Žinoma, niekas negali paneigti, kad branduolinis arsenalas yra didžiulė grėsmė pasaulio taikai. Tačiau negalime pamiršti, kad Kim Jong-uno tikslas yra išsaugoti režimą savo rankose. Jis tikrai netrokšta susinaikinti pirmai progai pasitaikius ir kažin ar net svarsto galimybę pirmasis suduoti smūgį JAV ar kitoms aplinkinėms šalims. Panašūs veiksmai reikštų jo valdymo pabaigą, o gal ir pačios Šiaurės Korėjos išnykimą. Galime neabejoti, kad jis pats tai suvokia. Visgi, branduoliniai ginklai nėra vienintelė grėsmė, kurią Šiaurės Korėja kelia.
1. Kibernetinės atakos
Vakarų programuotojai jau seniai pastebėjo, jog Šiaurės Korėja turi visą hakerių armiją, kuri yra pasiruošusi pasitarnauti net ir karinėms reikmėms. Pavyzdžiui, teigiama, kad Šiaurės Korėja galėtų sugadinti JAV elektros tinklų sistemą, taip iš esmės įvesdama chaosą šalyje. Tačiau kol kas šie hakeriai tiesiog stengiasi uždirbti pinigus režimui - jie siejami ir su garsiąja „WannaCry“ ataka, ir su įsibrovimu į „Sony“ tinklus, ir Niujorko Federalinio banko tinklų puolimu, ir kitais garsiais išpuoliais. Manoma, kad ne vienas internete klajojantis virusas yra paleistas būtent Šiaurės Korėjos pastangomis.
2. Cheminiai ginklai
Kim Jong-uno brolis Malaizijoje buvo pražudytas nervus paralyžiuojančia medžiaga VX. Tai tik dar kartą priminė, kad Šiaurės Korėja dar nuo šeštojo dešimtmečio kuria cheminius ginklus. Manoma, kad Šiaurės Korėja pagal cheminių ginklų atsargas nusileidžia tik JAV ir Rusijai. Problema su šiuo ginklu yra ta, kad Šiaurės Korėja gali jį parduoti. Visko gali būti, kad nedideli cheminio ginklo kiekiai jau buvo parduodami ir gali vėliau pasirodyti įvairiuose pasaulio taškuose.
3. Biologinis ginklas
Šiaurės Korėjos arsenale yra ir biologinis ginklas - juodligės, maro ir hemoraginės karštinės bacilos gali būti paskleistos bet kuriuo metu. Harvardo Universtiteto ekspertai teigia, kad Šiaurės Korėjos biologinio ginklo specialistai disponuoja bent 13 skirtingų labai pavojingų patogenų.
Visi šie ginklai Šiaurės Korėjos arsenale tam tikra prasme yra pavojingesni nei branduolinės galvutės ir tarpžemyninės raketos. Jie gali būti panaudoti visiškai anonimiškai. Net jei kibernetinių atakų šaltiniai būtų atsekti, Šiaurės Korėja gali laisvai neigti bet kokį savo dalyvavimą atakoje. Ši praktiškai nematoma grėsmė yra pražiūrima, nes didžiausias dėmesys kreipiamas branduoliniam šalies arsenalui. Tačiau režimas nėra savižudiškas ir kartais paslėptos atakos be karo paskelbimo gali būti tai, ką mygtukas ant Kim Jong-uno stalo ir paleis.