Ji pasidalino savo patirtimi, kai „Sapio Research“ atliktų tyrimų metu nustatyta, kad tik 1 proc. žmonių žino, kokie yra ar gali būti vėžio simptomai, rašo irishmirror.ie.
Kasmet plaučių, kepenų, smegenų, skrandžio, kasos ir stemplės vėžys diagnozuojamas daugiau nei 90 tūkst. žmonių, maždaug 67 tūkst. sergančiųjų miršta.
Diagnozę išdavė stiprus krūtinės skausmas
Kepenų vėžio simptomai gali būti apetito praradimas, nepaaiškinamas svorio kritimas ir nuovargis. Kita vertus, plaučių vėžys gali pasireikšti nuolatiniu kosuliu, krūtinės skausmu arba kosuliu su krauju.
Ruthrai Coventry, anesteziologei iš Aberdyno, 2018 m. buvo nustatyta „šokiruojanti“ diagnozė. Kalbėdama su „Less Survivable Cancers Awareness Day“, dr. R. Coventry sakė:
„Man buvo tik 38 metai, kai man buvo diagnozuotas plaučių vėžys, o tai buvo visiškas šokas, nors esu gydytoja.
Mane kankino pasikartojančios krūtinės ląstos infekcijos, bet visada sakydavau, kad vaikas iš darželio parsinešė ligų.
Galiausiai nusprendžiau pasitikrinti po to, kai mane ištiko toks nepakeliamas krūtinės skausmas, kad turėjau kreiptis į skubios pagalbos skyrių.“
Dr. Coventry sakė, kad praėjus ketveriems metams po operacijos, šiandien ji yra sveika, ir teigė, kad jos patirtis parodo, kaip svarbu apsilankyti pas gydytoją, jei kankina įtarimų keliantys simptomai.
„Nesivadovaukite stereotipais apie tai, kaip, jūsų manymu, atrodo sergantieji vėžiu – aš buvau sveika ir guvi, bėgiojau paskui savo dvejų metų vaiką“, – pridūrė ji.
Dr. Paulas Brennanas, Edinburgo universiteto neurochirurgas, sakė, kad kai kurių ligų simptomus „gali būti sunku pastebėti“, todėl svarbu informuoti visuomenę apie galimus vėžio simptomus.
Jis teigė: „Sunkių vėžinių susirgimų, pavyzdžiui, smegenų vėžio, simptomus gali būti sunku pastebėti arba jie gali nepasireikšti iki vėlesnių ligos stadijų.
Nepaisant to, visuomenės informuotumas apie bendrus vėžio požymius yra labai svarbus, jei norime išspręsti problemą, kad daugeliu atveju vėžys diagnozuojamas per vėlai.
Be to, jei norime padidinti išgyvenamumo galimybes, reikia daugiau dėmesio ir investicijų skirti vėžio gydymo ir prevencijos moksliniams tyrimams.“