Tačiau daugelio žmonių arterijos ima kimštis. Tiesą sakant, pasak JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro, kas 40 sekundžių JAV vienas žmogus patiria širdies smūgį, kurį gali sukelti ir užsikimšusios arterijos.
Bakterijos užsikemša, kai ant vidinių arterijų sienelių ima kauptis apnašos, kurios užblokuoja kraujo tekėjimą ir sumažina po organizmą cirkuliuojančio kraujo ir deguonies kiekį. Dėl šios priežasties kai kurios kūno dalys tinkamai nebeveikia, o taip pat gali būti pažeisti organai.
Gerasis cholesterolis (HDL) padeda kontroliuoti blogojo cholesterolio (LDL) kiekį, todėl svarbu, kad jų lygiai būtų subalansuoti. Iš tiesų, aukštas blogojo cholesterolio lygis vadinamas tyliuoju žudiku, nes šis sutrikimas dažnai nepastebimas tol, kol būna jau per vėlu.
Tyrimas, kuriame buvo analizuojami anksčiau jokiomis širdies ligomis ar diabetu nesirgusių ir žemos infarkto bei insulto rizikos grupei priskiriamų 36 375 suaugusiųjų duomenys, buvo vykdomas 27 metus.
Daugelis tyrime dalyvavusių žmonių turėjo LDL cholesterolio, bet jo lygis nebuvo pakankamai aukštas, kad jiems prireiktų cholesterolį mažinančių vaistų. Po 27 metų 1 086 tyrime dalyvavę žmonės buvo mirę nuo širdies ir kraujagyslių ligų, o 598 – nuo koronarinės širdies ligos.
Dėl šios priežasties tyrėjai padarė išvadą, kad net ir žemas LDL cholesterolio lygis turėjo ilgalaikį poveikį šių žmonių širdies sveikatai.
Nepaisant tyrimų, dar ne viskas prarasta, net jei jūsų ligos istorijoje yra įrašų apie užsikimšusias arterijas. Yra paprastų, natūralių ir sveikatingų vaistų, kurie gali padėti - pavyzdžiui, šie trys maisto produktai: česnakas, turmerikas ir avižos.
Kaip šie produktai veikiai ir kaip juos naudoti
Česnakas mažina LDS lygį, užkirsdamas kelią cholesteroliui prilipti prie arterijų sienelių. Tai neleidžia arterijoms kimštis, užkerta kelią kraujo krešuliams ir taip pat mažina kraujospūdį.
Tiesiog per dieną suvalgykite 2-4 skilteles žalio česnako. Nors geriausius rezultatus išgausite kasdien valgydami žalią česnaką, jei jo skonis jums nepriimtinas, vietoj to į savo kasdien valgomą maistą galite įdėti 5-7 česnako skilteles. Česnaku galite gardinti padažus, salotas, arba įtrinti jį į pilnagrūdės duonos skrebutį. Česnaką taip pat galima vartoti tabletėmis ar kapsulėmis, yra česnako ekstraktų ir miltelių.
Ciberžolė – tai prieskonis, kuris padeda užsikimšusioms arterijoms, mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje ir gerina širdies veiklą. Turmerike esantis kurkuminas turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių, kurios užkerta kelią kraujo trombocitų krešulių formavimuisi.
Kurkuminas taip pat padeda atspalaiduoti kraujagysles ir mažina širdies smūgio bei insulto riziką. Turmeriką galima vartoti milteliais, įberiant šaukštelį jų su trupučiu medaus į stiklinę šilto pieno. Tokį gėrimą rekomenduojama gerti 1-2 kartus per dieną
Ciberžolės milteliai taip pat gali būti naudojami maisto gaminime – dedami į padažus ar sriubas. Taip pat galima vartoti maisto papildus su turmeriku (400-600 mg tris kartus per dieną). Tačiau prieš pradedant naudoti bet kokius maisto papildus geriausia pirma pasikonsultuoti su gydytoju.
Avižų dribsniai yra puikus širdies veiklą gerinantis maistas – jame yra daug tirpiųjų skaidulų. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja suaugusiems kasdien su maistu, o ne papildais, suvartoti nuo 25 iki 30 gramų skaidulų. Būtent todėl avižų dribsniai – puikus pasirinkimas.
Dubenėlis avižų dribsnių iš trijų ketvirčių puodelio sausų avižų turi 3 gramus tirpiųjų skaidulų, kurias virškinti yra lengviau nei netirpiąsias skaidulas. Tirpiosios skaidulos prisitvirtina prie organizme esančio cholesterolio, padeda virškinimui ir nėra sugeriamos kraujotakos. Tai padeda mažinti LDL kiekį kraujyje.
Norėdami iš avižų dribsnių išgauti geriausius rezultatus, per dieną jų valgykite 1-2 dubenėlius. Į dribsnius taip pat galite įsidėti šviežių vaisių, riešutų ar net medaus, kad būtų ir skanu, ir sveika.