Jis taip pat pabrėžė, kad savo pranešime IFJ neatriboja akredituotų žurnalistų nuo jiems padėjusių žiniasklaidos darbuotojų: vairuotojų, vertėjų, techninio personalo. Tuo ir galima paaiškinti, kodėl IFJ pateikti duomenys skiriasi nuo tarptautinės organizacijos "Reporteriai be sienų" (Reporters sans frontieres) ataskaitos, kurioje pranešama, kad pernai žuvo 81 profesionalus žurnalistas.
Kaip ir iki šiol, daugiausia aukų pareikalavo Irakas. Organizacijos duomenimis, pernai konflikto zonoje žuvo 68 žurnalistai, nuo Irako kampanijos pradžios 2003 metų balandį - beveik 170.
Be to, žurnalistams pavojinga ir Lotynų Amerika, ypač Meksika, Kolumbija ir Venesuela, kur žuvo 37 žiniasklaidos darbuotojai, taip pat Filipinai ir Šri Lanka (34).
Vieninteliu pozityviu poslinkiu 2006 metais IFJ vadina gruodžio 23 dieną priimtą Jungtinių Tautų rezoliuciją, kurioje JT Saugumo Taryba paragino visų šalių vyriausybes gerbti tarptautinę teisę ir ginti civilius asmenis ginkluotuose konfliktuose. Saugumo Taryba paragino padaryti galą savivalei ir sustiprinti žurnalistų žudikų teisminį persekiojimą.
Organizacijos duomenimis, 2005 metais pasaulyje buvo nužudyti 154 žiniasklaidos darbuotojai, iš kurių 48 - Irano atstovai.
Detalės bus išdėstytos sausio viduryje atskirame pranešime "Journalism Put to the Sword".
IFJ atkreipia dėmesį, kad žurnalistai nebaudžiamai žudomi ne tik karinių konfliktų zonose. Gruodžio 12 dieną federacija, kitų tarptautinių organizacijų remiama, įsteigė Tarptautinę komisiją žurnalistų žmogžudystėms Rusijoje tirti.
Federacijos duomenimis, Anos Politkovskajos mirtis tapo paskutiniąja iš daugiau nei 200 smurtinių mirčių nuo 1993 metų. Daugelis jų buvo išaiškintos, bet atėjus į valdžią Vladimirui Putinui, įvyko dar apie 40 žmogžudysčių, ir nė viena jų nebuvo atskleista.
REKLAMA