Karališkosios tuoktuvės praėjusią savaitę iššaukė jūrą pavydo ašarų. Tuo tarpu žurnalas „Forbes“ sudarė sąrašą tų monarchų, kurių širdys ir vieta šalia jų pasakiškoje prabangoje dar neužimtos.
Butano Karalius Jigme'as Khesaras Namgyelas Wangchuckas
Butano Karalius Jigme‘as Khesaras Namgyelas Wangchuckas (nuotr.SCANPIX)
Penktasis Drakono dinastijos Butano karalius Jigme'as Khesaras Namgyalas Wangchuckas į sostą įžengė 2006 metais. Be išsilavinimo, kurį gavo gimtinėje, karalius studijavo keliuose JAV ir Didžiosios Britanijos koledžuose ir apgynė politologijos mokslų disertaciją Oksforde. Būtent dėl jo šalis nuo absoliutinės monarchijos perėjo prie konstitucinės monarchijos santvarkos. Dabar karaliui 31-eri ir šiai dienai pasaulyje jis yra pats jauniausias valstybės valdovas, be to, vis dar nevedęs. Tai galima paaiškinti tuo, kad milžiniška atsakomybė tekusi jam neleidžia pasinerti į antrosios pusės paieškas, o nerimtų santykių karalius neieško.
Monako princesė Charlotte Casiraghi
Monako princesė Charlotte Casiraghi (nuotr.SCANPIX)
Svajojanti pakeisti pavardę 24-erių Monako princesė (ir legendinės Grace Kelly anūkė) Charlotte Casiraghi dievinama toli už savo šalies sienų – už jaunystę, grožį ir nepriekaištingą skonį. Išauklėta kartu su savo broliais Prancūzijoje, princesė Charlotte yra ketvirtoji pretendentė į sostą, tačiau net ir tokia tolima ateitis merginos nevilioja: ji nori rašyti straipsnius į žurnalus, jodinėti ir groti pianinu. Žinoma, kad aplink princesę sukasi daugybė vyrų iš viso pasaulio, tačiau kol kas savo širdies ji nėra niekam pažadėjusi.
Belgijos princas Amadeo
Belgijos princas Amadeo (nuotr.SCANPIX)
25-erių metų belgų princui Amadeo Marie Josephui Carlui Pjerui Filipui Paolo Markui D'Aviano sostas nešviečia – pernelyg didelė eilė. Tačiau bet kuriuo atveju karališkas kraujas ir puikus išlaikymas jo vaikams garantuotas. Amadeo baigė Ekonomikos mokyklą Londone ir yra belgų armijos karininkas. Dabar stropus ir rimtas jaunuolis dirba didžiausioje auditorių kompanijoje „Deloitte Touche Tohmatsu“ Niujorke. Princo hobis – bėgiojimas, kiekvieną rytą jį galima sutikti bėgiojant su ausinuku ausyse Centrinio Niujorko parko takeliais.
Svazilando princesė Sihanizo Dlamini
Svazilando princesė Sihanizo Dlamini (nuotr.SCANPIX)
23 metų princesė Sihanizo Dlamini - pati vyriausia 24 vaikus turinčio karaliaus dukra. Svazilande iki šių laiku valdymo forma liko absoliutinė monarchija. Princesė gavo išsilavinimą Europos mokyklose ir baigė Los Andželo Biolos universitetą, kur mokėsi scenos meno. Turėdama visas sąlygas, kad galėtų gyventi prabangiai Europoje ar Amerikoje, princesė negali atitrūkti nuo savos šalies problemų, ji aktyviai kovoja su ŽIV plitimu. Be to, nebijodama užsitraukti tėvo pykčio, Sihanizo aktyviai kovoja su patriarchatu ir ir tradicionalizmu savoje šalyje. Be to, princesė kuria repo muziką. Kaip vyriausia duktė, Sihanizo turi visus šansus tapti Svazilando karaliene, tačiau su titulu jai atitektų ir visos šalies problemos: ŽIV, aukštas nedarbo lygis, didelis vaikų mirtingumas. Todėl ši mergina tinkamas variantas tik stipriems vyrams.
Didžiosios Britanijos princas Harry
Didžiosios Britanijos princas Harry‘s (nuotr.SCANPIX)
Jaunesniajam neseniai vedusio princo broliui Harry – 26-eri. Nepaisant to, kad jis yra trečias eilėje į Britanijos sostą, tai taip pat pavydėtinas jaunikis. Raudonplaukis vaikinas baigė Itono koledžą ir baigė kursą Karališkojoje karinėje akademijoje, gavo antrojo leitenanto laipsnį ir keliavo kariauti į Afganistaną. Stiprioji Harry pusė visada buvo sportas. Tvirtinama, kad Harry labai mielas ir paprastas vaikinas, kuriam nesunku patikti ir su kuriuo linksma todėl, kad jis nesuka galvos dėl valstybinių reikalų. Be to, Harry aktyviai tęsia savo motinos – princesės Dianos – veiklą ir užsiima labdara.
Jordanijos princesė Iman bint Al-Hussein
Jordanijos princesė Iman bint Al-Hussein (nuotr.SCANPIX)
28-erių metų princesė Iman bint Al-Hussein keletą savo gyvenimo metų pašventė karinei karjerai, kas apskritai, rodos, nedera su moteriška natūra. Be to, 2002 metais princesė baigė Sandhurst akademiją Anglijoje ir kurį laiką po to tarnavo Jordanijos kariuomenėje. Mergina mėgsta žirgų sportą. Nieko keisto, kad Jordanijos gražuolė iki šiol nesurado savęs verto vyro – stiprių moterų bijoma visame pasaulyje.
Monako princas Andrea Albertas Pjeras Casiraghi
Monako princas Andrea Albertas Pjeras Casiraghi
Vyresnysis gražuolės Charlottės brolis Andrea Albertas Pjeras Casiraghi yra antrasis pretendentas į Monako sostą po savo motinos – princesės Karolinos. Andrea baigė kelias aukštąsias mokyklas, užsiėmė vizualiniais menais, tarptautine politika. Princas daug skaito, tačiau tai jam netrukdo sudalyvauti įvairiuose renginiuose. Paslaptingas ir romantiškas Andrea jau seniai atkreipė į save dėmesį. Aktyvus gyvenimas Londono klubuose suteikia galimybę susipažinti su šiuo sosto paveldėtoju.
JAE šeichas Hamdanas ben Mohamed Al Makotum
JAE šeichas Hamdanas ben Mohamed Al Makotum (nuotr.SCANPIX)
28 metų Jungtinių Arabų Emyratų šeichas – vienas iš 19 dabartinio šeicho, paskutinio Dubajaus princo, vaikų. Jaunasis šeichas puikiai išsilavinęs – baigęs Sandhursto karo akademiją, o vėliau – Londono ekonomikos mokyklą. Politika ne vienintelis šeicho domėjimosi objektas - laisvalaikiu jis rašo poeziją, kurią skelbia prisidengęs slapyvardžiu Fazza. Be eilėraščių, kurie deklamuojami visoje šalyje, šeichas mėgsta jodinėti kupranugariais, važinėtis automobiliais, šokinėti su parašiutu. Išvaizdus vyras turi vienintelį trūkumą – nėra garantijos, kad jis apsiribos tik viena žmona.
Bafokengo karalius Kgosi Leroux
Bafokengo karalius Kgosi Leroux (nuotr.SCANPIX)
36-asis Bafokengo karalius Kgosi Leroux baigė Pietų Afrikos Respublikoje Hiltono koledžą ir įgijo architekto specialybę. Leroux labai rimtai žvelgia į savo pareigas ir atsakomybes. Taip pat karaliui priklauso antra pagal platinos išgavimą kompanija pasaulyje. Labai svarbiu šalies vystimuisi Leroux laiko švietimą ir, nepasitikėdamas savais specialistais, mokytojus samdo iš užsienio. Karalius jau ne berniukas, jam 42-eji, tačiau žmonos per tą laiką jis taip ir nesusirado. Vienintelis dalykas, kam jam užtenka laiko, tai kasdien valandėlei užsukti į sporto klubą.
Japonijos princesė Takamado
Japonijos princesė Takamado (nuotr.SCANPIX)
Apie 25-erių metų Japonijos imperatoriaus sesers Tsuguko de Takamado gyvenimą žinoma ne tiek daug: japonai labai saugo asmeninį gyvenimą. Ypač kai kalbama apie karališkuosius asmenis. Aukštąjį išsilavinimą mergina gavo Edinburge, baigė socialinius ir psichologijos mokslus. Tęsti mokslus princesė taip pat nutarė ne gimtinėje. Žinoma tik tiek, kad Tsuguko mėgsta muziką ir hiphopo stilių, ir, nepaisant griežto japoniško auklėjimo, labai mėgsta linksmintis.
Princesė Sirivannavari
Princesė Sirivannavari (nuotr.SCANPIX)
24-erių metų princesė Sirivannavari yra paties turtingiausio pasaulyje monarcho – Tailando karaliaus – anūkė. Ji žymi tik tuo, kad yra savo šeimos atstovė. Gimtoje šalyje princesė dar žinoma kaip drabužių dizainerė. 2007 metais jos kolekcija „Ethnic Rock“ buvo demonstruota Paryžiaus mados savaitėje, o 2008 metais ji pradėjo rusų mados savaitę. Sirivannavari rimtai žiūri į savo profesiją, todėl tekstilės mokslus studijuoja Japonijoje, o kai nesimoko, stažuojasi „Armani“ ir „Dior“ mados namuose.
Brunėjaus princas Azimas
Brunėjaus princas Azimas (nuotr.SCANPIX)
28-erių metų princas Azimas – ketvirtasis pretendentas į Brunėjaus sostą. Princas mėgino mokytis Sandhursto akademijoje, tačiau neiškentė griežtos karinės disciplinos ir metė mokslus. Derėtų pasakyti, kad žurnalistų mėgiamas vakarėlių liūtas ne tik leidžia tėvo pinigus linksmybėms, bet ir labdarai: padeda akliesiems, organizuoja labdaringus koncertus ir netgi įkūrė nuosavą fondą.
Švedijos princas, Vermlando hercogas Carlas Philipas
Švedijos princas, Vermlando hercogas Carlas Philipas (nuotr.SCANPIX)
31-erių metų princas Carlas Philipas – antras eilėje po savo vyresnės sesers į Švedijos valstybės sostą. Princas studijavo grafikos dizainą ir reklamą, taip pat mokėsi dizaino JAV. Vėliau baigė miškininkystę Švedijos žemės ūkio universitete. Princas taip pat yra karinio jūrų laivyno karininkas. Princas dievina sportinius automobilius ir neblogai fotografuoja, todėl visas jo laikas leidžiamas arba automobilių lenktynėse, arba organizuojant asmenines fotografijos parodas.
Liuksemburgo princas Feliksas
Liuksemburgo princas Feliksas (nuotr.SCANPIX)
26-erių metų princas Feliksas svajojo apie karinę karjerą, tačiau dėl sužaloto kelio buvo priverstas nutraukti karo mokslus Karališkojoje karo akademijoje Anglijoje. Tačiau tai nepavertė jo mizantropu. Princas baisus lošėjas ir šalis ne kartą buvo priverta išpirkinėti jo skolas. Kol kas tėvui užtenka pinigų princo linksmybėms, tačiau neaišku, ar ilgam. Ši problema itin jaudina tėvą ir jis stengiasi princą įtraukti į sportinius žaidimus.
Irano princesė Noor Pahlavi
Irano princesė Noor Pahlavi(nuotr.SCANPIX)
Vyriausia Irano kronprinco duktė Noor Pahlavi – 19-metė gražuolė, kurios veidas anksčiau puikavosi ant visų blizgių žurnalų viršelių. Mergina gimė ir mokėsi Amerikoje, kadangi Irano revoliucijos metu jos šeima buvo priversta palikti šalį. Tačiau princesės tai neliūdna: ji mėgsta visuomeninį gyvenimą, vakarėlius, žaidžia tenisą. Be to, ji laisvai kalba keliomis kalbomis: arabų, persų, anglų ir prancūzų. Vis dėlto tam, kad princesė iš tiesų būtų laikoma princese ir galėtų pretenduoti į sostą, pirmiausia reikia, kad Irane būtų grąžinta monarchija.