Eglė į gydytojus kreipėsi dėl skausmų, tačiau vėžys, kaip teigia Olegas, buvo rastas per vėlai ir dėl to moteris nebeturėjo šansų išgyventi.
Tyrimo atsakymas buvo neteisingas
„Eglė susikūrė gyvenimą, susirado vyrą, susilaukė dviejų vaikučių. Dabar jie liko be mamos. Tikrai labai liūdna istorija“, – istoriją su liūdesiu pradeda Olegas.
Viskas prasidėjo prieš dvejus metus. Moteriai prasidėjo skausmai ir todėl ji apsilankė pas gydytojus. Iš pradžių jie manė, kad Eglė turi problemų su nugara, todėl peršvietė ją, vėliau paskyrė masažus, kurie tik pablogino situaciją – Eglei kilo dar didesni skausmai.
„Kokie masažai gali padėti, jei jau buvo prasidėjęs vėžys? Prieš pusę metų jai atliko gimdos kaklelio citologinį tyrimą, tačiau tyrimo atsakymas buvo geras, nors vėžys jau buvo išplitęs – atsakymas galimai buvo neteisingas.
Airijoje kilo didžiulis skandalas, nes daug moterų mirė dėl gimdos kaklelio vėžio, būtent dėl to, kad jų tyrimų atsakymai galimai būdavo neteisingi. Airijoje būna padaromas tyrimas, o tada jis siunčiamas į JAV, o jie atsiunčia atsakymą.
Visų moterų tyrimai būdavo geri, nebuvo užfiksuoti jokie pakitimai, joms sakydavo, kad yra sveikos. Tas pats nutiko ir mūsų Eglutei“, – su skausmu pasakoja vyras.
Trečios stadijos vėžį rado per vėlai
Kadangi gimdos kaklelio tyrimo rezultatai buvo geri, atmetus vėžį, moteris ir toliau kentėjo skausmus. Skausmai būdavo tokie dideli, kad ji nebegalėdavo tuštintis.
Galiausiai jai ištino veidas, o nuvažiavus pas šeimos gydytoją jai nustatė, kad yra alergija, nors iš tikrųjų jau buvo atsisakęs vienas inkstas ir niekas nieko nematė.
Likus mažiau nei pusei metų iki jos mirties, Eglė vėl apsilankė pas šeimos gydytoją ir pradėjo pasakoti savo simptomus, kad ją pykina, kad negali tuštinis.
„Ji pati gydytojui jau sakė, kad jai galbūt vėžys, nes savijauta buvo labai bloga. Gydytojas išklausęs informacijos nukreipė ją pasitikrinti dėl vėžio ir rado jau stipriai pažengusį, trečios stadijos gimdos kaklelio vėžį.
Eglutė kovojo pusę metų, kasdien lankėsi ligoninėje, tačiau jai jau nebepadėjo net radioterapija. Jai siūlė daryti operaciją ir pašalinti gimdą ir netgi šlapimo pūslę, nes ji taip pat jau buvo pažeista, tačiau Eglė nesutiko. Ji pasirinko mirtį vietoj gyvenimo su dviem maišeliais prie šono.
Gydytojas tikrai galėjo pasikviesti mus, jos šeimos narius, pasakyti mums situaciją. Galbūt būtume galėję ją perkalbėti ir išvengti šios nelaimės. Galbūt vaikučiai vis dar būtų galėję turėti mamą“, – su skausmu pasakoja Olegas.
Šeima neranda ramybės
Šiuo metu Eglės mažyliai gyvena su tėčiu ir su jų vyresne dukra. „Laikosi jie šiuo metu labai sunkai, aišku, vaikai dar nieko nesupranta, dar per maži. Pusę metų mes visi neišėjome iš ligoninės, palaikėme Eglutę. Dabar jaučiasi tuštybė. Visi jos labai ilgimės“, – liūdi Olegas.
Eglės artimieji padavė į teismą ligoninę, kurioje nepastebėjo, kad moteris serga vėžiu. Jos pirminiai tyrimai, kuriais buvo nustatyta, jog moteris sveika, JAV bus pakartotinai ištirti.
Eglės artimieji sako nenorintys nieko daugiau, tik teisybės. Nors advokatas ir nenorėjo imtis bylos, nes, jo teigimu, „nebėra žmogaus – nebėra problemos“, ši byla po truputį juda į priekį.
„Norime, kad kuo daugiau žmonių tai sužinotų, kad jiems ar jų artimiesiems nenutiktų tokia ar panaši nelaimė. Nes mes netekome sau brangaus ir artimo žmogaus tik dėl tokios klaidos“, – skausmo neslepia Olegas.