Senovės žmonės neturėjo nei televizijos, nei interneto, tad savo žvilgsnius kreipė į dangų, ieškodami jame patarimų ir nurodymų, kaip gyventi. Kometos jiems simbolizavo dievų rūstybę ir kėlė siaubą.
Manoma, kad net dvi iš tokių kometų visai netoli nuo Žemės praskries ir 2013 metais. Dvi naujas kometas, kurios sparčiai artėja prie Žemės, neseniai atradę astronomai neatmeta, kad jos gali priklausyti vadinamųjų didžiųjų kategorijai, praneša Mixednews.ru.
Mokslininkai mano, kad viena iš jų gali būti pakankamai ryški, kad ją būtų galima matyti ir dieną, o kita esą „turi visas galimybes tapti viena iš pačių ryškiausių kometų istorijoje“ ir savo šviesa nustelbti net Mėnulį.
Pirmosios kometos (C/2011 L4 (PANSTARRS), pasirodymo laukiama 2013 metų kovo mėnesį. Astronomų duomenimis, ją galima bus stebėti plika akimi dangaus skliauto vakarinėje pusėje tiesiai virš horizonto iš karto po Saulės laidos. Tačiau mokslininkai neatmeta, kad šią kometą bus galima pamatyti ir dieną.
Antroji kometa (2012 S1 (ISON), kuri gali užtemdyti Mėnulį, buvo atrasta tik šių metų rugsėjį. Astronomai skaičiuoja, kad jeigu jos orbita nepasikeis, geriausias laikas stebėti šią kometą truks kelias savaites po to, kai praskries didžiausio suartėjimo su Saule tašką 2013 metų lapkričio 28 dieną. Ši kometa bus matoma du paskutiniuosius 2013 metų mėnesius ir 2014-ųjų metų pradžioje. Jos skrydis esą būsiąs įspūdingas reginys, nes kometa jau dabar yra neįprastai ryški, turint galvoje jos nuotolį nuo Saulės.
Mokslininkai pastebi, kad jos orbita greičiausiai sutampa su kitos „didžiosios“ kometos, atskriejusios 1680 metais, orbita. Pastaroji buvo viena iš pačių įspūdingiausių, kada nors žemės gyventojų stebėtų kometų.