba atsakyti už savo veiksmus, prokurorai gali kreiptis dėl motinos suėmimo. Tačiau iki apkaltinamojo nuosprendžio asmuo įkalinamas gali būti tik tais atvejais, kai yra duomenų, jog jis bėgs arba slėpsis, trukdys tyrimui arba darys naujus nusikaltimus. 

Balandžio 6 d. Vievyje įvyko tragedija – vonioje nuskendo 4 metų mergytė. Netrukus kilo įtarimų, kad ji galėjo būti nužudyta motinos, kuri pati Bendrajam pagalbos centrui pranešė apie įvykį.

REKLAMA
REKLAMA

Motinai pareiškti įtarimai dėl nužudymo, tačiau kitą dieną po tragedijos ji atsidūrė ligoninėje. Pareigūnai prašė teisėsaugos moterį perduoti medicinos ekspertams. 

REKLAMA

Penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė prokurorų prašymą ir nesutiko atiduoti ekspertams tirti dukters nužudymu įtariamą Vievio gyventoją.

„Buvo atsisakyta atiduoti į sveikatos priežiūros įstaigą. Klausimas dėl kardomųjų priemonių įtariamajai skyrimo bus sprendžiamas vėliau, atsižvelgiant į moters sveikatos būklę bei įvertinus tyrimo metu gautus duomenis“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras prašė atiduoti įtariamąją į ekspertizės įstaigą ir laikyti iki ekspertizės akto pateikimo prokurorui.

„Prokuroras pagal Baudžiamojo proceso kodekso 141 straipsnį kreipėsi į teismą, prašydamas įtariamąją atiduoti į specialią sveikatos priežiūros įstaigą trims mėnesiams. Teismas atmetė prokuroro pareiškimą dėl įtariamosios atidavimo į specialią sveikatos priežiūros įstaigą“, – BNS sakė teismo atstovas Giedrius Janonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismas nusprendė, kad pagal minėtą Baudžiamojo proceso kodekso 141 straipsnį į specialią sveikatos priežiūros įstaigą įtariamąją galima atiduoti tik tada, kai teismo psichiatrijos ekspertizė nustato, kad įtariamasis dėl psichinės ligos yra pavojingas visuomenei.

„Nagrinėjamu atveju tokios teismo psichiatrijos ekspertizės ir tokios išvados šiuo metu dar nėra. Taigi šiuo metu nėra ir BPK 141 str. numatyto pagrindo ir sąlygų atiduoti įtariamąją į specialią sveikatos priežiūros įstaigą“, – paskelbė teismas.

REKLAMA

Jo manymu, kol byloje nėra paskirta ir atlikta teismo psichiatrijos ekspertizė bei atliktos įstatyme numatytos ekspertizės skyrimo procedūros, nėra teisinio pagrindo įtariamąją atiduoti ir į ekspertinę įstaigą. 

Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl savo artimojo giminaičio ar šeimos nario nužudymo, už tai baudžiama laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų