• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėdami mėgautis savo atostogomis, turėtumėte atidžiai rinktis bendrakeleivį, su kuriuo ruošiatės keliauti. Kelionių tinklalapis Independenttravel.com siūlo keletą veiksmingų patarimų kaip išlaikyti ramybę ir išvengti konfliktų tarp jūsų ir jūsų kelionės kompaniono.

REKLAMA
REKLAMA

Kokiam tipui priklausote?

Prieš keliaudami nustatykite koks yra jūsų ir jūsų bendrakeleivio tipas, kadangi tai gali nulemti jūsų tolimesnius santykius:

REKLAMA

„naktiniai“ keliautojai prieš „dieninius“ – jeigu vienas iš jūsų mėgaujasi naktine kelione ir yra gyvybingas naktį, o kitas nakties metu kietai miega - tai gali sukelti nemažai tarpusavio nesutarimų keliaujant kartu;

aktyvūs prieš pasyvius - jei keliaujate su draugu ar pažįstamu, ne mažiau svarbu atsižvelgti į jo/jos charakterio būdą, antraip jūsų keliai gali išsiskirti.

REKLAMA
REKLAMA

planuotojai prieš klajūnus - kai kurie keleiviai linkę suplanuoti kiekvieną kelionės žingsnį iš anksto, tuo tarpu mėgsta paklajoti, kol randa reikiamą vietą, ir niekada nesivadovauja žemėlapiais.

Maršruto pasirinkimas

Sprendimą kur keliauti priimkite tik pasitarę su bendrakeleiviu, nesvarbu ar tai būtų jūsų artimas draugas, ar sutuoktinis, ar giminaitis. Jei jums patinka mėgautis jūra ir svilinančia saule, o jūsų bendrakeleivis negali pakelti karščio, kelionės metu vienas iš jūsų bus priverstas nusileisti ir, be abejonės, liks nepatenkintas. Kad taip nenutiktų, rinkitės tik tas vietas ir pramogas, kurios tenkintų jus abu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patikrinkite vienas kito energijos lygį

Jeigu jums nužingsniuoti porą kilometrų pėsčiomis yra juokų darbas, tai dar nereiškia, kad ir jūsų bendrakeleivis yra toks pats ištvermingas kaip jūs. Pasistenkite tai išsiaiškinti dar prieš prasidedant kelionei.

REKLAMA

Kalbos barjeras

Rinkdamiesi kelionės maršrutą nepamirškite atkreipti dėmesio į kalbos barjerą. Jeigu vienas iš jūsų žino šalyje vartojamą kalbą puikiai, o kitas gali tik iškraipytai atkartoti girdėtas frazes, akivaizdu, kad tai sukels papildomų nemalonumų ir tarpusavio nesutarimų.

REKLAMA

Dienos rėžimo išlaikymas

Jeigu esate pripratę keltis ankstų rytą ir užsiimti mankšta arba išgerti puodelį kavos, neverskite to daryti ir savo kelionės kompaniono. Net ir pusvalandžiu anksčiau prikėlę bendrakeleivį, visą likusią dieną galite būti priverstas taikstytis su paniurusia ir gero nežadančia jo veido išraiška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pertraukėlė nuo bendrakeleivio

Nebijokite likti vienas. Nors tai nepatartina daryti mažai pažįstamoje vietovėje vėlyvą vakarą, jums tikrai niekas negali uždrausti rytinio ar popietinio pasivaikščiojimo miestu ar paplūdimiu vienam. Juolab, kad trumpas poilsis nuo bendrakeleivio, paprastai, išeina tik į naudą.

REKLAMA

Atsiriboti nuo darbo – nebūtina

Šiais laikas retas žmogus ilgesniam laikui gali visiškai atsiriboti nuo jį supančių darbų. Jeigu jūs taip pat iš tų žmonių, palaikykite ryšį su kolegomis, bendraukite su jais telefonu ar elektroniniais laiškais, kol jūsų bendrakeleivis miega. O jeigu turite neatidėliotinų darbų, suplanuokite kada ketinate juos atlikti ir iš anksto apie tai perspėkite savo bičiulį.

REKLAMA

Daiktus pakuokite į atskirus lagaminus

Net jeigu esate labai artimi ir jūsų bendriems daiktams užtektų vos vieno lagamino, keliaudami verčiau naudokite du atskirus. Taip kiekvienas iš kelionės dalyvių bus atsakingas tik už savo lagaminą ir nereikės klausyti priekaištų dėl daikto, kurio lagamine jūsų bendrakeleivis pasiges.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aptarkite biudžetą

Kelionė su bendrakeleiviu paprastas būdas sutaupyti, tačiau jeigu jūsų bičiulis yra tikras išlaidūnas ir mėgsta valgyti tik prabangiuose restoranuose, sutarkite kur ir kiek ketinate išleisti pinigų dar prieš išvykstant.

Laikykite liežuvį už dantų

Nemalonūs nutikimai, tokie kaip pamestas bagažas, atidėtas skrydis ir kiti, kelionių metų gali kaip reikiant išmušti iš vėžių, tačiau atminkite, kad dėl to jūsų bendrakeleivis nėra kaltas. Pasistenkite išlikti ramus ir neišliekite pykčio ant draugo.

REKLAMA

Išlaikykite tvarką

Jeigu jūsų bendrakeleivis yra „apsigimęs“ pedantas, pasistenkite išlaikyti tvarką tiek gyvenamajame kambaryje, tiek vonios kambary. O norėdami, kad jūsų švarūs drabužiai neprisigertų nemalonaus kvapo, purvinus laikykite atskirai, geriausia nepraleidžiančiuose oro plastikiniuose maišeliuose.

REKLAMA

Kalbėkite atvirai

Keliauti su žmogumi, kuris visuomet daro tai, ką siūlote, kartais yra blogiau nei su niurzgančiu ir nepatenkintu bendrakeleiviu. Pastarasis bent jau išsakys savo nuomonę ir leis jums žinoti, kas jam patinka, o kas ne. Tuo tarpu nuolankuoliai, visuomet sutiks su jūsų nuomone, tačiau visą dieną bus nusiminę, nes, greičiausiai, kelionė nepateisins jų lūkesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Asmeniniai poreikiai

Būdami užsienyje neplanuokite asmeninių susitikimų su šeimos nariais ar draugais, kurie taip pat vieši toje šalyje. Žinoma, jums tai būtų puikus laiko praleidimo būdas, tačiau jūsų bendrakeleiviui, anaiptol, nebus įdomu sėdėti ir klausyti jūsų šeimos istorijų.

Paprastas „ačiū“ visada naudingas

Jeigu jūsų bičiulis vis tik ryžosi keliauti su jumis į šeimos susitikimą, paprasta padėka, tokia kaip „dėkoju, kad ėjai kartu, be tavęs nebūtų taip linksma“, bus puikus jūsų draugiškumo įrodymas.

Dėmesingumas

Ir paskutinis patarimas, ypač aktualus poroms: nepamirškite vieni kitiems parodyti dėmesio. Paprasčiausias neiįžeidžiantis pokštas draugui ar mielos smulkmenos, tokios kaip raštelis ar puokštė gėlių, parodys, kad nepaisant jūsų nesutarimų kelionės metu, jūs vis dėlto esate svarbūs vienas kitam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų