Radviliškietis Matas Dovidaitis jau nesuskaičiuotų, kiek valandų yra praleidęs prie kurtų žmonių portretų. Internete jis sulaukia tikrai nemažai pagyrų ir aplinkinių dėmesio dėl savo talento. Tačiau vaikino gyvenime yra svarbus ne tik piešimas, bet jis ne ką mažiau laiko skiria ir kitai savo mylimai veiklai, sportui.
Matai, kaip pats save pristatytum mūsų skaitytojams?
Esu žmogus, tvirtai siekiantis įgyvendinti savo tikslus ir susikurtas ateities vizijas. Manau, galiu vadinti save savamoksliu dailininku, piešiančiu žmonių portretus.
Internete nesunkiai galima pastebėti neeilinį tavo talentą. Kaip šis pomėgis atsirado tavo gyvenime?
Keista, bet nei vienas iš mano tėvų nemoka piešti ir net nėra meno žmonės. Tačiau, pavyzdžiui, mano brolis taip pat turi puikius sugebėjimus piešimui, tik jam labiau patinka automobilių dizainas. Dėl šios priežasties jis dirba Aston Martin automobilių kompanijoje ir ten prisideda prie jų kūrimo.
Sesės taip pat turi polinkį į meną. O aš pats dar vaikystėje supratau, jog turiu gebėjimą piešti. Jau pradinėje klasėje aš ir aplinkiniai pastebėjome, kad man tai sekasi geriau už kitus bendraamžius. Iš esmės šį sugebėjimą pradėjau tobulinti prieš maždaug 7 metus, nuo maždaug vienuoliktos klasės.
Tarp tavo piešinių dažniausia galima išvysti žmonių portretus. Kodėl pasirinkai būtent juos?
Pirmą portretą nupiešiau mokyklos suole, per pamoką sugalvojau nupiešti klasiokės portretą. Gavosi gana juokingai ir nelabai panašiai, bet tai sukėlė gerų emocijų. Todėl ir toliau vis nupiešdavau ką nors iš aplinkinių.
Su laiku man tai pradėjo neblogai sektis, gavau pirmuosius prašymus nupiešti net už pinigus. Tuomet supratau, kad galbūt reikėtų į visą tai pažiūrėti rimčiau ir taip iki šiol piešiu tik žmones, kartais gyvūnus.
Tavo piešti portretai – dažniausiai būna nespalvoti. Kodėl pasirinkai būtent tokią techniką?
Taip, daugelis mano darbų yra nespalvoti, nes pirmiausia įvaldžiau nespalvotus pieštukus ir jais piešti sekasi geriausiai, bei žmonėms jie labai patinka. Bet po truputį į savo darbus pradėsiu įnešti spalvų, naujų technikų. Bus tikrai daugiau įvairovės ir žmonės tai turėtų dar labiau sudominti.
Neretai tavo piešiniuose galima išvysti ir žymius Lietuvos žmones. Savo „Instagram“ paskyroje tavo kurtais piešiniais buvo pasidalinę net ir atlikėjas SEL su Jonu Nainiu. Kaip vertini tokį jų pastebėjimą?
Žinoma, malonu kai ir žinomi žmonės puikiai įvertina mano darbus. Kiekvienas geras įvertinimas, gražus atsiliepimas man tikrai daug reiškia ir prideda noro nesusoti, tobulėti. Esu gavęs malonių komentarų ir iš daugiau žinomų žmonių, tai visada smagu.
O kokius veido bruožus ar vietas yra sudėtingiausia piešti?
Norint, kad portretas atrodytų tikrai gerai, reikia puikiai nupiešti visas veido dalis ir vietas, sunku išskirti vieną. Viskas priklauso nuo nuotraukos, pagal kurią piešiu, apšvietimo, kuriame ji daryta ir fotografavimo kampo. Daugiausia kantrybės vis gi reikalauja ne pats veidas, o plaukai. (šypsosi)
Kaip į tavo veiklą reagavo šeima ir artimieji? Ar neskatino užsiimti kita veikla?
Šeima ir artimieji reagavo gana palankiai. Galbūt iš pradžių jiems ir neatrodė, kad galiu ką nors rimto pasiekti šioje srityje, bet laikui bėgant, vis labiau matosi rezultatai ir abejonės dingsta.
Niekada man per daug ir nerūpėdavo kitų nuomonė, visada turėjau savo viziją į ką viskas turi išaugti ir kryptingai link to judu bei kuriu naujus planus, susijusius su piešimu.
Tikriausiai piešdamas portretą, praleidi prie jo ne vieną valandą. Kiek maždaug laiko skiri vienam piešiniui?
Kartai pagalvoju, kiek jau valandų apskritai esu paskyręs piešimui, sėdint prie stalo. Galėčiau suskaičiuoti tūkstančius valandų, kadangi piešiu įvairaus dydžio portretus, kartais ir šeimas. Piešinio sukūrimas gali užtrukti nuo pusdienio iki savaitės.
Sakoma, kad kiekvienas menininkas, išreikšti savo talentui, atranda savitą vietą ir atmosferą. Galbūt turi atradęs vietą, kurioje susikaupi labiausiai?
Piešiu visuomet toje pačioje vietoje, turiu savo darbo stalą, kur esu susidėliojęs visus piešimo reikmenis ir įrankius. Man visuomet svarbu yra rami ir neblaškanti aplinka.
Domiuosi psichologija, emocijų valdymu ir asmeniniu augimu. Todėl dažniausiai per kompiuterį kaip foną pasileidžiu ir klausau audio medžiagą šiomis temomis, taip piešdamas dar ir sužinau daug naujo.
Ar esi nusižiūrėjęs kokių nors mėgstamų menininkų?
Internete neretai pasigrožiu kitų menininkų darbais, bet neturiu favoritų kurių pavardės būtų įstrigusios galvoje. Labai daug įkvepiančių ir puikių menininkų aplink. (šypteli)
Esi tikrai simpatiškos išvaizdos vaikinas, o dar ir turintis neeilinį talentą. Ar dažnai sulauki merginų laiškų?
Ačiū! (šypteli) Tikrai pastebiu, jog merginos labai vertina šį mano talentą ir galiu pajausti jų dėmesį. Ypatingai tai matosi mano „Facebook“ puslapyje „Mato.D Portretai“.
Didžioji dalis, galbūt 90 procentų sekėjų yra moterys, tad pagrinde jos seka, komentuoja ir domisi mano darbais. Sulaukiu žinučių, komentarų tiek dėl savo talento, tiek ir dėl išvaizdos.
Socialinėje erdvėje nemažai yra ir fotografijų, kuriuose sportuoji. Kaip sportas atsirado tavo gyvenime?
Sportas mano gyvenime ne mažiau svarbus nei piešimas, sakyčiau tai dvi pagrindinės sritys kuriose save realizuoju. Pradėjau sportuoti dar paauglystėje. Tuomet didelę įtaką padarė internete pamatyti vaizdo įrašai su Amerikoje sportuojančiais „Street workout‘eriais“, kad puikiai ištreniruotų kūnus jiems tereikėjo skersinio, lygiagrečių.
Taip ir pats įkvėptas pradėjau treniruotis, naudodamas savo kūno svorį. Labai greit tobulėjau, buvau sukūręs net kelis vaizdo įrašus, kurie greitai tuo metu išpopuliarėjo tarp aplinkinių. Jau buvau tarp bendraamžių gana žinomas dėl sporto, o tik vėliau dar ir dėl piešimo.
Dabar esu atradęs CrossFit‘ą. Tai geriausias ir daugiausiai man malonumo teikiantis atradimas sporto srityje, todėl labai stengiuosi tobulėti ir ateityje sudalyvauti ne vienose varžybose.
Kokių svajonių turi ateityje?
Nemažai svajoju, su tikslu tas svajones išpildyti ir turėti naujų, kad niekada nesibaigtų tobulėjimas ir būtų įdomu gyventi. Svajoju tapti dar geresniu, labai vertinamu dailininku, įvaldyti naujų technikų.
Noriu vis labiau stebinti žmones. Taip pat ir sporto srityje stengsiuosi kuo geriau pasirodyti ir daugiau pasiekti. Ateityje dar planuoju daug keliauti, pamatyti naujų vietų, sutikti daug naujų žmonių.