Sąraše, kuriame yra įvertintos 176 pasaulio šalys, Didžiajai Britanijai teko 23-a vieta – žemiau ne tik amžinųjų konkurenčių valstybių Prancūzijos ir Vokietijos, bet ir „naujųjų“ Europos Sąjungos narių Estijos bei Slovėnijos.
„Motinos indeksu“ pavadinto sąrašo viršūnėje karaliauja Šiaurės Europos valstybės Suomija, Švedija ir Norvegija.
Pačia blogiausia pasaulio vieta būti motina pripažinta Kongo Demokratinė Respublika.
Motinos indeksas apskaičiuojamas pagal įvairius kriterijus, tarp kurių – gimdyvių sveikata, vaikų iki penkerių metų mirtingumas, taip pat – moterų išsilavinimas, pajamos bei politinis statusas.
23-oje sąrašo vietoje Didžioji Britanija atsidūrė todėl, kad turi mažiau moterų atstovių parlamente, be to, šioje šalyje yra didesni motinų bei jų mažamečių vaikų mirtingumo rodikliai nei daugelyje kitų Europos valstybių.
Taip pat pabrėžiama, kad moterys Didžiojoje Britanijoje patiria didesnę riziką mirti nėštumo ar gimdymo metu nei Slovakijos, Juodkalnijos ar Lietuvos gyventojos.
„Save the Children“ teigimu, pagrindinė to priežastis – gimdyvių amžius, kuris JK yra jaunesnis nei minėtose šalyse. Ne paslaptis, kad Didžiąją Britaniją kamuoja nepilnamečių ir neištekėjusių merginų nėštumo problema.
Pirmosios 25 sąrašo vietos:
1. Suomija 2. Švedija 3. Norvegija 4. Islandija 5. Nyderlandai 6. Danija 7. Ispanija 8. Belgija 9. Vokietija 10. Australija 11. Austrija 12. Šveicarija 13. Portugalija 14. Slovėnija 15. Singapūras 16. Prancūzija 17. Italija 18. Naujoji Zelandija 19. Graikija 20. Airija 21. Estija 22. Kanada 23. Jungtinė Karalystė 24. Čekija 25. Izraelis