Mylinti Aarono teta Aušra pasidalino istorija, kokius simptomus jautė vaikinas, kaip šiuo metu jaučiasi bei kokios yra gydytojų prognozės. Vaikino artimieji naujienų portalui tv3.lt pateikė ir ligą įrodančius dokumentus.
Nors Aaronas ir užaugo Anglijoje, tačiau turi lietuviškas šaknis, Lietuvos pasą – kalba lietuviškai, buvo ne kartą atskridęs į Lietuvą ir už mūsų šalį žaidė regbio rinktinėje.
Aaronas visada buvo stiprus vaikas, jau nuo 14 metų intensyviai pradėjo žaisti regbį, visada buvo gebantis už save pakovoti.
Vaikinas niekada nebuvo sėdintis vietoje – dirbo, mokėsi, sportavo, o neseniai buvo pradėjęs laikytis ir vairuotojo teises, todėl žinia apie vaikino ligą tiek jam, tiek artimiesiems buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.
„Gruodžio mėnesį jis jautėsi pavargęs, aš ir pati pastebėjau, kad mano sūnėnas pasidarė ramus, lėtas. Jis sako mums: „Ai, aš gal pailsėsiu, nes jaučiuosi labai pavargęs.“ Mes pagalvojome, gal šis nuovargis nuo persidirbimo, vis tiek ir mokėsi, ir dirbo ir dažnai skraidydavo į Lietuvą žaisti.
Jam buvo didelis krūvis ant pečių, nors tuo metu Aaronui buvo vos 17 metų. Tuomet mano mama pasiūlė sumažinti jo krūvį, pailsėti, kadangi per Kalėdas buvo ilgesnis poilsio laikotarpis, po to vaikinas niekuo nesiskundė“, – prisimena Aušra.
Tačiau sausio mėnesio pabaigoje įvyko lemtingas įvykis – Aaronas būdamas vonioje nukrito. Tai buvo momentinis nukritimas, nes jis viską girdėjo, ką jam sakė mama, tačiau pats negalėjo nieko pasakyti, buvo lyg apsvaigęs.
Mama nedelsdama iškvietė greitąją pagalbą ir jį nugabeno į klinikas. Gydytojai mėgino nustatyti, kas galėjo atsitikti tokiam jaunam vaikinui. Iš pradžių tyrė ausis, nosį, gerklę, tačiau neradę jokių pakitimų nusprendė atlikti magnetinį rezonansą.
Atsakymų nežino iki šiol
Po 2 dienų, vasario 26 dieną vaikinas kartu su artimaisiais sužinojo magnetinio rezonanso atsakymus – jo galvoje rado darinį, gydytojai manė, kad jis yra uždegiminis ir nepiktybinis.
Tą pačią dieną jį paguldė į ligoninę, atliko kraujo tyrimus, ėmė skystį iš stuburo – jokių uždegimų nerado. Organuose taip pat jokių pakitimų nebuvo. Tuomet pakartotinai Aaronui buvo atliktas magnetinis rezonansas, kuris tik patvirtino, kad jo galvoje yra auglys.
„Biopsiją Aaronui atliko kovo 26 dieną, tačiau tyrimų atsakymų mes neturime iki šiol. Mums tik yra pasakyta, jog tikėtina, kad auglys yra piktybinis, neoperuojamas. Paskyrė paliatyvų gydymą – stebėjimą.
Londone siūlo tik chemoterapiją ir radioterapiją – daugiau jokių alternatyvų. Savo išdavose jie pasirašę, kad tai galimai yra paskutinė ir pikčiausia glioblastomos stadija.
Tokios yra pirminės išvados – mums visiems šokas, ši žinia lyg iš giedro dangaus. Tai, ką kalba gydytojai ir kaip jie elgiasi – visiškai nesutampa“, – nusivylimo neslepia Aarono teta.
Praėjo mėnuo, tačiau gydytojai neturi jokių konkrečių rezultatų ir gydymo plano, raštiškos išvados dėl biopsijos jie neturi taip pat. Tačiau gydytojai vaikinui ir jo artimiesiems nurodė, kad auglys neoperuojamas.
Aušros manymu, jei gydytojai turi tokią diagnozę, greičiausiai turi ir duomenis, atsakymus iš laboratorijos, tačiau ji niekaip negali suvokti – kodėl nėra suteikiami atsakymai į visus rūpimus klausimus.
Aarono šeima kreipėsi į Lietuvoje ir Vokietijoje dirbančius medikus, kurie taip pat patvirtino, jog tai auglys. Vokietijoje gydantys medikai teigė priešingai, nei Londono gydytojai – jų manymu, auglys gali būti operuojamas ir net 50 proc. jo galima išimti ir taip sumažinti rizikas.
Taigi, kol Londone dirbantys medikai neturi jokių pasiūlymų – Aarono šeima susirado profesorių Vokietijoje, kuris vaikinui pritaikys imunoterapiją. – „Mes negalime tiesiog sėdėti ir laukti.“
„Tikime, kad pavyks šią ligą suvaldyti“
Prieš 2 savaites Aaronas lankėsi Vokietijoje, kur iš jo buvo paimtas kraujas, o rytoj jis jau skrenda atgal. Vaikinui bus suleista vakcina, kuri yra pagaminta iš jo paties kraujo.
„Mes ieškome galimybių, kaip jam prailginti gyvenimą ir kadangi Londonas gydymo neskiria, mes bandome susitvarkyti savomis jėgomis, ieškome visų įmanomų būdų. Tikime, kad pavyks šią ligą suvaldyti.
Visada maniau, kad Londone viskas sureguliuota, juk jis visiems tarsi išsvajotas miestas, tačiau šioje situacijoje vyksta košmaras. Pacientas net negali užsitikrinti savo teisės į greitą ir efektyvų gydymą.
Kaip šiuo atveju, pačių gydytojų yra nustatytas terminas – pusantrų metų, tačiau jie nieko nedaro visą mėnesį. Sunkiai sergančiam žmogui vienas mėnuo yra aukso vertės. 18 metų vaikinas, kuriam dar visas gyvenimas prieš akis, kuris turi potencialą išgyventi – yra paliktas likimo valiai“, – su skausmu kalba Aušra.
Aarono auglys yra dešinėje galvos pusėje. Kadangi dešinysis pusrutulis valdo kairiąją žmogaus pusę, vaikinui šiuo metu yra sunku valdyti kairę ranką, išėjus į lauką sunkiau valdyti ir kairę koją. Kartais streikuoja ir Aarono vestibulinis aparatas – neišlaiko pusiausvyros.
Vienu momentu vaikinas jaučiasi geriau, tačiau kitu jo savijauta vėl pablogėja. Aušra pasakoja, jog šiuo metu jie bando taikyti ir alternatyvią mediciną – psichoterapiją. Po seansų Aaronas jaučiasi geriau, net gi nori pasportuoti.
Gydytojai vaikinui leido kilnoti nedidelius svorius – iki 5 kilogramų, nes jam negalima persitempti, sukelti spaudimo. Anglijoje gydytojai Aaronu yra paskyrę steroidinių vaistų tam, kad jo spaudimas nesukiltų.
Sukūrė paramos puslapį
Laukia sudėtingas gydymas, tačiau tiek vaikinas, tiek jo artimieji tiki, kad ši liga bus suvaldyta ir liks tik kaip baisus prisiminimas.
Aušra teigia, jog pinigų rinkti neketino ir tokių minčių net neturėjo, tačiau Aarono draugo mama pasiūlė Aušros sesei Rūtai (Aarono mamai) sukurti puslapį gofundme.com platformoje. Ji įtikino Rūtą, kad pinigų nebūtina prašyti – galbūt atsiras žmonių, kurie patys norės prisidėti ir padėti jos sūnui.
„Rūta užpildė visą informaciją, sukūrė puslapį, o tiek aš, tiek visa mano šeima per visus kanalus pasidalino šia žinia. Pirminė suma, kurios reikėjo buvo 39 tūkst. svarų vienai vakcinai. Jei ji veiktų, būtų reikalingi dar 2 ar 3 kartai – žiūrėsime pagal situaciją.
Šiai dienai žmonės yra paaukoję jau 47 tūkst. svarų. Esame be galo dėkingi kiekvienam prisidėjusiam prie Aarono ligos gydymo“, – nuoširdžią padėką reiškia Aušra.
Norintis ir galintys prisidėti prie pagalbos Aaronui įveikti šią sunkią ligą, gali tai padaryti čia.