• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tam, kad netektų skaičiuoti dienų iki kito atlyginimo, būkite gudrūs ir stiprios valios - rezultatais džiaugsitės greitai bei ilgai. Kaip tinkamai elgtis su savo finansais ir kaip teisingai tvarkyti namų ūkį išmokti padės businessinsider.com patarimai.

Tam, kad netektų skaičiuoti dienų iki kito atlyginimo, būkite gudrūs ir stiprios valios - rezultatais džiaugsitės greitai bei ilgai. Kaip tinkamai elgtis su savo finansais ir kaip teisingai tvarkyti namų ūkį išmokti padės businessinsider.com patarimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Nusistatykite prioritetus. Vieniems gyvenimo tikslas yra didžiulis namas, kitiems – kelionė aplinks pasaulį. Turint konkretų tikslą lengviau jo siekti.

REKLAMA

2. Susikurkite išlaidų planą. Dauguma žmonių du trečdalius savo pajamų išleidžia maistui, buičiai ir transportui. Kitos išlaidos dažniausiai būna paskolos įmokoms, taupymui, būsto išlaikymui, laisvalaikiui. Susidarykite metų išlaidų planą, kiekvienai kategorijai skirdami tam tikrą sumą pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

3. Atsispirkite pagundoms. Prekybininkai naudoja ne vieną triuką tam, kad suviliotų pirkėjus išleisti kuo daugiau. Žinodami, kad cinamono kvapu per Kalėdas ar „nuolaidų“ kortelėmis tiesiog siekiama jus paveikti, galėsite pirkti racionaliau ir dažniau pasakyti „ne“.

4. Sekite savo išlaidas. Stebėdami, kur ir kiek išleidžiate bei rinkdami čekius, galėsite išvengti tokių bereikalingų išlaidų kaip spontaniški pietūs restorane ar taksi paslaugos. Galite naudotis rašikliu ir popieriaus lapu, internetinėmis programomis, pvz. mint.com arba išmaniųjų aplikacijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Derėkitės. Kainos net ir didelėse parduotuvėse dažnai yra labiau svarstytinos nei jūs manote. Todėl nemokėkite daugiau, jei matėte tą patį daiktą pigiau kitoje parduotuvėse arba daiktas yra brokuotas ir pan. Visuomet klauskite vadybininko. Blogiausia, kas gali nutikti – išgirsite atsakymą „ne“.

REKLAMA

6. Pirmiausia išnaršykite internetą. Prieš keliaudami į parduotuves, pasidomėkite pasiūla ir kainomis interneto parduotuvėse, grupinių pirkimų portaluose ir kitur. Dėl siūlomo nemokamo siuntimo, geriausios kainos dažniausiai būna internete.

7. Gaukite pajamas daugiau nei iš vieno šaltinio. Didelis nedarbas neleidžia jaustis saugiai, nes kiekvienas kasdien gali prarasti darbą ar išgirsti apie algos sumažinimą. Todėl reikėtų pasinaudoti šių laikų galimybėmis užsidirbti papildomai internete. Idėjų, kaip tai padaryti, galite pasisemti fiverr.com arba etsy.com.

REKLAMA

8. Kurkite savo verslą. Recesija daugumoje šalių paskatino būti verslesniems ir taip pasiekti finansinį saugumą. Net ir tinklaraščiai, kurie uždirba pinigus iš reklamos ar nedidelis sodas, kuriame užaugintas gėles parduosite, gali jums leisti jaustis finansiškai nepriklausomais.

9. Kovokite dėl savo algos. Nors dauguma dirbančiųjų pastaraisiais metais džiaugiasi, kad tiesiog turi darbą, kartais prašymas pakelti atlyginimą gali būti protingas sprendimas. Jei neseniai pakeitėte darbą, buvote paaukštintas ar sužinojote, kad gaunate mažiau nei kiti dirbantys tą patį darbą, laikas susitikti su savo vadovu ir aptarti galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Nepamirškite deklaruoti papildomas pajamas. Papildomas uždarbis reikalauja gerai išstudijuoti mokesčių sistemą. Nepamirškite deklaruoti ir įteisinti visas savo pajamas ir sumokėti reikiamus mokesčius.

11. Neatsisakykite paskolos idėjos. Nors paskolos turi nekokią reputaciją ir dažnai vertinamos itin įtariai, visiškai atsisakyti tokios galimybės nereikėtų. Protingai įmanomos paskolos padeda įsigyti namus ar suteikia galimybę studijuoti. Tereikia atsakingai pasirinkti sumą ir laikotarpį pagal savo finansines galimybes.

REKLAMA

12. Laiku gražinkite kreditinės kortelės skolą. Sumokėdami tai, ką pasiskolinote iš kreditinės kortelės kaip įmanoma greičiau, išvengsite išaugusių procentų ir kitų papildomų mokesčių, kurie gerokai padidina skolos kainą.

REKLAMA

13. Kurkite patikimą savo kredito istoriją. Skolintojai savo sprendimus grindžia besiskolinančiojo kredito istorija, todėl svarbu laiku mokėti net ir mažų paskolų įmokas bei turėti santaupų savo vardu.

14. Tikrinkite savo kredito istoriją. Kartą per metus kiekvienas gali patikrinti savo kredito istoriją nemokamai. Tai galima padaryti apsilankius manocreditinfo.lt.

15. Stebėkite savo sąskaitos pokyčius. Atidžiai tikrinkite savo banko sąskaitos išrašus, o pastebėję atliktų operacijų, kurių nepamenate, skubiai kreipkitės į savo banką ir sužinokite ar per klaidą arba piktybiškai nėra naudojamasi jūsų duomenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų