Sūnaus gedinti motina pasakoja, kad ji ragino medikus atlikti daugiau tyrimų, kol galiausiai pirminė diagnozė, kad tai ausies infekcija, buvo patikslinta ir patvirtinta kita siaubinga diagnozė – smegenų auglys.
Perspėja visus
Kaip pranešama, 19 metų jaunuolis negerai pasijuto per futbolo rungtynes. Jis nedelsiant buvo nuvežtas į skubiosios pagalbos priėmimo skyrių, tačiau buvo per vėlu.
Jo mama Claire pasakojo: „Iš tiesų su sūnumi du šeštadienius lankėmės pas gydytojus. Tačiau jam nebūdavo atliekami papildomi tyrimai ir eilinį sykį jis buvo išleidžiamas namo su įtariamu virusu ar ausies uždegimu.“
Niall būklė prastėjo savaitėmis. Be to, pirmieji rimto pavojaus ženklai kaip niekada išgąsdino šeimą – mama sako, kad sūnus pamiršo su ja kalbėjęs.
Į ligoninę jaunuolis pateko ir kiek vėliau, kai visai nebegalėjo pakalbėti ar vaikščioti – jo būklė buvo itin suprastėjusi:
„Niall brolis tą pačią dieną man paskambino į darbą ir pasakė, kad kažkas yra negerai, nes Niall ketina guldyti į ligoninę. Kai nuėjau jo aplankyti, Niall buvo sąmoningas, jis gestikuliavo, bet negalėjo kalbėti.
Galiausiai, kai gydytojai leido jam vykti į namus, padėjome jam atsikelti, nes jis nei kalbėjo, nei vaikščiojo. Manėme, kad jį ištiko priepuolis, bet jis nebereagavo. Negalėjo visai koordinuoti savo veiksmų.“
Vaikino mama pasakoja, kad nedelsiant Niall buvo nuvežtas skubiems tyrimams ir netrukus paaiškėjo širdį veriantį diagnozė apie smegenų auglį, rašoma express.co.uk.
„Mums nebeliko jokios vilties, nes gydytojai pasakė, kad jam liko visai nebedaug. Turėjome grįžti į namus ir pasakyti jaunesniems Niall broliams, kad netrukus bus metas atsisveikinti.
Per kelias savaitės sūnaus būklė taip pablogėjo, kad gydytojai niekuo nebegalėjo padėti. Jo smegenys vis tino, jis kentė didžiulius skausmus... Galiausiai, praėjus vos kelioms savaitėms, jo gyvybė užgeso....“ – graudinosi mama.
Kaip atpažinti smegenų auglį?
Jį išduoda šie simptomai:
– galvos skausmai;
– traukuliai;
– nuolatinis pykinimas, vėmimas ir mieguistumas;
– psichikos ar elgesio pokyčiai, pvz., atminties sutrikimai ar asmenybės pokyčiai;
– progresuojantis silpnumas arba paralyžius vienoje kūno pusėje;
– regėjimo ar kalbos sutrikimai.
Jei susiduriate su panašiais simptomais, turėtumėte nedelsiant pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.